Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Když jsem byl malej, tak jsem věřil, že...
MATEEJ
Když jsem byl malej, tak jsem věřil, že... (nebo Když jsem byla malá, tak jsem věřila, že...) Vzpomínky na naivitu, hloupost, fantazii, roztomilost, pohled na svět, kterého už nejsme schopni. (I když některým z těch věcí tak trochu věříme dodnes). Naše bible: http://iusedtobelieve.com/. Ale nerepastovat, přispívat vlastními kusy, zajímají mě hlavně reflexe z české kotliny a slovenských hor posledních 50 let, a to spíš vlastní nostalgické vzpomínky na dětství než žblebty současných dětí, na ty tu je jiný klub. Probírání jednotlivých utkvělých představ, vizí a omylů povoleno.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SIKY --- 10:28:06 28.12.2011
ELLIE: Já jsem si pod "nesem vám noviny" představovala nejprve něco jako Večerníčka. Jak rozhazuje ty listy... Později jsem dospěla ke stejnému názoru, jako Ty...
INUSHKA --- 21:10:40 27.12.2011
ELLIE: Já jsem u "Nesem vám noviny" měla zcela živou představu, jak stojí chlapík s jedním výtiskem novin na návsi na nějakém vyvýšeném místě (kamenu nebo pařezu) a předčítá lidem z novin, protože přijel z dálky a přivezl jediný vytisk. Proto je nabádá, aby "slyšeli pilně a neomylně". A nakonec, jak je "rozjímejte", tak jsem si myslela, že to je nějako "rozeberte si je" a že když ty noviny celé přečte, tak je po jednotlivých listech rozdá těm přihlížejícím lidem, každému jednu stránku.
KLAIR --- 0:02:25 27.12.2011
Tohle, dětský hlášky a radosti podle amélie jsou v současné době asi jediné kluby, co mi spolehlivě vyloudí úsměv na rtech. díky
MISERY --- 21:36:10 26.12.2011
Já si dneska při koukání na Pekařov císaře vzpomněla, že jsem si jako malá myslela, že natáčení toho filmu trvalo strašně dlouho, protože museli nejprve natočit části s Matějem a pak počkat, až pan Werich zestárne, aby mohli natočit části s Císařem Rudolfem II. :-)
A ještě jsem si říkala, jak jsou ty maskéři od filmu dobrý, že třeba hraběnka Stradová, Sirael a vůbec ostatní herci vypadají pořád stejně dobře!!! :-D
ELLIE --- 21:22:16 26.12.2011
Tak nějaký vánoční - koledový:
1) "Já ti nesu dvě kožičky, by zahřály tvé nožičky. Já zas pro chumlíčka, by kvetla tvá líčka." Tudíž Ježíškovi se taky jinak říká chumlíček. Znamená to, že ho maminka musela hodně zachumlat, neboť byla přece zima.
2) "Orodovat" znamená totéž co "rodit". Jak se to asi dělá "za někoho"?
3) "On tam leží v jesličkách, zavinutý v plenčičkách." Marie odložila Ježíška hned do jeslí, chudáka. Sama jsem hrozně nerada chodila do školky, takže mi bylo Ježíška dost líto, jak tam leží a nejspíš, stejně jako já, nemůže celej polední klid usnout.
4) "Nesem vám noviny, poslouchejte." Proč by měli jako poslouchat? Copak si to v nich neuměj sami přečíst? Představa betlémských vesničanů nesoucích Rudé právo mi vydržela docela dlouho (jiný noviny se u nás doma nevyskytovaly).
5) "Bude žežulička vyrážet Ježíška..." ...ven z kolíbky, aby tam mohla spát sama. Protože kukačky alias žežuličky to tak dělají, ne?

Veselý Vánoce :)
THERESYS --- 13:47:24 23.12.2011
že když tatínek v zimě kouří cigáro, tak ho zahřívá. A těšila se, až vyrostu, že mi bude v zimě taky teplo :)
SAIMA --- 21:54:15 20.12.2011
ERISHKA: To, co teď napíšu, patří spíš do mozkopvých errorů. Když mi bylo tak šest, sedm, poprvé jsem tuhle písničku slyšela u táboráku a zpívala jsem "na Okoř je cesta, jako žádná vesta". Přišlo mi, že to nedává smysl, ale nějak jsem to neřešila. :)
GILHAD --- 22:38:22 12.12.2011
Když jsem byl malej, tak spousta lidí věřila, že nutriční hodnota má cosi společného s nutriema :)
BEBEBE --- 19:44:42 12.12.2011
že jak je v tý ,,koledě'' nebo vánoční písničce, nebo co je to ? ..bez prskavek tvrdil Slávek na štědrý den nelze být a pak táta s minimaxem zavlažoval byt...'', tak že ,,minimax'' je pes a to zavlažování probíhá tak, že na ten oheň čůrá. Přišlo mi to trochu nevhodný do vánoční písničky, ale brala jsem to jako vtip...:)))
KING_JOHN_KILL --- 0:21:55 7.12.2011
TRISTIS: a teď už je to v pohodě? :)