Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Sebevědomí - jak ho získat, nacvičit, trénovat
M1C4A1
Sebevědomí může znamenat:
* v běžné řeči povahový rys člověka, který si cení sebe sama a obvykle to i dává najevo svým jednáním a pod.
* ve filosofii skutečnost vědomí sebe sama, sebereflexi.

Diskuze by měla sloužit k debatě o tom, jak sebevědomí získávat, jak ho používat ve společnosti, jak se dá trénovat, jak ho používat.
Nebráním se širokému záběru rozpovídání, nicméně ten základ (sebevědomí) by měl mít v diskutování kořeny.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
VERONIKA22 --- 21:01:05 27.9.2014
CATHERINE: no to ta knížka právě píše a mě to fakt pomohlo jen tak na 70% a do 100% zbývalo fakt ještě hodně. A ve chvílích kdy jdeš za hodně vysokými cíli se to prostě znova provalí.
CATHERINE --- 20:13:11 27.9.2014
VERONIKA22: rodice clovek vetsinou davaji to nejlepsi, ceho jsou sami v te dobe schopni. tak jak sami nakoupili od svych rodicu, tak to vetsinou predavaji dal. tezko se na ne zlobit. kolikrat si sami nesou ze svych rodin kdejakou zatez. tohle uvedomeni v necem pomaha. nespasi to vsecko, ale pomaha to s tim vsim zit.
VERONIKA22 --- 20:03:01 27.9.2014
VERONIKA22: vlastně i www.dreamlife.cz mám ráda plus na facebooku sleduju snad 25stránek o osobním rozvoji. Moc to pomáhá :o)
VERONIKA22 --- 19:59:37 27.9.2014
CATHERINE: jo a sleduješ www.firstclass.cz ? naprostá nutnost :o)
VERONIKA22 --- 19:55:03 27.9.2014
CATHERINE: P.S. na pevnou vůli se vykašli ta nefunguje. Nedávno to někde někdo popisoval příkadem: že se narveš do vánoční formičky a záleží jen na tvé pevné vůli jak dlouho v ní dokážeš být narvaná? někdo 1hod / 1den a někdo možná celý život ale to vede k různým psychickým i fyzickým nemocem. To si buď jistá.

Je to jen o tvém rozhodnutí. Tak vadí mi opravdu něco nebo je vše v klidu? Pokud mi opravdu něco vadí tak jak to odstranit? a když zvládnu nový návyk co získám? Koučové se vždy ptají: jak se dnes cítíš? jak se budeš cítit až bude z poloviny hotovo a jak se budeš cítit až dosáhneš vytouženého?
Chceš se někomu dokonalému připodobnit či chceš sama sobě dokázat, že jsi nejlepší? Oboje je zprávně oboje funguje.

P.S. až se rozhodneš pro první změnu svých návyků tak to tedy chce vnitřní pochopení proč to děláš a kdo z toho co bude mít. A opravdu to chce vnitřní nasrání, že nesnášíš sebe pokud to děláš. Že dokud to děláš tak jak to děláš tak jsi na úrovni / pro smích či doplň si to správné.

a druhé P.S. až se rozhodneš a budeš uvažovat o první změně napiš do google S.M.A.R.T.E.R. a podle toho návodu co obdržíš si naplánuj novinky, které chceš do života zavést
VERONIKA22 --- 19:48:07 27.9.2014
CATHERINE: No a ty rodiče. Já od nich utekla v den 18tých narozenin a fakt mám co vyprávět.
Utekla jsem a byla jsem happy víc než kdy předtím ale i tak to štěstí nepřebilo to co jim člověk nemá v úmyslu nikdy zapomenout a jak ti posrali začátek života.

Dnes jsem naprosto vyléčená ale je to novinka asi 14dní stará :o)
1) Přečíst knihu http://knihy.abz.cz/prodej/jak-se-smirit-s-minulosti = to mi pomohlo zlepšit situaci tak o 70%
2) pak jsem asi 5 let nevěděla co ale dál neb to nestačilo. Pak jsem se prostě jen jednou zamyslela a rozhodla se. Řekla jsem si, že chci být úspěšná a doposud jsem nikdy nebyla tzn. zkusím nějak na tu minulost prostě zapomenout. Lépe tedy řečeno kdykoliv ti to vleze na mysl tak to zase jakoby vymazat a potlačit. Říká se tomu: nový návyk - kašlat na to co ti mozek předhazuje. To mi pomohlo tak na 90%
3) no a já život snáším nejsnadněji, když věci asociuji s jinými. Tzn. v těch nejtěžších chvílích jsem myslela na vozíčkáře neb to mají ještě složitější nežli já a u těch rodičů mě napadlo: že já bych přece mohla mít ty nejlepší rodiče na světě co by ve mě od mala pěstovali vztah k hudebním nástrojům či angličtině. "Prosrali" bychom tím mých 15let a já bych se pak rozhodla, že miluju jen sport a francoužštinu. To mi v mozku tak rozsvítilo, že jsem na své rodiče definitivně a navždy zapomněla. Ani ti milující ti nedají to co v sobě najdeš až pobereš rozumu. Oni tě soudí z vnějšku a nemají možnost vědět v čem tě rozvíjet. Zda ti kazí / či nekazí život když tě celé dětství tahají po vzdělávacích kroužkách.

mě tohle prostě moc pomohlo. Že ani ti nejúžasnější nepoznají co ti mají dát aby jsi jim v 15ti letech poděkovala.

P.S. jinak k tomu mozku. Je to truhlice všech neštěstí a neúspěchů a je potřeba ignorovat cokoliv ti předhodí. Já mnoho týdnů strávila i tak, že jsem jen konala to nejnutnější ( dýchat, jíst, trochu mluvit a jinak nic moc nedělat ) tzn. snaha naučit mozek ať se konečně vypne a přestane otravovat.
A ono to samozřejmě pomáhá.

Zkus si najít téma: mozek 21dnů. Vědecky bylo zjištěno, že cokoliv budeš nového dělat pochopí tvůj mozek až po 21dnech. Dřív se nové cesty pro neurony prostě nepoloží.
CATHERINE --- 19:39:59 27.9.2014
VERONIKA22: jo, tomu rozumim a to mam i vyzkousene. proste neco CHCI, tak to delam. pokud mam dojem, ze to MAM CHTIT, tak to je jak ta dieta, jak rikas ty. proste dokud to nejde odnekud zhluboka, jako rekneme niterny pocit nebo touha, tak to nejde. pak je ovsem ten problem, dovolit si sam/a sobe neco chtit a pak se tim navic ridit.
VERONIKA22 --- 19:36:37 27.9.2014
CATHERINE: a hlavně k žádné změně se nesmí přistupovat jako k dietě. Chce se to prostě zamyslet zda chceš jiný život nebo zatím ne. A pokud ano tak co ti dělá největší starosti. Tzn. vše nazvat změnou životního stylu
VERONIKA22 --- 19:35:36 27.9.2014
CATHERINE: jojo bylo mi to chvíli divné ale opravdu to úspěšní mají. Sledují jen to co potřebují pro svůj každodenní život. A pro ně to často jsou jen čísla v hospodářských novinách. Jinak lautr nic jiného.
Naopak všichni, který žijí průměrně sledují TV zprávy a bulvár dnem i nocí a pak to ještě řeší cestou do a z práce.

Základem toho, že chceš mít sebevědomí je fakt jen řešit sama sebe a to co naplňuje tvé dny. Jakékoliv tvé jiné chování bude znamenat, že na sebe opět kašleš a zajímá tě co píšou o celebritách či sportu.
Až budeš se sebou naprosto spokojená tak se ponoř do všeho co ti dělá radost ve volném čase ale teď bych na to doporučovala zapomenout. Je lepší máknout na sobě a za půl roku být o miliardu úspěchů jinde než se i nadále věnovat životu a koníčkům půl napůl a za 2 roky být o píď dál.
Je to prostě návyk.

Něco jako kuřáci. Je potřeba se na sebe naštvat a říct si co od zítra bude jinak
GARBAGE --- 16:57:15 27.9.2014
GARBAGE: Za prve se omlouvam, nick zni veronika a ja ti pisu jako chlapovi.. Nevsimla jsem si. * Hezky napsane, prectu si to potom jeste jednou, aby se to uchytilo. Ve skutecnosti sem se na takovou vec primo neptala, ale presto jsi mi odpovedela.