Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Sebevědomí - jak ho získat, nacvičit, trénovat
M1C4A1
Sebevědomí může znamenat:
* v běžné řeči povahový rys člověka, který si cení sebe sama a obvykle to i dává najevo svým jednáním a pod.
* ve filosofii skutečnost vědomí sebe sama, sebereflexi.

Diskuze by měla sloužit k debatě o tom, jak sebevědomí získávat, jak ho používat ve společnosti, jak se dá trénovat, jak ho používat.
Nebráním se širokému záběru rozpovídání, nicméně ten základ (sebevědomí) by měl mít v diskutování kořeny.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KAJ --- 11:53:49 4.12.2008
M1C4A1: O.K., už mlčím. Proti gustu žádný dišputát ;o)
M1C4A1 --- 11:02:42 4.12.2008
KAJ: Tak samozřejmě, ale někdy chybí sebevědomí k tomu, aby toho cíle člověk dosáhl. Nějaká forma (auto)sugesce umožní to nízké sebevědomí překlenout, čtení takových knížek může být jedna z cest.
KOKES --- 10:35:17 4.12.2008
MONKOK: lol, spamm with copy&paste:-)
KAJ --- 9:35:55 4.12.2008
M1C4A1: Tebe motivuje k činnosti čtení příruček? Já měl za to, že člověka motivuje jeho cíl...
M1C4A1 --- 23:59:31 3.12.2008
KAJ: To máš bezesporu pravdu, ale když čteš o takových věcech furt a znova a dokola, tak tě to jednou vyhecuje k tomu, abys to udělal.
KAJ --- 18:23:59 3.12.2008
MONKOK: Já Ti to neberu. Ty lidi, co to napsali, určitě věděli, o čem píšou. A našli si svoji cestu. Akorát že ta jejich, není ta Tvoje (moje) a nikdy nebude...a žádnej sebeobecnější "návod", jak něco udělat, abych potom nějakej byl, nepomůže. Spíš jen zhorší a to do míry, do jaký tomu člověk věří. A lidi obecně maj tendenci věřit osvědčenejm návodům, protože je to jednoduchý, vědecký dokazatelný, analyzovaný, zdokumentovaný, zapsaný a hlavně...někdo takhle zbohatnul. Proč to neudělat stejně, že jo?
Obávám se, že víc než jako inspirace (i když i to dle mýho nesedí) v nich nikdo nic nenajde, leda další škatulku, do který se zařadí.
Čet jsem jednu takovou knížku; jmenovala se Jak si najít ideálního partnera či tak nějak. Už je to celkem dlouho. Všecko, co v ní bylo, znělo ohromně poučeně, vědecky a kdoví co ještě. Holt věda je dnešním náboženstvím, tak proč tomu nevěřit, že jo?... Akorát že život a zkušenosti v něm jsou žádnou takovou knížkou nenahraditelný. Proto i hledání ideální partnerky byla snad ta největší ptákovina, co jsem kdy dělal. Jenže jsem tomu věřil a tím pádem to zastínilo všecko jinýho.
Bacha na vědecký názory, analýzy, rozbory a výzkumy. Každej z nás je mizivá veličina ve vzorečku, ale ne každej z nás je zrovna ten, kterýho tenhle vzoreček "nazaokrouhlí".
MONKOK --- 18:07:15 3.12.2008
KAJ: aha tak jsem se asi nepresne vyjadril. samozrejme ze jde o to uvedomeni a pouziti tech informaci. to me nejak nenapadlo ze by to nekdo oddeloval. a zase nerikam ze to jsou nejaky navody podle kterejch se musis ridit, ale inspirativni myslenky kteri ti muzou pomoc si najit tu svoji cestu. mam pocit ze nevis presne o cem ty knohy jsou a soudis je. to nejsou zadny telenovely, ale vysledky vyzkumu, rozboru a analyz.
KAJ --- 17:22:00 3.12.2008
MONKOK: Promiň, ale žádná informace Ti neovlivní pozitivně život. Je to spíš o tom, co Ty (ať už s ní či bez) uděláš. Imho to je právě ten kámen úrazu; že lidi hledaj obecnej recept na to, jak být šťastní, bohatí, sebevědomí a bůhví co ještě. A pak zapomínaj na hledání SVÝ vlastní cesty, způsobu života. Proto nejsem příznivec těchto "bestsellerů". Tydle knihy jsou něco jako telenovely. "Žiješ" hlavním hrdinou, ale nejsi to Ty.
MONKOK --- 14:12:28 3.12.2008
KAJ: no ale to by byla skoda, vyhnout se tomu kvuli takovejm predsudkum. lepsi je si to precist a pak hodnotit. podle me tam jsou fakt skvely myslenky a informace ktery ti muzou velice pozitivne ovlivnit zivot.
KAJ --- 14:09:41 3.12.2008
MONKOK: Jo, neber to nijak zle. Jenom jsem si rýpnul. Akorát mi tyhle emerický moudra (žádnýho jinýho autora tam nevidím) nejsou moc sympatický (viz emerický bestseller apod., to mi dost smrdí pěknou ptákovinou).