Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Sebevědomí - jak ho získat, nacvičit, trénovat
M1C4A1
Sebevědomí může znamenat:
* v běžné řeči povahový rys člověka, který si cení sebe sama a obvykle to i dává najevo svým jednáním a pod.
* ve filosofii skutečnost vědomí sebe sama, sebereflexi.

Diskuze by měla sloužit k debatě o tom, jak sebevědomí získávat, jak ho používat ve společnosti, jak se dá trénovat, jak ho používat.
Nebráním se širokému záběru rozpovídání, nicméně ten základ (sebevědomí) by měl mít v diskutování kořeny.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NIRA --- 9:20:10 5.3.2011
získám ho tím, že budu sám sebou
M1C4A1 --- 12:57:42 26.1.2011
Dvacet věcí, které snižují mužům sebevědomí – Novinky.cz
http://www.novinky.cz/zena/styl/223132-dvacet-veci-ktere-snizuji-muzum-sebevedomi.html
MEA --- 13:57:17 9.1.2011
Myslím si, že když funguje v knize popis obecného získávání sebevědomí na konkrétních příkladech, vyplývá z toho, že buď radu přijmeme, protože odpovídá našim předpokladům a propozicím a nebo je druhá možnost a to je ona "sugerace", nazvala bych to raději a lépe sugesce, kdy jsme schopni přetvořit sami před sebou obraz tak, aby se nám líbil. Myslím, že i tento přístup je pro získávání sebevědomí dobrý, jen je třeba počítat s prozřením nebo změnou pohledu, když od začátku nepracuje dotyčný s vědomím sugesce a úmyslného přetváření pohledu na sebe sama.

Některé konkrétní popisy často můžou být myšleny spíš jako obecný návod a poté aplikování na vlastní osobnost čtenáře a poté opět přijmutí konkrétního a vlastního stanoviska a přístupu.

Dál záleží na vlastním nastavení pozorování sebe sama a kritičnost vůči sobě. V pár momentech se může dotyčný chvíli vidět jako dost ošklivý a poté změní pohled, často vnitřní nastavení a pocity ze sebe a na sebe a vturánu je pěkný...

Proto si myslím, že sugesce je dobrý pomocník sebevědomí! Umí-li se s ní správě zacházet. .)

Dál si myslím, že pro sebevědomí je velkým plus nezatěžování sebe sama ideály, které jsou neobjektivní. Spokojenost s momentálním tím, co je a nehledání něčeho nenajitelného, chtít být něčím/někým jiným a ne sám sebou je taky velký zabiják sebevědomí.

Pozoruji delší dobu u lidí často nevyrovnanost mezi "egem" a vlastním sebevědomím. Samo "ego" umí pěkně komplikovat cestu k pěknému sebevědomí např. tím, že podsouvá, jak by co mělo být a jak by se ten onen měl chovat, nastavuje předsudky a může se snažit hledat ideál, který je většinou spíš jakýmsi "dogmatem" doby a společnosti. Nekouká na to, co opravdu je, ale honí se tím "mělo by být". Tady může vyplývat nespokojenost a rozpor v sobě, a rozpor - co mám vs. co chci. Ale to už začínám zabíhat do jiných odvětví a k jiným myšlenkám a spojitostem.
EWELY --- 16:25:32 5.1.2011
BAMBERLOK: luckymary má pravdu, hrát si s barvama, to je na hubenych i moc hobenych nohách moc krásný, alespoň mě se to teda líbí:)
LUCKYMARY --- 22:48:08 29.12.2010
sebevědomí člověk nezíská za měsíc ani za rok... jak se cítíme je soubor toho, co jsme posbírali v životě, jak se k nám chovali rodiče, okolí.... podle mě to má i dost souvislost s osobností... vybudovat si sebevědomí je běh na dlouhou trať, kor takhle v dospělosti. Rozhodně pomáhá sport, kdysi mi pomohla i knížka s názvem Miluj své tělo (ale pak mi přišlo, že si něco jen vsugerovávám). člověku třeba hodně zvedne sebevědomí partner - ale to je jen chvilkové a pomíjivé. jde o to se spokojit sama/sám se sebou (doufám, že se mi to jednou povede...). vždycky si něco vybuduju a poté se mi to během chvíle zhroutí, teď na to nemám sílu zase něco stavět, ale jednou určitě ze mě bude sebevědomá žena až zase získám naivitu a energii ;)

BAMBERLOK: víš co je pěkné na hubených nožkách? šňěrovací kristusky :) hubené nohy jsou sexy podle mě, můžeš si dovolit vše... a kdyžtak můžeš nosit i legíny pod sukni abys drobet skryla, co ti vadí a co je v podstatě přednost :) a hrát si s barvičkama.... nevim co ještě poradit - bych musela googlit ;)
NIRA --- 13:23:51 24.5.2010
BAMBERLOK: dobrá a elegantní móda jsou i dlouhé sukně, málokdo to dnes nosí, protože si myslí, že je to jen do divadla, určo to zvedne to sebevědomí :-)))
M1C4A1 --- 18:00:27 21.5.2010
BAMBERLOK: Jezdit na kole? :-) Ale ne nějaký lážo plážo výlety, ale ať dostanou svaly zabrat. A nebo spinning.
NIRA --- 12:59:27 21.5.2010
BAMBERLOK: nz :-)
BAMBERLOK --- 12:55:25 21.5.2010
NIRA: hm tak dík :) to jsem potřebovala