Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
internet v současné politice, kultuře a společnosti
PALO_FABUS
o internetu je spousta klubů, ale takový, které by se tomuto médiu věnovaly v obecné a společensky relevantní rovině, na nyxu chybí cílem má být sledování událostí souvisejících s internetem jako platformou celospolečenského významu

[http://1.media.tumblr.com/tumblr_kv3h8rcghn1qz8opmo1_500.jpg]


klub je specifickým rozšířením klubu [ Média ] který se věnuje obecně českým masovým médiím, tady bych rád rozebíral internet spíš z globálního hlediska, lokální však neodmítaje
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JINDRICH --- 14:19:22 4.1.2011
Celkový zoznam zmlúv jednotlivých ministerstiev a verejných inštitúcií- Centrálny register zmlúv
http://www.zmluvy.gov.sk/
DESPERADO123 --- 20:26:21 4.12.2010
V lednu 2007 služba uváděla, že má připraveno přes 1,2 milionu neveřejných dokumentů k publikaci. A jak k nim přišla? Prý jednoduše, jeden z aktivistů stojících za WikiLeaks provozuje uzel služby Tor, což je služba pro anonymizaci provozu na internetu, která maskuje IP adresu zájemce o data vlastní IP adresou. Tento uzel Toru byl využíván čínskými hackery, kteří si stahovali data z cizích vládních serverů a služeb, ke kterým se dostali. Dotyčného aktivistu napadlo tento provoz logovat, ukládat a následně zpracovat, přiznal ve článku pro New Yorker Julian Assange. Budiž to memento pro ty, kdož považují službu Tor za dobrou anonymizaci svého provozu.

WikiLeaks: od svobody slova k diplomatickým skandálům - Lupa.cz
http://www.lupa.cz/clanky/wikileaks-od-svobody-slova-k-diplomatickym-skandalum/

MARDUK --- 17:15:18 16.11.2010
ACHERON: fuu, sa Ti pozriem v škole a v knižnici či máme
ACHERON --- 0:06:31 1.11.2010
má tu někdo přístup do journal of information science?
ACHERON --- 22:13:38 18.8.2010
teda čtu už asi čtyřicátej článek z let 1995-2010 o Netu a je to mazec, jak se celá ta ideologická stavba rozpadá... Moore's Law, argument nejrychlejší adopcí (Internetu) v dějinách médií, digital divide, armádní původ, Internet jako distribuovaná síť...

všechno jsou to jen takový kecy, aby se američan a evropan cítili v 90' dobře :)
ACHERON --- 14:05:19 17.8.2010
VOZKA: můj odhad zakládám na užívání Inetu v populaci 60+, na rozložení inet skills v této populaci, a na rozložení odpovědí na otázku "proč nepoužíváte inet" v této subpopulaci :)

... a na tom, že z babiček kolem mě žádná inet nepoužívá, pouze jedna, a to je jaderná inženýrka :)

jednou z nejvyznamnejsich spoustecu pripojeni k internetu je prinalezeni k soc. siti, kde jsou uzivatele - je mozny, ze jsi nahodou obklopen nejakou komunitou online duchodcu, ktery uzivaji net, protoze (mimo jine) se znaji navzajem :)

LA_CHOUETTE: tu zpravu o soc./tech izolaci od PEW mam, v te to neni, stejne jako to neni ve zpravach PEW z let 2006 a 2005 ale hodilo by se to... par veci na tema exkluze u teenageru mam, ale jeste by se mi neco hodilo, neni toho dost...
LA_CHOUETTE --- 11:30:33 17.8.2010
ACHERON: Narazila jsem asi před rokem na jeden článek popisují sociální exkluzi teenagerů, kteří mají low skills při práýci s internetem (třeba proto, že doma nemají počítač) a že je to silně znevýhodňuje, protože ve škole je to už nikdo neučí a všeobecně se předpokládá, že tahle generace to s počítači umí.
Bohužel už si nevzpomínám ani zdroj ani autora, jen to, že to bylo ze Států. Možná PEW?
VOZKA --- 23:41:53 16.8.2010
ACHERON: "Většina" je jen tvůj odhad, moje zkušenost je opačná, obě mé babičky jsou do určité míry počítačově gramotné a zvládají základní věci jako stahování fotek z digitálního foťáku (které taktéž dostaly od svých dětí), mailování, skype s webkamerou a základy vyhledávání informací na internetu. Minimálně skype a maily zvládá i pár jejich kamarádů-vrstevníků a preferují je protože zdaleka nekomunikují jen s vnučkou a je to pro ně o dost levnějš.
ACHERON --- 22:40:28 14.8.2010
NYX: když už teda jdeme tímhle směrem: já nevím teda co máte za babičky, ale většina českejch babiček si raději zaplatí než aby se musela učit pracovat s počítačem. navíc objem volání vnučce se asi nevyrovná nákladům na měsíční připojení k internetu v kvalitě potřebné pro skype, že ano :)


YMLADRIS: polostrukturovany rozhovory s duchodcama podle toho jestli uzivaj nebo neuzivaj uz mam :)
YMLADRIS --- 18:51:26 14.8.2010
plus babicka chce vnucku _videt_, zeano. ;), kamerka stoji kc 150 tusim

(sorry za "odbornou" debatu)

acheron, ale napadlo mne, ze bys teda mohl pro blaho vedy usporadat vedecky experiment. proved screening tve babicky a pak ji pripoj. (vytipuj sluzby, ktere oceni, a nauc ji to). za pul roku zjisti (strukturovanym rozhovorem) jeji subjektivni nazor plus sam checkuj rozdil. co?

;-)