Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Sebevědomí - jak ho získat, nacvičit, trénovat
M1C4A1
Sebevědomí může znamenat:
* v běžné řeči povahový rys člověka, který si cení sebe sama a obvykle to i dává najevo svým jednáním a pod.
* ve filosofii skutečnost vědomí sebe sama, sebereflexi.

Diskuze by měla sloužit k debatě o tom, jak sebevědomí získávat, jak ho používat ve společnosti, jak se dá trénovat, jak ho používat.
Nebráním se širokému záběru rozpovídání, nicméně ten základ (sebevědomí) by měl mít v diskutování kořeny.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
VERONIKA22 --- 16:10:53 9.8.2013
???: příklad z mého života. všechny členy příbuzenstva co mě sraly a drželi mě podle mě v jejich debilní sféře jsem odklopla. Jediný s kým držím kontakt je můj táta. Když jsem ho jako povahu u psycholožky popisovala tak mi řekla: ale ten člověk má tak mizivé sebevědomí, že je to snad až v záporných číslech. vždyť on každou druhou větou říká, že člověk na sebe nikdy a to naprosto nikdy nesmí pomyslet. Musí si všechno nechat líbit a nejlepší je být hadrem na podlahu pro každého ze svých známých.
No a já se svým tátou musím vést konverzaci dnes a denně přes skype kvůli vnoučatům :o/

Ale velmi mi pomohlo, když mi někdo řekl, kdo mě to vlastně furt drží u země. začala jsem se na toho člověka dívat jiným pohledem a brát ho méně na vědomí.

takže můj poznatek: stačí fakt přečíst tucet knih aby se sebevědomí zlepšilo a pokud se nelepší může za to vnější svět a je potřeba to překopat ( lidi, místo k bydlení )
??? --- 0:42:20 9.8.2013
Vím, že to tu je někdo x- krát řešeno... Ale nemáte rady, jak mít zdravé sebevědomí... Výchova mi ho dost srazila. Kdybych ho měl vyšší tak i lépe působím na lidi, hodně srážím sebe, své schopnosti, které asi nejsou zase tak mizerné, což se bohužel takto prezentuji u žen, o které mám zájem, a nebo pokud mám respekt před někým, ptám se na něco, co vím, dělám blbce ze sebe, a nebo neřeknu svůj názor či ho popřu nebo neprosadím. Nechám sebou silně zametat, i když bych nechtěl. Max. se vzepřu, když už jsem totálně rozzuřený, ale poté nejsem moc konstruktivní a spíše destruktivní. Hlavně chci dělat práci, kde se bez až nadměrného sebevědomí neobejdu... Pak je asi jiná věc, že mám poměrně vysoké nároky a jsem kritický, spíše vidím vše beznadějně než nadějně... a celkově asi negaholik...
VERONIKA22 --- 20:32:16 22.7.2013
CATHERINE: to je fakt, já si sednu vedle psycholožky a perlim a jedu aniž bych si něco připravila.
Kdysi jsem dostala doporučení ať si píšu deníček kvůli myšlenkám a polemizování. Chvíli to fungovalo a už to zase nefunguje.
Zakopané myšlenky se ze mě linou jen když píšu email směřovaný psycholožce a pak ho třeba neodešlu.
Ten odborník se pro mě stal asi nějakým styčným bodem a jen jemu se otevírám.

Je tak krásný jak ten odborník ve mě něco probouzí a to zcela běžnou debatou a jak to dělá divy. Škoda, že si lidé sami často sedí na vedení a sami se nikam moc neposunou :o/
CATHERINE --- 23:48:59 21.7.2013
VERONIKA22: a tak to ja mam teda dojem, ze na to PROC si prichazim sama. ale od toho odbornika to tak nejak potrebuju potvrdit.
VERONIKA22 --- 23:17:51 21.7.2013
Musím se podělit o můj poznatek. Pozitivní knihy čtu už asi 4-5let a byla to pro mé já vždycky taková berlička. a velmi pomaličku se to zlepšovala ale to byl fakt hlemýždí krok.
Teď už 5měsíců chodím k psycholožce ten pokrok co jsem udělala je větší než za minulých 5let!
a nejsmutnější na tom všem je, že si stojím za tím, že do sebe nejde nic natlouct :o/
Někdo jiný vám musí nastavit zrcadlo na váš současný život a otevřít vám oči + najít to uťápnuté já a rozlousknout proč to já je uťápnuté. a postavit Vás na nohy.
Teď čtu knížku Tajemství vnitřní mluvy a tam se píše, že pomoc z venčí je jako smrad.....vyvětráš a je pryč. a plně s tím autorem souhlasím.
Ať jsem toho načetla tuny tak 98% se vypařilo. a ono celkově nemohlo se to dostat dovnitř neboť člověk byl uvnitř velmi uzavřený.
Začínám mít pocit, že bez odborné pomoci je těžké se někam dohrabat a vzchopit se.

Mluvím tedy o sobě a tedy i o lidech co jim neustále někdo ego pošlapával a současný život také stále není OK.
SHADY127 --- 15:12:07 21.7.2013
http://www.nerdfitness.com/blog/2010/09/09/5-ways-to-immediately-appear-more-confident/ Ralph Waldo Emerson once said: “He who is not everyday conquering some fear has not learned the secret of life.”
a moze suvisiet http://www.sparringmind.com/good-habits/ You might be surprised to find that setting extremely low quotas is actually a great way to begin!
GARBAGE --- 20:19:42 7.4.2013
MINERVA: K tomu sebevědomí zvenčí, myslím že ženský nejlíp dokáže zvednout sebevědomí chlap, kterýho si ona váží. Tím, že jí občas pochválí nějakou její přednost, nebo jí prostě dává najevo, že to na ní má rád.
IRISWILLOW --- 0:08:37 20.11.2012
MASOO: okej, ja sice vim, ze se to da povazovat tak trochu za shit a oni samotni na tech strankach deklaruji, ze te to sice ma rozvijet, ale odbornou pomoc ti to nenahradi...
kazdopadne pro me to byla cenna zkusenost. zkus challenge.meyouhealth.com - poslou ti kazdy den ukol tak na cca 5 minut, muzes si najit track, ktery se primo zabyva zvysovanim sebevedomi. krome samotnejch ukolu pak i muzes napsat, jak se ti darilo jej plnit a ostatni ti radi odpovi a reaguji na tvoji zkusenost, je tam vazne mily kolektiv lidi z celeho sveta a nabizi svoji podporu. a i tobe muze pomoci, ze vidis, jak ten ukol plnili dalsi lide - nejsi v tom sama. sdileni je nejak zvlastne hojive. takze pokud potrebujes jen nejake postouchnuti a sama se jinak snazis, coz vyplyva z tveho postu, myslim, ze by ti to mohlo neco dat.
kdyztak feel free to send me private message.
PODFUCK --- 23:18:01 19.11.2012
MASOO: Dva predesle prispevky. Nic jako navod neexistuje.
MASOO --- 22:03:30 19.11.2012
resim problem s nedostatek sebeduvery.....klasiku pubertalni jsem prestala, pochyby ohledne vzhledu a sveho tela mam taky za sebou, dokonce jsem az nyni, kdy jsem to prestala resit, zacla sama od sebe hubnout a citim se cimdal lip;) zaridila jsem si zivot nestandartne, ale po svem a svobodne, delam, co chci a /temer/ nehledim na to, co si o tom kdo mysli, presto porad pochybuji a chybuji v dusledku neduvery v sebe sama a sve schopnosti, nechala jsem to dojit tak daleko, ze v partnerskem vztahu jsem se nechala dost "hierarchicky" snizit ve smyslu "smecky" - ano sme zblbli, mame dva psy a cteme desenskyho, poznali to prave i to psi, jako alfa jedince maji pritele....
a dneska jsem dostala asi posledni varovani, poslala jsem kuli nesoustredeni, nesebeduvere a zmatkovani auto do pangejtu... pritel me dorazil, ze uz mi po tomhle neduveruje, v rizeni, ale nakonec to nezustalo jen u toho a ja se mu vlastne ani nedivim....
sama vim, ze clovek musi mit nejdriv rad sam sebe, aby mel rad jine a oni jeho a t d....
duchovni praci sama na sobe se taky zabyvam....
ale potrebovala bych asi prakticke "fyzicke" rady, krok za krokem, jak na to jeste jit....