Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Plastika - trojrozměrná tvorba z různých materiálů, různými postupy, diskuse, praxe, vlastní práce, rady a tipy
SUN_VU_KUNG
Tvorba plastiky, jako autorského díla, designu či projektu, modely, trojrozměrné realizace. Odborná diskuse nad technickou stránkou tvorby, materiály, postupy, provedení, nástroje atd. Ukázky vlastních prací, případně tipy na zajímavé plastiky a realizace. Skici, návrhy i nehotové projekty.

Plastikou myslím jakýkoliv trojrozměrný výtvarný objekt, sochu, bustu, masku, abstraktní strukturu, cokoliv, co má působit v prostoru, nebo má nějaký účel - dekorativní, funkční atd. Diskuse by měla přinést prostor pro rozvoj vlastních realizací, jako výměna zkušeností z tvorby a pohledů na plastiku z různých úhlů.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
QAK --- 14:53:39 1.3.2010
Vzniklo nove svetlo:

[http://sklad.obrazku.cz/obr323360_ResizedDSC02369.jpg]

[http://sklad.obrazku.cz/obr323361_ResizedDSC02373.jpg]

∅ koule 70cm, ramena 1,5m, privodni spletenec 2,5m
12x20W halogen + 55W H4

K videni v JULIUS FASHION SHOP (http://juliusfashion.com)
SUN_VU_KUNG --- 1:06:34 13.1.2010
SEPHORA: to je trochu zmatená otázka...

jednak - s dentakrylem se špatně pracuje. Odlít krychli z něj by asi šlo, ale bude záležet na velikosti, větší odlitky mají problém s přehříváním, kdy hmota vzpění a zakalí se. Lepší by bylo použít transparentní pryskyřice, např. epoxid (tedy pokud je požadavek mít odlitek transparentní). Ale i u epoxidu záleží na velikosti odlitku, větší kusy se musí ve formě chladit, protože vlivem tvorby makromolekul dochází k velkému vývinu tepla.

druhak - forma - na formy jsou nejlepší silikonové kaučuky. Krychle bude vyžadovat více dílnou formu, alespon dvoudílnou, pak bude nutné zaretušovat šev, který půjde prostředkem krychle. Pokud by se použil svlékací lukopren na formu, tak by možná šlo udělat šev po hraně a pak by se většina krychle svlékla a retušovalo by se na hraně. Každopádně je potřeba k silikonové formě udělat i zpevnující plášt třeba ze sádry.

Pokud to nevadí účelu, tak je ovšem zcela nejjednodušší si nařezat čtverce z potřebného materiálu (třeba plexiskla, i tonovaného) a normálně tu krychli slepit z šesti stěn. Je to hned, akorát to chce dobře měřit, protože ne všechny stěny jsou stejně velké.
SEPHORA --- 0:56:47 13.1.2010
odlival jste nekdo s dentakrylem? potrebuju odlit krychli a nevim, co je nejlepsi na formu. chci aby byla presna a nebyli na ni chyby. co pouzit za material?
jako jedna z variant me napadla klasicka plastova krychlicka, co je treba pro deti na hrani. jenze tam si nejsem jista hranama. urcite budou oble.
SUN_VU_KUNG --- 15:23:10 11.1.2010
ALIENJEDNA: neexistuje nějaký primer, porobně jako na plasty? Al i tak, to loupání bude o tom, že guma je pružná. Takže pokud barva nebude pružná, tak se to sloupne vždycky.
ALIENJEDNA --- 15:13:40 11.1.2010
Netusi nekdo jak "narusit" povrch gumy, aby na něm držel akryl (barvy) a neloupal se?
DARKRAZOR --- 14:37:03 28.10.2009
Ahoj, chtel bych se ve volnem case venovat socharstvi, konkretne plastice. Mate nejake tipy kde zacit atd (nejaka doporuceni)? Hledal jsem nejake kurzy, ale vetsinou to byla jen "modelarina", kresleni, nebo naopak az moc pokrocile. Proste bych potreboval nejake rady do zacatku, pripadne jestli mate nejaky vyzkouseny kurz v Praze. Uvitam i tipy na to jak zacit sam (kde koupit jake veci atd atd).
Kdyztak prosim do posty! Diky!!
JAMMA --- 22:12:05 11.10.2009
SUN_VU_KUNG: tak dekuju, nejak se s tim poperu:)
SUN_VU_KUNG --- 22:01:09 11.10.2009
JAMMA: To je blbost. Silikonový kaučuk vulkanizuje podle toho, jaký je to druh a kolik se použije iniciátoru. Když pominu speciální silikony na life-casting, které jsou tuhé do deseti minut, tak pak u nás běžný Lukopren lze nakatalyzovat tak, aby byl pevný za 25 minut. Akorát se pak musí počítat s tím, že je křehčí. Ještě počítej s tím, že to budeš muset zalít sádrou.

Ještě máš možnost si tu formu udělat ze sádry, to by tě vyšlo levněji.