Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
internet v současné politice, kultuře a společnosti
PALO_FABUS
o internetu je spousta klubů, ale takový, které by se tomuto médiu věnovaly v obecné a společensky relevantní rovině, na nyxu chybí cílem má být sledování událostí souvisejících s internetem jako platformou celospolečenského významu

[http://1.media.tumblr.com/tumblr_kv3h8rcghn1qz8opmo1_500.jpg]


klub je specifickým rozšířením klubu [ Média ] který se věnuje obecně českým masovým médiím, tady bych rád rozebíral internet spíš z globálního hlediska, lokální však neodmítaje
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ACHERON --- 22:13:38 18.8.2010
teda čtu už asi čtyřicátej článek z let 1995-2010 o Netu a je to mazec, jak se celá ta ideologická stavba rozpadá... Moore's Law, argument nejrychlejší adopcí (Internetu) v dějinách médií, digital divide, armádní původ, Internet jako distribuovaná síť...

všechno jsou to jen takový kecy, aby se američan a evropan cítili v 90' dobře :)
ACHERON --- 14:05:19 17.8.2010
VOZKA: můj odhad zakládám na užívání Inetu v populaci 60+, na rozložení inet skills v této populaci, a na rozložení odpovědí na otázku "proč nepoužíváte inet" v této subpopulaci :)

... a na tom, že z babiček kolem mě žádná inet nepoužívá, pouze jedna, a to je jaderná inženýrka :)

jednou z nejvyznamnejsich spoustecu pripojeni k internetu je prinalezeni k soc. siti, kde jsou uzivatele - je mozny, ze jsi nahodou obklopen nejakou komunitou online duchodcu, ktery uzivaji net, protoze (mimo jine) se znaji navzajem :)

LA_CHOUETTE: tu zpravu o soc./tech izolaci od PEW mam, v te to neni, stejne jako to neni ve zpravach PEW z let 2006 a 2005 ale hodilo by se to... par veci na tema exkluze u teenageru mam, ale jeste by se mi neco hodilo, neni toho dost...
LA_CHOUETTE --- 11:30:33 17.8.2010
ACHERON: Narazila jsem asi před rokem na jeden článek popisují sociální exkluzi teenagerů, kteří mají low skills při práýci s internetem (třeba proto, že doma nemají počítač) a že je to silně znevýhodňuje, protože ve škole je to už nikdo neučí a všeobecně se předpokládá, že tahle generace to s počítači umí.
Bohužel už si nevzpomínám ani zdroj ani autora, jen to, že to bylo ze Států. Možná PEW?
VOZKA --- 23:41:53 16.8.2010
ACHERON: "Většina" je jen tvůj odhad, moje zkušenost je opačná, obě mé babičky jsou do určité míry počítačově gramotné a zvládají základní věci jako stahování fotek z digitálního foťáku (které taktéž dostaly od svých dětí), mailování, skype s webkamerou a základy vyhledávání informací na internetu. Minimálně skype a maily zvládá i pár jejich kamarádů-vrstevníků a preferují je protože zdaleka nekomunikují jen s vnučkou a je to pro ně o dost levnějš.
ACHERON --- 22:40:28 14.8.2010
NYX: když už teda jdeme tímhle směrem: já nevím teda co máte za babičky, ale většina českejch babiček si raději zaplatí než aby se musela učit pracovat s počítačem. navíc objem volání vnučce se asi nevyrovná nákladům na měsíční připojení k internetu v kvalitě potřebné pro skype, že ano :)


YMLADRIS: polostrukturovany rozhovory s duchodcama podle toho jestli uzivaj nebo neuzivaj uz mam :)
YMLADRIS --- 18:51:26 14.8.2010
plus babicka chce vnucku _videt_, zeano. ;), kamerka stoji kc 150 tusim

(sorry za "odbornou" debatu)

acheron, ale napadlo mne, ze bys teda mohl pro blaho vedy usporadat vedecky experiment. proved screening tve babicky a pak ji pripoj. (vytipuj sluzby, ktere oceni, a nauc ji to). za pul roku zjisti (strukturovanym rozhovorem) jeji subjektivni nazor plus sam checkuj rozdil. co?

;-)
NYX --- 17:42:55 14.8.2010
ACHERON: njn, ale skype mas zadarmo a mobil za penize, tak tu mas to ekonomicke znevyhodneni :)
ACHERON --- 17:29:50 14.8.2010
YMLADRIS: :) tady jde spíš o něco jinýho - předpokládám, že by si zavolali mobilem, je to jednodušší než skype pro babičku :)
YMLADRIS --- 14:36:54 14.8.2010
ACHERON: akorat ze nejde o babicku ale o vnucku. uz jsi videl vnucku, jak pise babicce dopis?

(predpokaldam tvou odpoved: kdyz babicka nema ani tolik autority aby donutila vnucku chodit za ni na navstevu a psat dopisy, tak takova neschopna babicka te nezajima atd. atd. ... vzdycky najdes nejaky protiargument "slo by to i bez netu, kdyby..").

ACHERON --- 13:11:55 14.8.2010
YMLADRIS: komunikace vnucky s babickou není dána způsobena přítomností technologického nástroje, řekl bych, vnučka s babičkou si může psát i dopisy snad, ne? rozdíl je v nákladech řeklo by se na první pohled, ale je pro babičku jednodušší napsat dopis a dát ho sestřičce, nebo zprovoznit skype? řekl bych, že ve většině případů to první.


YMLADRIS: hele i spotreba antidepresiv by byl důkaz. cokoli, co je nějak statisticky podepřené. I když možnosti máme v soc. vědách omezené, neznamená to, že nemáme žádné. když uděláš kvalitně průzkum mezi nezaměstnanými a zjištíš, že ač kvalifikovaní pro tu konkrétní práci, jsou odmítaní u pracovních pohovorů, považuju to za důkaz. Za důkaz naopak nepovažuju "jedna bába povídala". ze subjektivního hlediska je oblast práce jasná, drtivá většina lidí tvrdí, že jim internet zvedá produktivitu, ale subjektivní hledisko je dycky osajslich, kdyz resime strukturalni veci (jako treba plosně platné znevýhodnění z důsledku nepřipojení k netu)