Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Vše o digitálním vysílání TV( DVB-S, DVB-T, DVB-C)
HONANEK69
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CATT --- 23:14:52 30.12.2008
HURDA: na stávající - mohlo by to jít
točit - nemělo by to být potřeba, ale možná jo

1. zapojit stb na anténu a dát vyhledat kanály
2. pokud to nepůjde, zkusit chytat na pokojovou anténu nebo kus drátu (opět vyladit) - pokud to šlo, tak bude špatně natočená anténa na střeše nebo tam bude nevhodná krabička v cestě
4. pokud nešla pokojová anténa, tak stejně je třeba něco dělat se střešní anténou, ale to už je spíš na odborníka
můžeš si třeba zjistit, na jakých kanálech nebo frekvencích vysílá žižkov a ještěd. pak natočit anténu na jeden z nich a zkusit zadat údaje ručně. zjistíš, jakou máš kvalitu signálu. pokud žádnou, tak ještě můžeš točit anténou
atd. většinou je nejlepší, pokud to nezvládneš sám, tak se obrátit na odborníky
HURDA --- 22:07:00 30.12.2008
Ahoj, babicka k vánocům dostala set-top box, ted ma TV normalne analog a ant-enu na střeše. Jsme v Dobrovici což je vesnice vedle Mladé Boleslavi. Měl ych jí to nějak zprovoznit. Netuším jak to má zapojený, ale sme přesně na rozmezí vysílačů z Prahy(Žižkov) a Liberce (Ještěd) domá máme antény na oboje u babičky nevim.

Když tam zejtra pudu to zkusit na co se mám připravit, jde to vůbec chytat na stávijící antény? budu muset točit anténou? nějaký rady dopředu?
KRYSTOFF --- 17:21:45 18.12.2008
YNZA: taky ne :o(
nakonec jsem ten ProgDVB odinstaloval a zkusim ho nainstalovat znova bez toho kodeku..
YNZA --- 23:56:05 16.12.2008
TURBO: jo tv karta za kilo to resi
TURBO --- 23:07:44 16.12.2008
YNZA: aha, cili to je opravdu akorat loopback, mel jsem za to, ze to je zkratka antenni modulovany vystup ...

Cili jedina moznost, jak ho propojit do kompu je pres s-video, jestli tomu dobre rozumim ...

Pro vysvetleni: mame doma shorela televize, bohuzel na tom nejsem ani ja ani ona financne tak, aby se dala koupit nejaka fajnova nova telka. Tedy me napadlo - koupim ji do kompu za par slupek televizni kartu a bude na bednu koukat na kompu a zbavi se jednoho kramu (bedna).

Komplikace zacina ve chvili, kdy zjistim, ze mama ma doma dvb-c od UPC ...

... a tak volam hilfe, slibil sem ji to dat do Vanoc do kupy a hromada klacku, ktery mi tahle situace haze pod nohy se zajimave zvetsuje :(
YNZA --- 22:02:54 16.12.2008
KRYSTOFF --- 14:21:10 16.12.2008
nevite nekdo jak po nainstalovani ProgDVB odinstalovat kodek ElecardMPEG2 aby mi tam furt nebehalo upozorneni ze si ho mam zaregistrovat??
CATT --- 8:26:09 16.12.2008
Pořizovat digitální kabel a mít takhle starou televizi, to je mrhání prostředky - analogový kabel je stále v nabídce a stojí o stovku méně.
YNZA --- 8:22:04 16.12.2008
TURBO: pokud pristroj nema modulator, nelze ho pripojit jen antenou a cekat ze se z nej v tv NEJAK objevi to co si na nem naladil. Neni to ujety. Nektere pristroje to proste nemaji, protoze se nepredpoklada tak mrzka kvalita propojeni/tv. Tvuh handan jej skutecne nema. Lze vyresit externim modulatorem at uz primo pro tv aplikace, nebo i z nejake konzole by se to dalo ukrast (levnejsi varianta)
TURBO --- 6:46:42 16.12.2008
ahoj, prosim o radu ...

mam od upc HANDAN CV-5000 CINX a v manualu k nemu jsem se docetl, ze je nutno ho s TV propojit pomoci scart a pak i antennim koaxem pro "loopback" a ja se ptam na co a proc? Kdyz budu mit nejakou starou televizi pouze s antennim vstupem, mam smolika? Jinymi slovy - lze na funkcni propojeni stb-tv pouzit POUZE antenni vystup-vstup?

(prijde mi to prapodivne ujety, nicmene diky za fundovanou odpoved :))