Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MICKEY_MOUSE --- 21:26:28 17.1.2021
E42: Ono mi šlo hlavně o to, že mi Chrome pořád dokola zobrazuje tohle oznámení.
E42 --- 14:44:05 17.1.2021
A hlavně u kolika z 257 webů ti může opravdu vadit, že má někdo tvoje údaje?
HUGGI --- 17:20:42 15.1.2021
MICKEY_MOUSE:
1) mít unikátní hesla, pak tě prolomení jednoho nezajímá
2) mít je složitá, ideálně generovaná a neřešit že si je nezapamatuješ - nechat to na správci hesel, nebo i tom Chromu/googlu
3) všude kde to jde mít dvoufaktorové ověření
4) dobrá ochrana je i používání fake mailových adres pro registrace (třeba gmail umožňuje přidávání + a libovolného textu, takže máš vlastně nekonečno mailových adres pod jednou, ale přihlásit se dá jen tou originální:
pro příklad:
mail: XYZ@gmail.com, ale když pošleš zprávu na XYZ+neco@gmail.com nebo XYZ+XXX@gmail.com tak to vždy dorazí na XYZ@gmail.com. Ovšem přihlásit se na XYZ+neco@gmail.com nejde.
Další výhoda v tomto je snadná filtrace mailu, protože mají vždy jiného "příjemce" než je originální adresa.


Jinak zda došlo k nějakému prolomení většina programů získává z databáze https://haveibeenpwned.com která sdružuje všechny zveřejněné databáze úniků - můžeš si tam retnou svoje maily a pokud se někde objeví tak tě to informuje aby jsi heslo mohl změnit co nejdříve..


A pokud ti to teď hlásí 257 prolomených hesel - předpokládám že všude máš jedno:) tak procesně nejlepší přístup je každý den změnit třeba 10 adres, ne víc, ne míň.
Za měsíc máš hotovo, ale zároveň tě to nenasere natolik že se na no vybodneš:)
U půlky registrací navíc zjistíš že jsou zbytečné a místo změny je rovnou smažeš..(pokud to daná registrace neumožňuje tak jim přepíšu všechna pole jinými údaji a pokud možno změním i mail na neexistující)
PEPAK --- 11:28:35 15.1.2021
MICKEY_MOUSE: To nezajistíš. K prolomení hesel došlo s největší pravděpodobností mimo možnost tvé kontroly, např. vykradením dat nějakého e-shopu. Pokud to zdroj dat má udělané aspoň trochu správně, tak by ti pomohlo nechat si vygenerovat dlouhá a složitá hesla, protože ta nebude možná z uložených dat dohledat, ale stojí a padá to na tom "pokud to zdroj dat má udělané aspoň trochu správně", což si nemůžeš nijak ověřit. Pokud budeš mít na každé webové stránce jiné heslo, tak prolomení jednoho hesla celkem nic neznamená, změníš jen to jedno heslo. Ale to je tak všechno, co s tím můžeš udělat.
MICKEY_MOUSE --- 11:21:19 15.1.2021
Ještě se zeptám jinak — když si teď dám tu práci, a všechna hesla si poměním, jak zajistím, abych to za chvíli nemusel dělat znovu? Jak k tomu „prolomení hesel“ došlo? Resp. jak zajistit, aby se to neopakovalo? Díky.
MICKEY_MOUSE --- 10:08:45 15.1.2021
RATTKIN: Ta metoda, jakou používá Chrome, se mi v principu líbí. Klidně si nechám všechna hesla vygenerovat, když si je Chrome stejně pamatuje, nabízí a atomaticky vyplňuje. Jen kdyby to šlo udělat jako dávka automaticky, nebo nějak jednoduše, ne ručně jedno po druhém. V případě 257 hesel to je šílená a zdlouhavá otrava, zkusil jsem jich změnit pět a měl jsem dost.
RATTKIN --- 21:06:35 14.1.2021
MICKEY_MOUSE: heslo chrome generuje a i uloží, jen je potřeba na ty weby jít a zvolit si změnu hesla...

jinak lastpass to umí, ale použil jsem to jednou úspěšně a jednou neúspěšně.. lastpass jsem vzdal
MUXX --- 20:27:24 14.1.2021
MICKEY_MOUSE: Lastpass umi menit hesla na popularnich webech. Nainstaluj doplněk lastpass do chrome, zaloz si ucet, naimportuj hesla z chrome a muzes menit.
MICKEY_MOUSE --- 19:11:51 14.1.2021
Zdravím, Chrome mihlásí, že mám prolomených 257 hesel. Ok, beru. Ale co s tím? Měnit každé ručně je šílenost, tím spíš způsobem, který Chrome nabízí. A jinou možnost jsem nenašel. Existuje nějaký nástroj, který s tím pomůže? Třeba nějaký dávkový generátor hesel? Nebo klidně něco jiného, čím tu věc vyřeším rozumnou cestou.
Díky.
??? --- 19:52:50 3.10.2020
VLASTIS: gut, alespoň v něčem jsem byl někdy první :D