Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Když jsem byl malej, tak jsem věřil, že...
MATEEJ
Když jsem byl malej, tak jsem věřil, že... (nebo Když jsem byla malá, tak jsem věřila, že...) Vzpomínky na naivitu, hloupost, fantazii, roztomilost, pohled na svět, kterého už nejsme schopni. (I když některým z těch věcí tak trochu věříme dodnes). Naše bible: http://iusedtobelieve.com/. Ale nerepastovat, přispívat vlastními kusy, zajímají mě hlavně reflexe z české kotliny a slovenských hor posledních 50 let, a to spíš vlastní nostalgické vzpomínky na dětství než žblebty současných dětí, na ty tu je jiný klub. Probírání jednotlivých utkvělých představ, vizí a omylů povoleno.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
WOAM --- 22:51:12 27.11.2015
Žačka 5. třídy ZŠ, kterou chodím doučovat, se mi teď v týdnu svěřila, že když ve školce slýchala, že ve škole se bude učit "češtinu", představovala si pod tím, že se bude prostě učit spoustu nových slov a jejich význam... "něco jako jak se teď učíme angličtinu".
TAPINA --- 15:04:18 26.11.2015
KLAIR: No to já taky, to je přece jasný!
KLAIR --- 14:08:46 26.11.2015
Věřila jsem, že "přejetí plné čáry" je strašně závažný přestupek, ale myslela jsem, že stačí, když třeba na tu čáru najedu omylem jedním kolem
SHEALA --- 1:56:41 22.10.2015
mno, mě děsili, že když sním pecku z trešně, dostanu zápal slepýho střeva. Ségře se to pokoušeli trvdit taky, a o to víc schválně jedla pecky. Dobře ona.
ALEA --- 10:44:06 1.10.2015
mezi Kralupy nad Vltavou a Nelahozevsí je úzka stezka kolem vody, nad kterou se vypínají pozůstatky pravěkého mořského dna. V pískovci je spousta větších i menších jeskyň. Dlouho sem věřila, že se v nich ukrývají draci a menší obludy a strašidla, aby měli od lidí chvíli klid.
Také jsem jako dítě věřila, že zeď vedle mojí postele je průchozí a na druhé straně je zrcadlově stejná postel se skoro stejnou holčičkou, se kterou lišíme se jen pár drobnými rozhodnutími. Z počátku byla stejná, ale pak jsem se začala bát, že jednou spolu probereme její i moje životy a ona se mi nakonec vysměje....
IVANEM --- 9:18:00 1.10.2015
Věřila jsem hodně dlouho, že se nesmí spolknout žvýkačka, protože by se mi mohla zalepit střeva a člověk by pak umřel.
PATISLAV --- 14:28:42 25.9.2015
A pak už si pamatuju jenom lži, které nakecal táta mému bratrovi. Ten je pak často tlumočil ve škole při vyučování.

1) Největší pták na světě je rogalo (to z toho vtipu o myslivci, který do něj vystřílel celý zásobník, než toho chlapa pustil)
2) V moři tě budou kousat rybičky do prdelky (brácha poprvé u moře a ani jednou do něj nevlezl - vždy hysterický záchvat)
3) Největší tornádo je Tornádo Lou.
PATISLAV --- 14:25:44 25.9.2015
Když mi byly tři roky (nekecám, byl jsem tehdy napřed), tak mě zaujala debata rodičů o nějaké kriminální události. Chvilku mi to šrotuje v hlavě a pak spustím. Rodiče z toho byli tak v šoku, že tu mou přednášku pak opakovali do zblbnutí všem známým, proto si to pamatuju:

"Když je někdo opilec a víceméně vrah
tak zabíjí jako tesař. Tisíc prasat!
Jenže zákazníků je víc než tisíc
a každý by chtěl celý prase!".
PATISLAV --- 14:21:01 25.9.2015
Jednou jsme z nudy rozbíjely nezralé vlašské ořechy. Než se tam utvoří ten ořech, tak to má uvnitř podobnou mřížku jako citrusový plod. Tak jsem si spojil jedna a jedna dohromady a zahlásím ku všeobecnému veselí: "Z tohohle se vyrábějí citróny".
PISKVOR --- 21:11:46 24.6.2015
...metro ma jeste nekolik dalsich, tajnejch paralelnich trati, ktery jsou vyhloubeny pod tema "civilnima."