Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Sphynx-máme rádi koťata, i když nejsou chlupatá
SASH
Nejen galerie bezsrstých kočiček!
[http://farm1.static.flickr.com/100/300370629_83d5c461cc.jpg?v=0]

Spříznený klub: [ Nahatí domácí mazlíčci, aneb máme dost chlupů!! :) ]


Máte doma tohoto nechlupatého mazlíka? Pochlubte se.
Jaká je povaha téhle kočky?
Co se Vám na nich líbí a co ne?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
EVILMIND --- 17:38:34 22.3.2013
TERRYNKA: kocka ma vyssi teplotu tela, takze ji urcite nehrejes, ale chladis, ne? ;-)
MILKOV --- 6:46:14 22.3.2013
TERRYNKA: Je to tak, kočkové jsou dopoledne zcela autonomní, bez ohledu na to, zda je či není někdo doma, nicméně s blížícími se Bořiči mýtů na DC už vyhlížejí strategické pozice na mazlení, otírání se a ve Wizího případě i okusování vhodného dostupného dvojnožce.
TERRYNKA --- 9:48:17 21.3.2013
Pracuji z domova, takže vidím, že kočka celé dny chrní a probírá se odpoledne a navečer, kdy jsme tu všichni. Dopoledne o ní nevím vůbec, je zachrutá pod dekou v ložnici, akorát mě ráno, když vstávám, seřve, že lezu z pod deky a nebudu hřát, ale ona pokračuje v nečinnosti. Takže bych to s nutností mít kočku ve více vydáních neviděla tak ostře. Ale ! Důležité je věnovat se jí, když ona chce - na Ufo přichází mazlící čas kolem páté a to je neskutečně neodbytná. Stane se z ní Mic Nesklepatelný oblažuje nás všechny, neví, s kým se zběsile mazlit dřív. Pokud bychom jí neposkytli tyhle mazlicí chvilky, jsem přesvědčená o tom, že by tím trpěla.
FLOE --- 0:01:47 21.3.2013
NEKE: Jasne, ale tady jde o to, ze zjevne nechce zvire, ktery by Sphynxovi stacilo, takze je odpoved jasna, tak i tak zejo.
OPI: Nejde o to ze se nesnese, ale ze to ty kocce nebude stacit. Kocce staci jina kocka a nebo pes, se kterym si sedne. Zkratka at setri, jinak je to dle me fakt kravina.
NEKE --- 12:50:28 18.3.2013
FLOE: tak někdo dělá standartně 8 hodinovky a někdo dělá 12ti i 16ti hodinovky. V tom si myslím že je zásadní rozdíl . Pokud je někdo v práci jen 8 hodin tak to zvířata dma samy zvládnou. Nejsem zastáncem toho že sphynxe může mít jen člověk co sedí doma na zadku a nehne se z domu ;) A taky si nemyslím že bych měla doma nezávislej kus ;) Jen vím to co dělaj dopoledne..spí..ať už jsem nebo nejsem doma a určitě neblázní.


OPI: neboj, tady se nikdo nehádá ;)) moje kočka se se psem třeba vůbec nebaví, nemazlí se ani spolu nespí. Jen prostě spolu sdílejí domácnost, ale myslím že jeden i druhý je rád že tam jsou spolu. A podle mě jim je jedno jestli během dne co spí tam s nima jsem nebo nejsem- prostě spí :). Už si zvykli probrat se až odpoledne když se vrátíme z práce.
OPI --- 12:09:40 18.3.2013
FLOE: já tady nechtěla vyvolat nějakou hádku, prostě jen zjišťujeme možnosti...já mám doma sphynxe taky se psem a myslím že mě ani moc nepotřebují, mazlí se spolu, hrají si spolu, mě ani moc nevnímají pokud zrovna nemají hlad...
s tou nemocí to mám teď přesně taky tak, v pátek mě šéf poslal domů hned ráno a zvířata jsem našla spolu v jednom pelechu, prostě pohodička
FLOE --- 11:46:27 18.3.2013
NEKE: A mezitim je prosimte rozdil jakej krome slovickareni? Nebyvat doma vs nebyvat doma kvuli praci... Nevidim rozdil.

Samozrejme clovek muze mit stesti a chytit nezavislej kus.
Jinak co popisujes, neboj, ty zvirata o tvy pritomnosti moc dobre vi a ackoli si te nemusi vsimat, tak je uklidnuje prave ta tvoje pritomnost. Ja mam zase z praxe zkusenost takovou, ze kdyz jsem doma, tak spinkaj, obcas se pridou pomazlit, ale jakmile se hnu, moc dobre si me hlidaj. Nicmene jakmile zmizim, tak se muzou zblaznit.
NEKE --- 11:39:17 18.3.2013
FLOE: Však nepsala že nebývá doma, ale jen na dobu co bude v práci aby nebyla sama.

Jinak co se té samoty týče nevím no, já mám kočku s psem a nevím zda je to tím, že už jsou zvyklí na ten svůj režim. Ale byla jsem ted po dlouhý době nemocná a zůstala jsem jeden den doma a řeknu to asi tak. Vstali akorát ráno na krmení a venčení jinak pes chrapal v pelechu v kuchyni, kočka byla ve vedlejším pokoji zalezlá v kukani a chrápala. Vůbec si mě nevšímalí ani jeden druhého za celý den.. a probrali se až odpoledne v čase kdy se vracím z práce a to se o mě teprv začali zajímat. Ležela jsem v ložnici s otevřenýma dveřma a ani podívat se na mě nebyli a pak mě vítali jako bych přišla z práce a ne že sem byla celou dobu doma :D No a pak už se ode mě ani jeden nehli na krok, ale přes dopoledne sem jim byla úplně volná :D Takže si myslím, že pokud si zvíře zvykne na nějaký režim tak samotou netrpí pokud se mu dostatečně člověk věnuje když je doma. Taková poznámka z praxe.