Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Sebevědomí - jak ho získat, nacvičit, trénovat
M1C4A1
Sebevědomí může znamenat:
* v běžné řeči povahový rys člověka, který si cení sebe sama a obvykle to i dává najevo svým jednáním a pod.
* ve filosofii skutečnost vědomí sebe sama, sebereflexi.

Diskuze by měla sloužit k debatě o tom, jak sebevědomí získávat, jak ho používat ve společnosti, jak se dá trénovat, jak ho používat.
Nebráním se širokému záběru rozpovídání, nicméně ten základ (sebevědomí) by měl mít v diskutování kořeny.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
VERONIKA22 --- 18:39:38 7.12.2014
GARBAGE: Jsem teda zatím zelenáč a život se učím ale odhaduju, že to tak bude.

Poslední dobou mě i napadá, proč by náš právní systém nemohl být i trochu jiný. Pokud někdo ve věku řekněme pod 25let vraždí, šikanuje a jinak ubližuje druhým tak bych do toho namočila i ty rodiče.

Plus teda já bych si na své rodiče a jiné jim inteligentně podobné přála bič v podobě nějakých EQ testů. Když teda děti může mít každý a toto právo se nikomu nesmí ubírat. Tak každý kdo by děti měl tak by v začátcích jednou za pár let povinně na sociálce absolvoval rozhovor či nějaký test společenský pravidel a slušného jednání.
No a pokud by ty výsledky byly prabídné tak by ty děti byly sledované i sociálkou.
Já jsem se takhle s mými rodiči na sociálku dostala až v mých 16letech a sociální pracovnice co nás měla na starosti koulela očima a kdyby mohla tak mámu snad zavřela natvrdo.
Já jsem dnes už rodičem dvou potomků a už přístup mých rodičů vidím i pokročilým pohledem. Je to katastrofa ne entou a nestýkám se s nimi jak to jen jde.

GARBAGE --- 17:02:18 7.12.2014
VERONIKA22: Takze jsme zas u rodicu - tam, kde to vsechno zacina..
VERONIKA22 --- 10:28:00 7.12.2014
LUCKYMARY: souhlas. Dodnes nevím jestli jsem se introvertem/samotářem narodila nebo mě k tomu život donutil.
Ale na druhou stranu chci napsat. Že vzhled je až druhotná věc.
Manžel je na tom se vzhledem taky prabídně ale od mala mu rodiče do hlavy rvali, že je nejúžasnější a nejkrásnější na světě a on dnes svých egem a sebevědomím přebije každého kdo by mu jen chtěl naznačit že je outsider.

LUCKYMARY --- 14:09:19 6.12.2014
Je velmi deprimující být nejošklivější holka v partě...
VERONIKA22 --- 7:06:42 6.10.2014
Dnes jsem četla toto a chtěla bych to sem vložit i ostatním:

http://bhakti.cz/dokumenty/knihy/jmrss.pdf

13 praktických cest, jak začít milovat sám sebe. Blog - Jiří Kysilka (blog.iDNES.cz)
http://kysilka.blog.idnes.cz/c/323307/13-praktickych-cest-jak-zacit-milovat-sam-sebe.html

tudy jistě povede správná cesta :o)
Já třeba minulý týden hodně neuspěla a bylo potřeba si přiznat omyl jako blázen a nyní když čtu výše uvedené články tak jim dávám za pravdu. Vím, že jsem dělala věc pro kterou mě sem nikdo neposlal a nebyl to žádný můj dar. Teď o 5 dnů později už se zase věnuji tomu proč jsem sem byla poslána a opět se daří senzačně. Úžasné, že existuje způsob jak se cítit dobře a vidět, že dělám šťastnými i ostatní.

Ale nejvíc mě těší, že v článcích zmiňují, že mít se rád je jen návyk a je potřeba se tuto věc naučit. A učit se nové věci jde přeci kdykoliv :o)
VERONIKA22 --- 21:01:05 27.9.2014
CATHERINE: no to ta knížka právě píše a mě to fakt pomohlo jen tak na 70% a do 100% zbývalo fakt ještě hodně. A ve chvílích kdy jdeš za hodně vysokými cíli se to prostě znova provalí.
CATHERINE --- 20:13:11 27.9.2014
VERONIKA22: rodice clovek vetsinou davaji to nejlepsi, ceho jsou sami v te dobe schopni. tak jak sami nakoupili od svych rodicu, tak to vetsinou predavaji dal. tezko se na ne zlobit. kolikrat si sami nesou ze svych rodin kdejakou zatez. tohle uvedomeni v necem pomaha. nespasi to vsecko, ale pomaha to s tim vsim zit.
VERONIKA22 --- 20:03:01 27.9.2014
VERONIKA22: vlastně i www.dreamlife.cz mám ráda plus na facebooku sleduju snad 25stránek o osobním rozvoji. Moc to pomáhá :o)
VERONIKA22 --- 19:59:37 27.9.2014
CATHERINE: jo a sleduješ www.firstclass.cz ? naprostá nutnost :o)
VERONIKA22 --- 19:55:03 27.9.2014
CATHERINE: P.S. na pevnou vůli se vykašli ta nefunguje. Nedávno to někde někdo popisoval příkadem: že se narveš do vánoční formičky a záleží jen na tvé pevné vůli jak dlouho v ní dokážeš být narvaná? někdo 1hod / 1den a někdo možná celý život ale to vede k různým psychickým i fyzickým nemocem. To si buď jistá.

Je to jen o tvém rozhodnutí. Tak vadí mi opravdu něco nebo je vše v klidu? Pokud mi opravdu něco vadí tak jak to odstranit? a když zvládnu nový návyk co získám? Koučové se vždy ptají: jak se dnes cítíš? jak se budeš cítit až bude z poloviny hotovo a jak se budeš cítit až dosáhneš vytouženého?
Chceš se někomu dokonalému připodobnit či chceš sama sobě dokázat, že jsi nejlepší? Oboje je zprávně oboje funguje.

P.S. až se rozhodneš pro první změnu svých návyků tak to tedy chce vnitřní pochopení proč to děláš a kdo z toho co bude mít. A opravdu to chce vnitřní nasrání, že nesnášíš sebe pokud to děláš. Že dokud to děláš tak jak to děláš tak jsi na úrovni / pro smích či doplň si to správné.

a druhé P.S. až se rozhodneš a budeš uvažovat o první změně napiš do google S.M.A.R.T.E.R. a podle toho návodu co obdržíš si naplánuj novinky, které chceš do života zavést