Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
internet v současné politice, kultuře a společnosti
PALO_FABUS
o internetu je spousta klubů, ale takový, které by se tomuto médiu věnovaly v obecné a společensky relevantní rovině, na nyxu chybí cílem má být sledování událostí souvisejících s internetem jako platformou celospolečenského významu

[http://1.media.tumblr.com/tumblr_kv3h8rcghn1qz8opmo1_500.jpg]


klub je specifickým rozšířením klubu [ Média ] který se věnuje obecně českým masovým médiím, tady bych rád rozebíral internet spíš z globálního hlediska, lokální však neodmítaje
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ACHERON --- 22:40:28 14.8.2010
NYX: když už teda jdeme tímhle směrem: já nevím teda co máte za babičky, ale většina českejch babiček si raději zaplatí než aby se musela učit pracovat s počítačem. navíc objem volání vnučce se asi nevyrovná nákladům na měsíční připojení k internetu v kvalitě potřebné pro skype, že ano :)


YMLADRIS: polostrukturovany rozhovory s duchodcama podle toho jestli uzivaj nebo neuzivaj uz mam :)
YMLADRIS --- 18:51:26 14.8.2010
plus babicka chce vnucku _videt_, zeano. ;), kamerka stoji kc 150 tusim

(sorry za "odbornou" debatu)

acheron, ale napadlo mne, ze bys teda mohl pro blaho vedy usporadat vedecky experiment. proved screening tve babicky a pak ji pripoj. (vytipuj sluzby, ktere oceni, a nauc ji to). za pul roku zjisti (strukturovanym rozhovorem) jeji subjektivni nazor plus sam checkuj rozdil. co?

;-)
NYX --- 17:42:55 14.8.2010
ACHERON: njn, ale skype mas zadarmo a mobil za penize, tak tu mas to ekonomicke znevyhodneni :)
ACHERON --- 17:29:50 14.8.2010
YMLADRIS: :) tady jde spíš o něco jinýho - předpokládám, že by si zavolali mobilem, je to jednodušší než skype pro babičku :)
YMLADRIS --- 14:36:54 14.8.2010
ACHERON: akorat ze nejde o babicku ale o vnucku. uz jsi videl vnucku, jak pise babicce dopis?

(predpokaldam tvou odpoved: kdyz babicka nema ani tolik autority aby donutila vnucku chodit za ni na navstevu a psat dopisy, tak takova neschopna babicka te nezajima atd. atd. ... vzdycky najdes nejaky protiargument "slo by to i bez netu, kdyby..").

ACHERON --- 13:11:55 14.8.2010
YMLADRIS: komunikace vnucky s babickou není dána způsobena přítomností technologického nástroje, řekl bych, vnučka s babičkou si může psát i dopisy snad, ne? rozdíl je v nákladech řeklo by se na první pohled, ale je pro babičku jednodušší napsat dopis a dát ho sestřičce, nebo zprovoznit skype? řekl bych, že ve většině případů to první.


YMLADRIS: hele i spotreba antidepresiv by byl důkaz. cokoli, co je nějak statisticky podepřené. I když možnosti máme v soc. vědách omezené, neznamená to, že nemáme žádné. když uděláš kvalitně průzkum mezi nezaměstnanými a zjištíš, že ač kvalifikovaní pro tu konkrétní práci, jsou odmítaní u pracovních pohovorů, považuju to za důkaz. Za důkaz naopak nepovažuju "jedna bába povídala". ze subjektivního hlediska je oblast práce jasná, drtivá většina lidí tvrdí, že jim internet zvedá produktivitu, ale subjektivní hledisko je dycky osajslich, kdyz resime strukturalni veci (jako treba plosně platné znevýhodnění z důsledku nepřipojení k netu)
YMLADRIS --- 13:07:29 14.8.2010
PALO_FABUS: no to ja prave netusim jak v soc vedach delate "empiricke dukazy". jak by takovy dukaz mohl/mel vypadat?

Mozna s tema babickama by to slo. Korelace spotreby antidepresiv a kvality pripojeni konkretniho domova duchodcu ;) (joke)
PALO_FABUS --- 13:00:02 14.8.2010
YMLADRIS: ne, jde o to, že tvoje hypotéza s babičkou má od empirického důkazu daleko
YMLADRIS --- 12:56:20 14.8.2010
PALO_FABUS: no omg kazda substance je lekem nebo jedem dle toho, zda jsi to prehnal s mnozstvim (Paracelsus). To muzeme argumentovat ze net je spatny protoze tolik lidi je na nem zavislych atd atd.

o "vseleku" imho rec neni, acheron se pta, zda kdyz nekdo net bude ignorovat, tak zda/proc na tom bude hure nez jini. Ok, mozna to minis jako "protoze se nevi jaka je presna hranice kde se ten lek meni v jed, muze byt vyhodnejsi abstinovat". No nevim.
PALO_FABUS --- 12:44:26 14.8.2010
YMLADRIS: nebo taky víc depresí, když jí pravnučka řekne, čím se živí :) toto je ta komunikační ideologie (viz Volek), že víc komunikace víc dobra :)

ACHERON imho klade dobrou otázku, ale zapomíná u toho znesamozřejmit spoustu faktorů, jako je třeba právě zmíněná iluze o komunikaci jako všeléku