Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
DotNetNuke - open source cms
PELDA
klub pro administratory a priznivce

http://www.dotnetnuke.com home page

http://www.dotnetnuke.cz české stránky o DNN (ale moc to tam nežije)

Co je DotNetNuke


DotNetNuke je open source verze systému pro správu obsahu (Content Management System) vhodný pro vytváření a nasazování webových projektů jako jsou například komerční webové stránky, korporátní intranety a extranety a online publikační systémy a portály. Je to také projekt s jasnou vizí: vyvíjet světově známý software na základě zapojení komunity a vzájemného sdílení znalostí

DotNetNuke je poskytován jako open-source software sířený pod licenčním ujednáním typu BSD. Obecně tato licence davá právo získat software bez jakýchkoliv poplatků. Kromě toho dává tato licence uživatelům právo nakládat s tímto software libovolně a to jak v případě komerčního tak nekomerčního využití, a to s jedinou podmínkou, aby uživatelé napomáhali rozvoji komunity kolem projektu DotNetNuke..

DotNetNuke je postaven na platformě Microsoft ASP.NET (VB.NET) a lze jej velmi snadno instalovat a spravovat. Díký rostoucí komunitě (dnes již přes 340.000 registrovaných uživatelů) a dedikované skupině vývojářů a profesionálů, kteří jsou základní vývojářskou skupinou DotNetNuke, je podpora pro DotNetNuke vždy po ruce a prakticky okamžitě dostupná.DotNetNuke je systém pro správu obsahu. Ideální na vytváření a nasazování projektů jako komečních webových stránek, firemní intranety a extranety a online publikační servery a portály.

Uživatelsky přívětivý – DotNetNuke byl navržen tak, aby uživatelům zjednodušil správu jejich vlastních webových projektů.

Výkonný – DotNetNuke podporuje více portálů a webových projektů v jedné instalaci.

Bohatá funkčnost – DotNetNuke je již na začátku vybaven vestavěnými nástroji, které poskytují bohatou nabídku funkčnosti.

Podporovaný -- DotNetNuke je podporovaný jeho hlavním vývojovým týmem a také mezinárodní komunitou uživatelů.

Jednoduše instalovatelný – DotNetNuke může být připraven k provozu během několika minut.

Lokalizovaný – DotNetNuke obsahuje lokalizační prvky umožňující administrátorům snadno překládat jejich projekty a portály do libovolného jazyka.

Open Source – DotNetNuke je poskytován zdarma jako open source a je licencován pod licenčním ujednáním typu BSD.

Rozšiřitelný – Nejenže je DotNetNuke schopen vytvářet vysoce komplexní systémy pro správu obsahu pouze s použitím vestavěných vlastností, ale kromě toho uživatelé mohou efektivně pracovat s přídavnými moduly třetích stran.

Obchodní značka – DotNetNuke je dnes známý pojem, obchodní značka přijímaná širovou veřejností a respektována v open source komunitě.


DotNetNuke je postaven na platformě Microsoft ASP.NET (VB.NET).
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HASHEM --- 8:36:19 4.6.2016
Drupal 7 je imho nejlepší, ale:

- Drupal není vhodný pro ty (window$áky), kteří se nechtějí učit ale chtějí mít vše supr a hlavně rychle ...
- Drupal není vhodný pro ty (window$áky), kterým na bezpečnosti nezáleží nebo ne na 1. místě...
- Drupal je vhodný i pro ty, kteří chtějí jen jednoduchý projekt a postupem času jej chtějí rozšiřovat (ne Drupal ale jejich "site", resp.) portál/web prezentaci atd.
- Drupal není moc vhodný jako e-shop, i když jednoduchý e-shop se v tom dá udělat. Detto fórum. Nicméně, dá se Drupal a jejich user db propojit s jiným fórum řešením, stejně jako s jiným e-shop řešením

Na uloz.to je spousta video návodů (sobor několika hodinových prezentací, žádné kusovky a la youtube ;)), stejně jako spousta pdf knih. Jsou pro Drupal 7.
I když už je Druapl 8 venku, ještě je v plenkách, proto doporučuji začít raději s Drupal 7 (vydrží vám to v poho 1-2 roky), než snad až pak budete "cítit" potřebu přejít na Drupal 8 ;-)
FREELA --- 12:43:40 22.7.2013
php sucks :)
PELDA --- 12:08:37 22.7.2013
FREELA: Drupal :)
FREELA --- 10:50:53 22.7.2013
no ocividne asi nikdo :) taky mi to moc nevyhovuje, ale firma ma na tom postaveny vsechny weby. nejaka uzasna alternativa misto dnn? :)
PELDA --- 10:41:48 22.7.2013
Ja uz vubec... diskuzi kdyztak muzu predat, pokud se tim nekdo zabyva.
FREELA --- 16:05:38 19.7.2013
Pracuje tu jeste nekdo v DNN? Nejaky dobry tip jak resit smart (clean) url?
RENDALF --- 12:01:24 14.1.2011
nevedel by nekdo?:) kde se nastavuje, ktere uzivatelske role mohou vytvaret uzivatel? Potreboval bych, aby mohla uzivatele vytvaret jina role nez administrator. Diky
DARKREIDER --- 20:40:28 12.5.2010
tema DNN nejak utichlo. Tak len FYI: Novy release DNN riesi vela nedostatkov a dodava novu prijemnu funkcionalitu, ako napr referencne moduly.
Kedze ma trapila absencia multilingualnej podpory, tu je velmi efektivny a fungujuci modul zadarmo -> http://www.snowcovered.com/Snowcovered2/product/Modules/Localization-Extensions-129-FREE-with-source/id/12812
Ak by niekto robil weby v DNN tak je to IMHO velmi ziadana fucura.
KROMANON --- 8:28:44 4.11.2009
PELDA: tos to byl ten vysledek tak husty, ze to nezvladas ani popsat slovy:-D?
KROMANON --- 18:43:46 1.11.2009
PELDA: ale budu rad, diky