Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Sebevědomí - jak ho získat, nacvičit, trénovat
M1C4A1
Sebevědomí může znamenat:
* v běžné řeči povahový rys člověka, který si cení sebe sama a obvykle to i dává najevo svým jednáním a pod.
* ve filosofii skutečnost vědomí sebe sama, sebereflexi.

Diskuze by měla sloužit k debatě o tom, jak sebevědomí získávat, jak ho používat ve společnosti, jak se dá trénovat, jak ho používat.
Nebráním se širokému záběru rozpovídání, nicméně ten základ (sebevědomí) by měl mít v diskutování kořeny.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TORUVIEL --- 18:01:25 28.3.2012
BAMBERLOK: Myslím, že jsem Tvoje fotky viděla ve vohozu a víš co? Máš krásný nohy. Ale to si nevybereš, já mám zase menší vršek než spodek (= od boků dolu o velikost více), a líbí se mi naopak ultra štíhlé nohy. S vrškem jsem kupodivu spokojená :-D Co tím chci říct? Lidi jsou se sebou stále nespokojení, chtějí věčně to, co mají ti druzí. Já bych třeba brala Tvoje nohy, ty třeba zas moje (co já vim :-D). Asi si zkus uvědomit, že ne každému se Tvoje nohy budou líbit, ale je spousta lidí, co ano. Když už Ti na tom mínění druhých tolik záleží. Ale hlavně že jsou ty nohy funkční, ne? :-)
MILLY --- 3:53:52 22.7.2011
LUCKYMARY: Jo, tohle znam dost dobře.. :-( Důvěřovat je někdy strašně těžký.

Zvyšování sebevědomí...- aspoň pro mě- musim víc dělat to, co opravdu chci a meditovat. (i když se cejtim nějak nepříjemně- psychicky nebo fyzicky a kdy je to pro mě nejtěžší) :-) Hlavně nebrat si nic osobně.
ROSET --- 15:30:29 19.5.2011
Život:)
http://radytipytriky.blogspot.com/

Především takové všeobecné rady o smyslu zivota atd, je to teprve zacinajici stranka, ale treba by mohl nekomu pomoc:)
SVORO --- 0:08:32 11.5.2011
BAMBERLOK: Nos to v čem se cítíš dobře na ostatní hoď bobek :))
BAMBERLOK --- 9:34:55 6.5.2011
ufff...a je to tady zas, přichází teplo, období sukní....a já začínám mít depku ze svých hubených ,,pavoučích" nohou...párkrát jsem se v minulosti přemohla k sukni,ale povětšinu jsem slyšela jen nemístné moznámky o dachau a podobně... mám nesymetrickou postavu, velká prsa ( E) , a nohy jak špejle, kotník mi splývá s lýtkem až ke kolenu a nad kotníkem v nejužším bodu si nohu obejmu mezi palcem a ukazovákem.. měřím 175 cm.. tak nějaké rady jak získat sebevědomí a jaké oblečení zvolit abych se necítila jako debil? :)
PLATARI --- 11:09:50 27.4.2011
Kdyz je hodne spatne,tak neni spatne umet sam sobe lhat. aspon docasne. :)

A dalsi z reseni je delat (pouze) veci,ve kterych clovek vi,ze je dobrej...ac se tim mozna pripravi o ostatni veci...
...aspon na to odrazeni ode dna...
SVORO --- 13:54:55 26.4.2011
???: Jen je to věc, kterou říkám od začátku :))
??? --- 13:45:27 26.4.2011
Dobrý, teď už jsme na stejné vlně :)
SVORO --- 13:40:18 26.4.2011
???: Teď ti nerozumým stou pastí :)) ale podle mě má sebevědomý svůj limit jak dole tak nahoře a možná se pletu ikdyž jsem o tom dost přesvědčen :))

Problem se sebevědmým jsem měl strach z oslovení lidí, být někde s větší skupinou největší trable jsem měl s ženami pokud se mi nějaká líbil a chtěl jsem si sní třeba jen popovídat tak jsem měl problem ze sebe dostat něco kloudného. Pak vojna a trable na vojně a prušvih byl hotov. Potom jsem začal uvažovat co je špatně a proč a začal hledat odpovědi a svou cestu jak se vyrovnat sám sebou jak se začít mít rád jak si uědomovat sám sebe jako člověka, který je roven ostatním v některých aspketch přkonává ostatní v jíných je hluboce pod průměrem naučit se znát svoje silné a slabé stránky a když máš mlaé sebevědomí tak těch silných stránek fakt moc nenajdeš, ale stačí jedna a je to hned lepší v mém případě jsem absolutně netušil co je moje silná stránka tak jsem se učil vařit nejdřív čaj kavu pak vajíčka na ruzný způsoby a postupoval jsem dál ve složitosti receptů navíc bylo fajn slyšet od rodiny známych, že je to dobré a že jim chutná spolu s tlemením se na sebe v zracadle jsem se dostal vyšev rámci sebevědomý a začal hledat další jednoduché věci, v čem se zlepšovat a nejlepší na tom, že tahle fáze dostat se ze "srač*k" trvala fakt chvilku cca 2 měsíce :)) pak už to jde jen a jen líp. Samozřejmě, že jsou sitauce, který na sebevědomý moc nepřidavjí, ale když porovnám podobné sitauce před tím a teď tak se z nich rychleji oklepu a o to jde :))

A pokud jsi někdy četl nějakou knihu o rozvoji osobnosti tak v každé dobré (lepší) je část věnovaná tomu jak sebevědomí získat a udržet si ho k mému překvapení tam jsou velmi podobné posutpy, který jsem dělal já prostě po malých úspěších (kručcích) stále kupředu a je to jako když chceš nabrat fyzičku to, že jednou začas udělaš 10 kliků/dřepů ti určitě pomůže, ale rozhodně méně než když to budeš dělat pravidelně ideálně deně teprve potom se dají očekavát zlepšení a úspěchy :))

No snad je to sruzumitelný :)))
??? --- 13:09:15 26.4.2011
SVORO: Já už Tě dlouho neviděl.
(Ale myslím že dokonale chápu, proč Ti to tak funguje - ale to kdyžtak pošta).
Ty jsi IMHO nikdy pořádně problémy se sebevědomím neměl a ani je mít nebudeš ;)

Já jen nechci, aby se někdo dostal do pasti. Vysvětlit sám sobě že "nemáš důvod mít problém se sebevědomím" opracvdu zabírá jen silným chlapům, co vlastně problém fakt nemají, a mají jen slabou chvilku.

Na nás ostatní, které bych nazval spíš "slabými melancholickými ženami", to fakt má efekt spíš bludného kruhu, nekonečného sebeobviňování a cekově spolehlivé cesty dolů.

Sesypanému člověku musí dát nejen popis jak je na tom vlastně dobře - potřebuje dodat sílu. A potom potřebujue rozběhnout motor a rozjet se žádoucím směrem.