Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
HRY » rpg
RPG a překlady
SYLVAEN
Tato diskuse se týká výhradně překladů Pen&Paper RPG nebo počítačových RPG her. Slouží k předávání dobrých i špatných zkušeností s překlady, diskusím o specifických překladatelských otázkách a podobných tématech.

Několik jednoduchých poznámek:
* Diskutujte bez hádek. Jsme civilizovaní, a pokud máte zásadní výhrady vůči osobě jiného přispěvatele, jděte s tím do... pošty.
* Diskuse obnáší i zvážení argumentů druhé strany. Snažte se o to.
* Osobně nejsem velkým zastáncem překladů, proto se budu snažit dívat se na všechny příspěvky kriticky leč nestranně.

Moderují: Sylvaen, Sebel
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SPELL --- 15:51:44 9.12.2012
Máte někdo ponětí, jestli existuje někde na internetech český překlad Unknown Armies? Nebo dejme tomu alespoň základního přehledu pravidel a tvorby postavy...?
VOCHOMURKA --- 16:03:26 12.3.2012
Kingdom of Amalur:Reconing - začínám organizovat překlad, ale pouze v případě, že seženu více lidí. Texty mám vyexportované. První test dopadl dobře, počeštil jsem si herní menu. Jediný problém byl s některou diakritikou - to znamená že bude potřeba někdo, kdo umí editovat fonty. Co se týká náboru lidí, uveřejním oznámení ještě na Facebooku na na Google+ takže pokud někdo chodíte na jiná fóra, můžete mě tlumočit.

Kontakt - karaspetr1@gmail.com

Každý zájemce dostane kousek textu na přeložení, tj předpokládá se dobrá znalost angličtiny. Kontaktoval jsem obchod Xzone, podle jejich vyjádření by se dalo uvažovat o oficiální podpoře v případě, že to s překladem bude vypadat nadějně. Takže je to na vás aby jste mi pomohli. Snad se pomoc najde ;-)
SYLVAEN --- 14:24:12 21.6.2010
Osobne, nemam.. ale treba se nekde neco najde.
DERDEN --- 14:10:35 21.6.2010
Nema niekto preklad mage: the awakening dost by mi to ulhacilo zivot, nakolko sa mi nechce cele to citat v anglictine ....
SYLVAEN --- 14:17:36 8.10.2008
Můžeš použít až 3 Rage v jedné akci. Za každý bod Rage který takto použiješ, získáš jednu kostku pro daný hod.

Jinými slovy, "temporary Rage" znamená že si to proškrtneš a zase pak můžeš doplnit.. Takže podle tohoto pravidla můžeš najednou proškrtnout 3 Rage a přidat si 3 kostky do daného hodu.
SEBEL --- 14:14:48 8.10.2008
Potřebuji prosím překlad této věty, neb si nejsem jistý svým...
The player may spend up to three of the Garou's temporary Rage on a single action. Each point spent in this manner gives the Garou an extra die for tahat roll.

Předem děkuji...
KOKES --- 10:26:27 24.9.2008
no, jelito pdf, mělo by jít uložit jako *.txt a ve wordu->vlastnosti dokumentu->statistika bude kolik je tam stránek, řádků, odstavců, znaků apod..
SEBEL --- 16:30:36 23.9.2008
Co třeba...

No amount of partial information, however, can ever provide more than this many successes.
SEBEL --- 16:29:01 23.9.2008
FIN: To bych rád, ale mám to v PDF:-( Spočítal jsem (cca) písmena na jedné stránce. Je to cca 2900 a z toho jsem odvodil cenu. Nicméně to je zbytečné řešit... Na překlad mít nebudu:-(

Ale s použitím angličtiny mě fakt deptaj, příjde mi to vždycky nějaký divný... Nejsem talent na jazyky:-(((