Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
QA - Quality Analysts / Assurance - kvalita SW - testování, testeři - Každý ví, kdo je programátor, ale kdo zná QA? :'(
OASHI
QA: Quality Analysts / Quality Assurance / Quality Engineers

Developeři nás milují! ;) A my je také. :)
Každý ví, kdo je programátor, ale kdo ví, co je QA? :'(

Děláte to? Provozujete QA?
Testujete? Píšete si test scripty?
Máte snad automatizované smoke testy? (pozor, neplést s unit testy, ty nechme developerům, ať si ty své chaosy debugují sami... ;)
Už ať jste tu!

Hlášky:
* náš šéf QA oddělení: "I am just a junior tester..."
* náš šéf QA oddělení: "I dokumentace je předmětem testování!" ...bohužel se o tom přesvědčuji až příliš často, ty FuncŠpeky bývají dost odbyté...

Témata:
Procesní organizace - http://en.wikipedia.org/wiki/Process_management
RUP - http://en.wikipedia.org/wiki/IBM_Rational_Unified_Process
Total Quality Management - http://en.wikipedia.org/wiki/TQM
Critical Chain Project Management
Test Driven Development
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ADIKEITE --- 16:29:22 29.6.2015
SIRLOON: :D Asi umel necim okouzlit ;)
SIRLOON --- 16:06:39 29.6.2015
ADIKEITE: tak ono se do te firmy hlasilo i dost testeru z Disney kdyz skoncilo a prave na tom samem vylitali vsichni. Pres telefon jim nerekli nic o automatizaci, natoz o nutne vejsce a programovani a pak tam akorat zbytecne ztrapnili 7 lidi... zajimave bylo, ze jako programatora tam vzali meho dalsiho kolegu, ktereho sme museli na konci zkusebky vyhodit, protoze podelal co mohl a pridelaval jen dalsi praci :)
ADIKEITE --- 14:36:10 29.6.2015
SIRLOON: Jj, to taky nemam rada. Jednou mi uz do telefonu popisovali pozici, na kterou jsem nemela (hodne programovani apod.), tak jsem jim rikala, ze ne, ze na to opravdu nemam a neni to to, v cem bych vynikala, ale nejak me premluvili, prisla jsem na pohovor, a tam jsem si samozrejme ani neskrtla a bylo mi to akorat neprijmne.
SIRLOON --- 13:19:59 29.6.2015
FRAKIRA: to zni podobne jako pohovory na testera v jedne firme delajici lekarske pristroje, kde vlastne hledali spickove programatory ale clovek to zjistil az na pohovoru ve firme :)
FRAKIRA --- 13:14:54 29.6.2015
EDAK: Tak to jsem myslela, že je samozřejmost - angličtinu nepotřebovala jediná z firem, u které jsem byla na pohovoru.

(tady mi nedá nezmínit se o CGI, kde mě poslali domů, protože potřebují angličtinu na vynikající úrovni. Má angličtina je jen krůček od bídy, ale člověk by řekl, že když je první kolo telefonický rozhovor v angličtině, tak to zjistí :-/)
EDAK --- 13:04:52 29.6.2015
LOPIK: Z moji zkusenosti se ti zaroven i pomerne hodne vyplati jestli umis anglicky. minimalne se ti rozsiri portfolio firem, kterym budes moct poslat zivotopis. V Praze a Brne je pomerne dost firem s mezinarodnimy teamy a shopnost domluvit se muze znamenat velice vyrazne +
SUPCZ --- 9:00:40 27.6.2015
LOPIK: Ty technický dovednosti jsou důležitý, ale uplně stejně je to se soft-skills. Velmi doporučuju něco si o firmě, kam půjdeš na pohovor, zjistit. Hodně kandidátů vypadne na neschopnosti sebereflexe, nechuti něco dělat nebo se učit nový věci. Nezapomeň, že kolem 80% problémů na projektech vzniká z důvodu komunikace - buď je jí málo nebo moc a nebo si lidé nerozumí.
MEMNON666 --- 19:25:04 26.6.2015
selenium+spousta js = spousta "zabavy" :)
??? --- 17:25:02 26.6.2015
Já si teď začal hrát s webdriverem a je lepší si to napsat, než naklikat.
1. přehlednost
2. možnost strukturovat a dělat poznámky už v základu
3. najdeš případně chyby v programu hned a dokážeš je případně rovnou i sám opravit, protože přesně víš, kde je problém :)
4. když časem automat upravuje někdo z teamu a ty jsi při tvorbě držel nějakou šablonu, co jste si stanovili je hned jasné kde co a jak je.

I když, pokud není web napsanej prasácky, dá se to přes Selenium ID naklikat a pak převést a jen doladit. Bohužel jsem narazil na kod kterej psal externista a né jeden a je to taková prasárna, až by jeden brečel, na to dělat automat ... :(