Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
málo známé dobré filmy
ERNEST_GASKIN
[http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/7/74/Sweetjane.jpg/200px-Sweetjane.jpg] Málo známé dobré filmy

Snažte se v klubu upřednostnit následující:

1. Objevíte-li nějakou zaprášenou perlu kinematografie, sem s ní. Potěšte ty, kteří by neměli takové štěstí.
2. Do příspěvku se snažte zahrnout: Název filmu, screenshot nebo plakát, link na CSFD/IMDb, žánry dle CSFD, krátký popis toho, co vás na filmu zaujalo (ovšem bez spoilerů), popř. odkaz na místo, kde se dá film získat. to ovšem, pokud možno, řeště prostřednictvím linku na váš post v jiném klubu (bittorent, rapidshare nebo ftp kluby), popř. další informace, jako režisér, herci, atp. Film se snažíte prodat!
3. Film uveřejněn v této diskusi MUSÍ splňovat následující: méně než 200 hodnocení na csfd*. Film MUSÍ být dostupný v elektronické podobě. Privátní torrent trackery se považují za dostupné, jiné P2P služby vč. DC ne. Dále film MUSÍ být alespoň s dostupnými anglickými titulky či v anglickém znění (pokud samozřejmě nejde o český film). Ojediněle, není-li k sehnání jiná verze, je možno připustit dabing.
4. Film v pravém slova smyslu není podmínkou. Může jít i o minisérii, kraťas apod. Naopak bychom se např. rádi vystříhali bollywoodu. Ač se to zná neuvěřitelné, některé filmy mají dobrý důvod k tomu být neznámé.
5. Nezaměřujeme se na žánry! Bereme všechno od filmových klubů bo Bčkové scifi. Koho konkrétní žánr nezajímá, nechť ho nekomentuje.
6. Nedáme na uživatelské hodnocení, zvláštěpak CSFD. Vysoké skóre NENÍ podmínkou pro přítomnost filmu v klubu
7. Snažte se prosím omezit zbytečný offtopic kecy - diskuse k filmům, poděkování nebo občasné žádosti (ovšem ve stylu druhu filmu, na který máte chuť, ne na sehnání konkrétního snímku) jsou vítány. to, co jste měli k obědu nebo koho jste potkali v tramvaji vítáno není.

* - upřesnění pravidel na nástěnce

Pokaždé, když zde bude doporučen dostatek filmů splňujících pravidla, proběhne anketa a vítěz získá nějakou symbolickou cenu diváků.
Pokud vás zajímají jen doporučení, napište IMG a stiskněte hledat. zobrazí se vám správně vyplněné posty. (proto se prosím posty správně vyplňovat)
pokud se ostatním podaří vyplňovat žánry dle csfd, budou do budoucna též použitelné coby filtrovací znaky.
ukázka správně vyplněného postu - vysvětlení dopadu srávně užitého postu
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ERNEST_GASKIN --- 6:46:22 12.12.2008
děti, já vám děkuju, že se účastníte. Těší mne to.
Nicméně bych vás rád poprosil, abyste posty zase tak neflákali.

rastr uvedený v pravidlech má dobré důvody, např.

žánry - kdo má chuť na konkrétní žánr, může si ho dát do filtru a vyskočej mu spíš filmy, na které bude mít chuť. Navíc se dají jen copypastnout z csfd...
popisky - člověk nemusí otevírat csfd, který je plný spoilerů a hodnocení, jenž si často pohrávají s naším očekáváním.
plakáty - slouží k vyfiltrování doporučení od vás mezi kometáři, kterých tu (snad) v budoucnu bude více.
dostupnost - na tom zase až tak netrvám, ale pokud pomyslíme na to, že nám potrvá maximálně deset vteřin uvést, odkud film máme a ušetříme tím každému uživateli desetiminuty hledání, stojí to za to, ne.

Uvědomte si prosím následující:
a) Film se snažíte prodat, chcete kázat o svých oběvech a sdílet své potěšení.
b) Klub funguje i jako soutěž, a to nejen se zvěčněním v síni slávy, ale též s věcným darem. Do soutěže smí vstoupit jen posty s korektně vypsaným popiskem.
c) také byste byli rádi, kdybyste výše popsané aspekty měli k dispozici.

PANAAK --- 6:30:22 12.12.2008
vedle znamejsich veci od sidneyho lumeta jako 12 angry men, serpico, dog day afternoon, murder in orient express... bych doporucil ty malo znamejsi:

http://www.csfd.cz/film/6210-network/ - velice zajimavy pohled do kuchyne televiznich spolecnosti a nejen jich se skvelymi vykony roberta duvala, faye dunaway a dalsich...

http://www.csfd.cz/film/6215-prince-of-the-city/ - ponekud delsi (2h40m), ale o to napinavejsi vylet do zacatku 80. let, drogovyho businessu, korupce na vsech frontach a sledovani policie uvnitr policie..

http://www.csfd.cz/film/6218-cas-zastavit-se-running-on-empty/ - pribeh rodiny 'byvalych teroristu' a jejich vecny uprk pred zakonem s vynikajicim riverem phoenixem v 'hlavni' roli..

SEEKER --- 0:17:11 12.12.2008
PECAONER: no vida, na Pornostar se musim konečně podívat, Toyoda je proklatě dobrej režisér.

Jinak teda dobrý auditko, ale fakt bych sem ty příspěvky dával s rozmyslem, aby to nebylo jen nějaké hala bala á la Filmy, na které nezapomínáme. Třeba Scarface je snad naprostá klasika, starý nerovná se neznámý film, navíc tento je eště více známý díky De Palmově remaku.