Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
internet v současné politice, kultuře a společnosti
PALO_FABUS
o internetu je spousta klubů, ale takový, které by se tomuto médiu věnovaly v obecné a společensky relevantní rovině, na nyxu chybí cílem má být sledování událostí souvisejících s internetem jako platformou celospolečenského významu

[http://1.media.tumblr.com/tumblr_kv3h8rcghn1qz8opmo1_500.jpg]


klub je specifickým rozšířením klubu [ Média ] který se věnuje obecně českým masovým médiím, tady bych rád rozebíral internet spíš z globálního hlediska, lokální však neodmítaje
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ACHERON --- 13:11:55 14.8.2010
YMLADRIS: komunikace vnucky s babickou není dána způsobena přítomností technologického nástroje, řekl bych, vnučka s babičkou si může psát i dopisy snad, ne? rozdíl je v nákladech řeklo by se na první pohled, ale je pro babičku jednodušší napsat dopis a dát ho sestřičce, nebo zprovoznit skype? řekl bych, že ve většině případů to první.


YMLADRIS: hele i spotreba antidepresiv by byl důkaz. cokoli, co je nějak statisticky podepřené. I když možnosti máme v soc. vědách omezené, neznamená to, že nemáme žádné. když uděláš kvalitně průzkum mezi nezaměstnanými a zjištíš, že ač kvalifikovaní pro tu konkrétní práci, jsou odmítaní u pracovních pohovorů, považuju to za důkaz. Za důkaz naopak nepovažuju "jedna bába povídala". ze subjektivního hlediska je oblast práce jasná, drtivá většina lidí tvrdí, že jim internet zvedá produktivitu, ale subjektivní hledisko je dycky osajslich, kdyz resime strukturalni veci (jako treba plosně platné znevýhodnění z důsledku nepřipojení k netu)
YMLADRIS --- 13:07:29 14.8.2010
PALO_FABUS: no to ja prave netusim jak v soc vedach delate "empiricke dukazy". jak by takovy dukaz mohl/mel vypadat?

Mozna s tema babickama by to slo. Korelace spotreby antidepresiv a kvality pripojeni konkretniho domova duchodcu ;) (joke)
PALO_FABUS --- 13:00:02 14.8.2010
YMLADRIS: ne, jde o to, že tvoje hypotéza s babičkou má od empirického důkazu daleko
YMLADRIS --- 12:56:20 14.8.2010
PALO_FABUS: no omg kazda substance je lekem nebo jedem dle toho, zda jsi to prehnal s mnozstvim (Paracelsus). To muzeme argumentovat ze net je spatny protoze tolik lidi je na nem zavislych atd atd.

o "vseleku" imho rec neni, acheron se pta, zda kdyz nekdo net bude ignorovat, tak zda/proc na tom bude hure nez jini. Ok, mozna to minis jako "protoze se nevi jaka je presna hranice kde se ten lek meni v jed, muze byt vyhodnejsi abstinovat". No nevim.
PALO_FABUS --- 12:44:26 14.8.2010
YMLADRIS: nebo taky víc depresí, když jí pravnučka řekne, čím se živí :) toto je ta komunikační ideologie (viz Volek), že víc komunikace víc dobra :)

ACHERON imho klade dobrou otázku, ale zapomíná u toho znesamozřejmit spoustu faktorů, jako je třeba právě zmíněná iluze o komunikaci jako všeléku
YMLADRIS --- 21:51:13 13.8.2010
ACHERON: protoze pokud babicka si 2x tydne zaskajpuje s pravnuckou, bude mit mene depresi nez jeji kolegyne, ktera v domove duchodcu jen ceka, nez umre.

ja furt nechapu oc ti jde
DUNAR_ --- 18:00:37 13.8.2010
ACHERON: imho je to jen ne uplne vhodne prepsana teze, ze nemit net je nevyhodne pro velkou cast lidi ve velke casti situaci... retoricky to urcite zni lip rika, ze to je pro VSECHNY

ja hlasuju pro 2] je to tak trochu legitimace IT konzumu a vsech tech dalsich sracek, ktery jsou na to nabaleny...

...

nekdy bych si chtel vytisknout znalost tzv. google cloveka, tj. results z prvnich dvou stranek googlu pro 5 tis. nejcastejsich slov bezne slovni zasoby. standardizovany debil. :-D
ACHERON --- 17:45:52 13.8.2010
ACHERON: jako treba je jasny, ze nebyt na netu na univerzite v CR, tak jsi v prdeli, ale nevim, proc bych to melo byt cpano moji babicce
ACHERON --- 17:42:58 13.8.2010
DUNAR_: ad prvni reakce> ja bych s tim souhlasil, ale pak se to nekryje s tema tvrzenima o tom, ze nemit internet je znevyhodnujici samo o sobe


ad druha reakce> hele ja s tebou na 100 % souhlasim, ale pokud to je tak zrejmy, pak jsou dve mozny interpretace ze se to porad omila v politickych a ekonomickcyh kruzich (sociology bych neresil, tam je debilita temer definicmi znakem)> 1] bud jsou tak blby, ze se to tam siri jako nejakej semantickej virus a opravdu tomu veri, 2] nebo to je nejaka ideologie, ktera ma neco maskovat.

pokud ad 2], tak by me prave jen udivovalo, proc vsichni socialni vedci az na pidi vyjimky s[padaji do kategorie 1]
DUNAR_ --- 17:28:48 13.8.2010
ACHERON: nenapsal jsi duvod, proc by ta paralela nesla pouzit. klidne budu tvrdit, ze nemit net znevyhodnuje jen v nekterych kontextech.

ACHERON: to je pseudopolitiky, ktery hlasaj, ze tim, ze vsechny pripojime, tak zajistime vsem stejny sance (jak to je doopravdy, je snad jasny...)


...


a vubec, ja si myslim, ze internet je skodliva vec, ktera zhorsuje kvalitu zivota, je vyrazne ne-ekologicka a destruktivni. :)