Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
CNN, FOX a další neevropská média - Be the first to know
DOMITIANUS
[http://m.yc.cz/nyx/untold.jpg] [http://m.yc.cz/nyx/larryking.jpg]
the most trusted name in the news
út-so 04:00-05:00 CET
út-so 00:00-01:00 CET
ne 07:30-08:00 CET, ne 20.30-21.00 CET,
po 00.30-01.00 CET
po-ne 11:00-12:00 CET
see it as it happens, uderstand what it means ...

podělte se s námi o vaše pohledy a názory na aktuální události ve světě a americké politice... , zároveň tento klub slouží jako diskuze k pořadům ANDERSON COOPER 360, Situation Room, World´s Untold Stories, Lary King Live a dalsich
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 5:33:51 31.3.2012
CNN International - Watch Live Streaming News Online at Livestation.com
http://www.livestation.com/cnni
DOMITIANUS --- 5:42:52 27.11.2008
WAR ON TERROR UPDATE, THE FIRST REAL TEST FOR THE PRESIDENT ELECT OBAMA : INDIA TERROR CRYSIS

[http://news.xinhuanet.com/english/2008-11/27/xin_3121105270721578108142.jpg]

Mumbai, India. Série koordinovaných útoků v Bombaji si vyžádali min. 101 obětí a přibližně 200 zraněných. Cílem terroristů se zřejmými vazbami na islámský terorismu se staly západními turisty vyhledávané hotely Taj Mahal Hotel, the Hotel Oberoi a oblast zvaná Colaba Market, kde se nachází řada restaurací. Celkem 10 kooridinovaných útoků zasáhlo i hlavní železniční uzel. Zatím neznámý počet útočníků vybavených automatickými zbraněmi a granáty mělo za cíl především turisty s americkými a britskými pasy.
Zatím neznámá skupina indických Mudžahedinů s největší pravděpodobností napojená na Al-Kajdu provedla zatím nejkoordinovanější útok v historii země.
Situace ve městě není stále pod kontrolou. Stále není jasní zdali byli osvobozeni všichni rukojmí.

[http://www.stuff.co.nz/images/775968.jpg]

Dnešní útoky ukazují na mrazivou skutečnost vysoké organizovanosti indických teroristických skupin a zároveň jejich schopnosti využívat zkušenosti a finanční zdroje islámských radikálních skupin v Afganistánu a Pakistánu. Celá situace je o to komplikovanější s novou strategií nového amerického prezidenta přesměrování zdrojů na válku v Afganistánu. Vzhledem k vyloženému zaměření proti západnímu stylu života a proti indické ekonomice a jejím přijmům z turismu.
Dnešní teroristické útoky jsou nejhorší co země zažila za posledních 20 let a někteří je již označili za indické 11. září.

ANOTHER WAR ON TERROR BREAKING NEWS 5.26CET Sebevražedný atentátník zautočil pomocí auta na americkou ambasádu v Kábulu. Výbuch se odehrál ve vzdálenosti 200yardů od konzulátu. Motivace a další radikalizace islámského teroru jsou právě těmi největšími obavami z útoků v Bombaji.

V této kritické situaci se obrací oči na nově zvoleného prezidenta Obamy a jeho strategii, jak bude fungovat a jaká bude jeho schopnost boje s terorismem ve světě ukáže nejbližší budoucnost.

from: http://edition.cnn.com/2008/WORLD/asiapcf/11/26/india.attacks/index.html
http://edition.cnn.com/2008/WORLD/asiapcf/11/26/amanpour.mumbai/index.html

watch video: http://edition.cnn.com/2008/WORLD/asiapcf/11/26/india.attacks.videos/index.html
DOMITIANUS --- 3:47:41 5.11.2008
EVEN CLOSER TO THE END OF MCCAIN CHANCES? THE LOSS OF OHIO

[http://img.blesk.cz/img/1/article/213732_john-mccain-crop.jpg]

zatím žádný kandidát moderní historie nezískal bílý dům bez zisku vítězství v Ohiu /naposledy Abraham Lincoln

v této situaci se zdá šance na vítězství pro republikána McCaina takřka mizivá

John McCain Electoral votes {270 needed} 69
Barack Obama Electoral votes {270 needed} 194

actual situation 3.41.cet

DOMITIANUS --- 3:12:49 5.11.2008
SO I'M ASKING WHAT THE WORD CHANGE REALLY MEANS... Meet your next american president

[http://z.about.com/d/politicalhumor/1/0/c/z/1/obama_super_obama.jpg]

John McCain Electoral votes {270 needed} 49
Barack Obama Electoral votes {270 needed} 174

actual situation 3.11.cet
??? --- 15:07:20 18.10.2008
//OT

založil jsem nový klub, na nyxu mi chyběl. pokud máte zájem a co říct k tématu, budu samozřejmě rád..

[ Novináři (nejen!) na nyxu ]
DOMITIANUS --- 19:13:14 29.9.2008
FIRST EVER FORMULA 1 NIGHT RACE RELATED STORY: Stefano Domenicali - "byl to pro náš tým Ferrari černý den"
[http://d.yimg.com/eur.yimg.com/ng/sp/ap_photo/20080928/all/l3418457.jpg]

Takovýmito slovy ohodnotil týmový ředitel Ferrari první noční závod formule 1. Závod byl zpočátku dobře rozjetý zvláště pro brazilského jezdce Felipe Massu, který vedl závod přes patnáct kol. Po nehodě Nelsona Piqueta a výjezdu Safety Car zajel Massa jako řada ostatních jezdců, včetně jeho stájového kolegy Kimiho Raikkonena, do boxů. Vzhledem k chaotické situaci se Ferrari rozhodlo přepnout jejich elektronický signalizační systém odjezdu z boxů na manuální provoz. Mechanik, který měl tento systém na starost vydal signál dříve jezdec Ferrari odjel s ještě připojenou tankovací hadicí až na konec boxové uločky (obrázek nahoře).

Felipe Massa (obrázek níže) , který před závodem v Singapuru ztrácel na vedoucího muže šampionátu L. Hamiltona jeden bod, po závodě prohlásil, že by byla situace naprosto jiná, kdyby k celému incidentu nedošlo, avšak odmítl svalit vinu na technika ovládající kritický systém. "Všichni jsme lidské bytosti a selhání lidského faktoru je bežnou věcí, dokonce jsem za ním po závodě byl, abych ho podpořil."
[http://d.yimg.com/eur.yimg.com/ng/sp/ap_photo/20080925/all/l3413271.jpg]
Ani pro Kimiho Raikkonena se nakonec závod nevydařil, při pokusu o útok na Timo Glocka se dostal na jeden ze zrádných obrubníků a mírně vyskočil, po přistání ztratil nad vozem kontrolu a skončil v bariéře z pneumatik. Pro úřadujícího mistra světa je to smutná zpráva jeho ztráta tři závody před koncem je již 27 bodů. Ani pro Massu nebude boj o pohár jednoduchý, i když jeho ztráta je "jen" sedm bodů.

read the full story> http://edition.cnn.com/2008/SPORT/09/29/ferrari.massa.raikkonen.singapore/index.html , http://racing.timesofindia.indiatimes.com/Massa_refuses_to_blame_crew_for_pit_disaster/articleshow/3537707.cms , http://uk.eurosport.yahoo.com/28092008/23/raikkonen-sorry-kisses-crown-goodbye.html
don't miss> Alonso wins after Massa pit stop drama
other ressources> FORMULA ONE STATISTICS
DOMITIANUS --- 4:25:06 27.9.2008
THE GREAT DEBATE REMARKS

John McCain remarks: "potřebujeme zajistit, aby nedocházelo k přehnanému narůstání státního aparátu a prozkoumat účetnictví všech státních agentur a potřebujeme schopné lidi - mě osobně se podařilo ušetřit státu v kontraktu s boeingem 7mld $. , je potřeba zajistit snížení daní pro firmy, které je dnes na úrovni 35 procent, abychom zajistili lidem práci"

"zdravá ekonomie je základem - dnes dlužíme Číně 500mld $ a s těmito věcmi je třeba něco dělat"

"když jsme se dostali do Baghdádu všichni nás oslavovali a poté se udělalo mnoho špatných rozhodnutí já jsem navrhoval strategie, které se později ukázalo, že fungují, v iráku vítězíme a odejdeme jako vítězi. Když jsem naposledy byl v Bagdádu zúčastnil jsem se ceremonie, kdy 600 amerických vojáků dobrovolně zůstalo v iráku na další období se slovy - nechte nás vyhrát tuto válku pro svobodu iráčanů - to je to co se děje a naše strategie funguje. gen. Patreus si je jist, že Irák je klíčovým bojištěm ve válce s extremismem. Pokud bychom nechali situaci zhoršit bude to pro nás i horší v Afganistánu. Nejsem zastáncem vojenských zásahů v Pakistánu, takové věci bych neříkal nahlas je třeba jednat s pakistánskou vládou a místními lidmi. Výbuch v hotelu v Islamabadu byl varováním pakistnské vládě, aby s námi přestala spolupracovat. Byl jsem pro první válku v Zálivu , pro zásah v Bosně oproti ostatním republikánům, souhlasil jsem s řešením Kosova, avšak vždy jsem byl proti zásahům v Somálii a můžu potrvdit, že to byla správná rozhodnutí."

"Pokud bychom přijali strategii Baracka Obamy v Iráku, tak se naše strategie rozpadne a válka proti terorismu bude na cestě k bolestivému konci."

"Jsem přesvědčen, že s ostatními demokratickými režimy na světě přesvědčíme Irán, aby upustili od amibicí získat jaderné zbraně."

"Když jsem se podíval do oči V. Putina viděl jsem jediné - KGB, jedná se o zemi zbohatlé petrodolary a s ambicemi obnovit jejich impérium. Je třeba dát jasné podmínky Rusku, a případné postihy za jejich porušení. Chtěli bychom s Ruskem spolupracovat, ale musí ctít mezinárodní právo. Podle mě celá situace v Gruzii má hodně společného s Ukrajinou a cítím, že bychom měli ukázat jejich podporu."

Barack Obama remarks: "protože je dnes ekonomika v krizi a zřejmě v dalším období dojde ke snížení daňových příjmů je již dnes jisté, že příští prezident bude čelit težkým rozhodnutím a snižování daní není dnes únosné "

"před 6 lety jsem byl zásadně proti válce v iráku, nevědeli jsme kolik nás to bude stát, jaký na nás bude mít svět pohled a hlavně kvůli neskončené válce v Afganistánu, akajda je dnes silnější než v r. 2001 , každý měsíc tam utratíme 10mld $, neměli bychom váhat v nasazení armády pokud jde o ochranu američanů, a já bych osobně nikdy neváhal ale válka v iráku nebyla ten důvod" I když v Iráku došlo k určitým úspěchům ale za jakou cenu - 4 tisíc životů a 700mld $. Viděli jsme Afganistán - podle Johna McCaina byla situace stabilní a víme, kde jsme. Náš hlavní cíl je najít a zmáčknou Bin Ladena a Irák byla chyba. Do Afganistánu je třeba poslat nové vojáky co nejrychleji 2-3 brigády minimálně.

Musíme začít řešit i situaci v Pakistánu, dokud tam situaci nevyřešíme nebudeme v bezpečí. Jestli budeme vědět, kde je Bin Ladin a jeho vrchní velitelé a Pakistán je nebude chtít vydat, tak si pro ně zajít vidím jako správnou strategii.

"Válka v Iráku Iránu pomohla, během posledních 2 let se jim podařio získat daších 200 odstředivek, potřebujeme více tlaku, potřebujeme například v těchto vyjednáváních pomoc Ruska, které by sen. McCain neoznačil za demokracie, rozhodně můžu prohlásit, že během mého prezidentství by se Iránu nepodařilo dostat k jaderným zbraním. Ahmadinejad není nejdůležitější postavou Iránu, a proto nemusí být tou správnou osobou se kterou bychom měli jednat. "

Musíme Rusku vysvětlit, že nemůžou být supervelmocí 21.století a chovat se jako diktátoři z 20.století. Musíme ukázat podporu třístrannému příměří v Gruzii a ukázat podporu Gruzii, České rep. Polsku a dalším spojeneckým zemím. Musíme obnovit gruzínskou ekonomiku , abychom zabránili vnitřnímu rozkladu ze strany Ruska. Putin se cítí silný kvůli příjmům z ropy a proto musíme zvýšit naší energetickou nezávislost - jako solární, větrná energie a jaderná zařízení.
DOMITIANUS --- 3:04:07 27.9.2008
SATURDAY 27/9 2008 03.00CET První televizní debata Johna McCaina a Baracka Obamy v přímém přenosu na CNN.

[http://www.donkeydish.com/wp-content/uploads/2008/06/mccain_obama.jpg]

OXFORD, WASCHINGTON John McCain se nakonec zúčastní první televizní debaty podle plánu a to i přes to, že ve středu částečně přerušil svou prezidentskou kampaň a vrátil se do Waschingtonu, aby pomáhal při tvorbě 700 mld .$ záchranného plánu na oživení důvěry v americkou ekonomiku. Podle původního plánu se diskuze měla věnovat především tématům zahraniční politiky a rozdílného postoje obou kandidátů ve válce proti teroru. Je ovšem zřejmé, že se bude spíše věnovat tématům ekonomickým a postojům k úvěrové krizi. Debata se koná na univerzitní půdě v Oxfordu v Mississipi a přímý přenos můžete sledovat od 3 hodin ráno středoevropského času na CNN. Internetové diskuze se můžete zúčastnit na http://inthefield.blogs.cnn.com/

from> http://edition.cnn.com/2008/POLITICS/09/26/debate.mississippi/index.html
don't miss> Putting priorities or politics first?, Watch more on McCain's big gamble »video »
other ressources> Monetary theory - Stanford university paper , Mises's monetary theory with its unification of real monetary analysis , Monetary Theory and Central Banking paper , Monetární politika a centrální banka