Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Když jsem byl malej, tak jsem věřil, že...
MATEEJ
Když jsem byl malej, tak jsem věřil, že... (nebo Když jsem byla malá, tak jsem věřila, že...) Vzpomínky na naivitu, hloupost, fantazii, roztomilost, pohled na svět, kterého už nejsme schopni. (I když některým z těch věcí tak trochu věříme dodnes). Naše bible: http://iusedtobelieve.com/. Ale nerepastovat, přispívat vlastními kusy, zajímají mě hlavně reflexe z české kotliny a slovenských hor posledních 50 let, a to spíš vlastní nostalgické vzpomínky na dětství než žblebty současných dětí, na ty tu je jiný klub. Probírání jednotlivých utkvělých představ, vizí a omylů povoleno.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ELLIE --- 11:26:07 28.9.2010
TAPINA: To jsme dělali taky, ale jen s tužkama :)
MISERY --- 20:03:33 27.9.2010
ELLIE: To jo, to znám s tim tlačením ruky proti něčemu, ale to se dá vysvětlit, zatímco tohle mi příjde víc jako magie :-)
TAPINA --- 15:24:42 27.9.2010
Tohle neznám, ale jak byly takové ty tlusté centrofixy, tak s těmi jsme si sugerovali magnetismus. Když se vzaly dva a vší silou se jima tlačilo proti sobě (proto centrofixy, měly takové velké rovné plošky), tak potom člověku přišlo, že "nejdou od sebe".
ELLIE --- 15:13:25 27.9.2010
MISERY: Taky jsme to dělali, na základce, a taky nám to fungovalo. Částečně to mohlo být tím, že dotyčnej se na zeď přitisknul a po chvíli to napětí sám od sebe povolil a ruce šly automaticky do protipolohy. Zkus si někdy stoupnout bokem třeba k lince, vší silou se o ní opři hřbetem ruky, po půl minutě přestaň a odstup o dva kroky. Ruka ti "sama" vylítne až nad hlavu :) Ale proč tamta "hypnóza" fungovala vždycky tak přesně, kdy "hypnotizér" chtěl, to netušim. A to šustění a tleskání, jo jo :D
SIKY --- 9:05:07 27.9.2010
MISERY: Chachaaaa!
To jsme taky prováděli!!! Nikdo se teda nevznesl, ale ruce většinou šly.
MISERY --- 0:14:57 27.9.2010
Vzpomněla jsem si, jak jsme jako asi 9 - 12ti letí zkoušeli speciální hypnotizaci. Spočívalo to v tom, že se hypnotizovaný postavil ke zdi a zavřel oči. Hypnotizér pak kolem něj slabě potleskával, šustil rukama (třel dlaněmi o sebe) a lehce luskal prsty (nesmělo to moc luskat, fakt jen lehce). Chvíli se dělalo tohle a pak se k hypnotizovanému kleknulo a bez doteků se mu "silou energie" začaly jakoby vytahovat ruce nahoru. Hypnotizovaný pak opravdu začal zvedat ruce. Mimochodem to vážně fungovalo i na lidi, kteří to neznali. Trochu podivné, i když u dětí asi ne, bylo to, že jsme věřili tomu a každý znal někoho, který znal někoho, kdo to uměl tak dobře, že hypnotizovaný se tímto dokonce vznesl do vzduchu, což bylo poté, co se mu zvedly ruce až nad hlavu. Přiznám se, že mě osobně se to teda nikdy nepodařilo, maximálně do předpažení :-)
Jo a některá místa byla na hypnotizování lepší, proudilo tam asi víc energie či co. Na to jsme přišli na jednom z soustředění dětského pěveckého sboru. Ale nepřišli jsme na to, jak takové místo detekovat, prostě někde to šlo lépe :-)
Zkoušel to taky někdo jako dítě? Napadlo mě, že bych to klidně vyzkoušela i teď, ale mám trochu obavu, že by to nefungovalo, což by bylo asi zklamání, pořád trochu věřím, že jde i ta levitace, když se to umí :D
ELLIE --- 11:17:26 23.8.2010
PAZZITKA: Zelená mlha je z Draculy ;)
SHADOWALKER: No já taky nevim, proč mi tatínek půjčil sbírku hororových povídek od Bradburyho a spol, když mi bylo osm. Trochu kontraproduktivní! :)) Ale na mých snech se to nijak neodrazilo. H. R. Gigerovi taky předpokládám rodiče mohli číst před spaním roztomilé pohádky a nepomohlo to.
SHADOWALKER --- 0:05:56 23.8.2010
ELLIE: Ehm... a my co nám tatínek četl v sedmi Poea a vykládal o lidech pohřbených zaživa, vykradačích hrobů a tak vůbec... no, taky jsem měla pár ošklivých snů, ale moc mně to nepoznamenalo... snad jen, že jsem stále členem klubu přátel žehu. ;)
PAZZITKA --- 15:05:39 22.8.2010
holky vy byste spolu mely sepsat pohadku, zamlouvam si prvni vytisk
ELLIE --- 0:13:38 22.8.2010
TAPINA: To já taky, ale jemná fialová záře na mě teda působí velmi uklidňujícím dojmem - horší je zelená mlha :)) (Pokud se nepromění ve fešného upíra, ale to je malým dětem k ničemu.)