Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Skinheadská subkultura -historie, móda, životní styl, hudba, film, literatura -žádná extrémní politika ani jiné extrémy
MISANTROOP
[http://www.fuk.co.uk/images/skins/big/2v.jpg]
Foto by Gavin Watson
Na nástěnce najdete info k historii a vývoji subkultury
AKTUÁLNÍ ANKETA NA NÁSTĚNCE - HLASUJTE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GEKONZPRAHY --- 21:51:29 2.8.2012
MISANTROOP: V pořádku, někdo holky, někdo vdolky. Jardo, podívej se, kdo tyhle články psal. Vybral sis zrovna ty, které psal Papouch, který je názorově někde jinde než já. Ale to, že jsme každý jinde neznamená, že jsem nějakej zapšklej pseudonácek.

Ale chápu, že tohle je tvoje pískoviště, že se ti ten odkaz nelíbí, tudíž ho mažu, a už sem nikdy nic podobně závadnýho nedám. I když si furt budu myslet svoje a na ten koncert se jako spolupořadatel moc těším :)
MISANTROOP --- 21:38:58 2.8.2012
GEKONZPRAHY: Štěpáne RAC/NS kapely tu nepodporujeme. Kapely co dávaj rozhovory NS blogům sem nepatří, protože je to politický vyjádření, se kterým se zásadně rozcházím. A odmítám tu podporovat kapely, které jsou za mojí čárou apolitiky/politiky, rozuměj: kapela co dává rozhovory NS zinům, hraje pod vlajkou radikální pravicové organizace nebo vychází na vydavatelství s WP kapelama je celkem jasná hranice jak chápat co je v pořádku a co už je moc. Stejně jako na druhou stranu radikální bolševisti, anarchokomunisti a podobní. Muzika, oblečení, styl, to je to o co tu jde, šíření organizované nenávisti není náš job. Normálně se do těhlech debat ani nezapojuju, protože to nic nezmění, ale v tomhle klubu na tomhle serveru to prostě vidět nechci..

BTW: Web skinhead.name u kterého deklaruješ, že chceš lidem vysvětlovat co slovo "skinhead" znamená (když pomineme, že si každej představí stejně něco jinýho) mi přijde velmi výrazně zmatenej. V roce 2009 se na něm dalo přečíst Kdo bojuje proti neonacistům, článek o Rozštěpení stylu kde padne napřiklad věta "Rasistické kapely si později vytvořili vlastní hudební styl RAC (Rock Against Communism – Rockem proti komunismu).". V roce 2011 se objevuje vzpomínka na Honzu Kučeru, v půlce roku 2011 revizionistický článek Tak jak to bylo, který v podstatě popírá články z roku 2009, a v roce 2012 už nastupuje rozhovor s Kamilem Vítou a teď už kapely co nazívaj svojí hudbu jako Rac'n'Oi!. Jako neznalý čtenář jsem teď totálně zmatenej. Nezměnili jste trochu směřování směrem k politice? Články Jak vyrobit plísňáky nebo jak Jak vázat těžký boty mě sice moc za srdce nevzali, ale aspoň to byla sranda.
MISANTROOP --- 22:22:26 10.7.2012
Music for Herberts, Skins, Hard Mods and Punks

SYDNEY DUCKS (USA)
SAINTS & SINNERS
CROSSCZECH

12.8.2012
JET CLUB, Orebitská 726/5, Praha - Žižkov

Nedělní Žižkovská working class night.
Jako první se představí CROSSCZECH, kterým se v současné době připravuje k vydání album, které se chystá ve vinylové verzi. Power Oi! čerpající z odkazu legendárních The Protest a inspirující se kapelami jako jsou Agnostic Front nebo Discipline. Jejich tvrdší Oi! s vlivy hardcore odpálí celou akci těsně po sedmé hodině.
Jako druzí se představí SAINTS & SINNERS, kterým se shodou okolností po jejich EP debutu Our City chystá také vydání prvního regulérního alba. Melodické Oi! ve kterém najdete vlivy kapel jako jsou Perkele ale i Cock Sparrer nebo 4Skins.
Hlavní kapelou večera pak budou SYDNEY DUCKS z Kalifonského San Franciska. Kapela vyráží na své první Evropské tour a Pražský koncert bude jejich rozloučením se starým kontinentem. Můžeš je označit jako hard mods / Oi! kapelu stejně jako street rock'n'roll, jisté je, že spolu s kapelami jako jsou The NOi!ze, Booze & Glory nebo Harrington Saints se řadí k tomu nejzajímavějšímu v současné streetpunkové scéně. Ocení hlavně fanoušci Oi! kapel jako třeba The Templars nebo hard mods kapel.
POZOR! Koncert začne v 19:00, konec živé hudby ve 22:00. Přez neděli otevřená i letní zahrádka ve dvoře klubu !!

http://bandzone.cz/crossczech
http://bandzone.cz/saintsandsinners
http://sydneyducks.bandcamp.com/
FB EVENT: https://www.facebook.com/events/482764785084787/?notif_t=plan_user_joined

[http://img850.imageshack.us/img850/3909/sydneyducksflyer.jpg]
MISANTROOP --- 17:46:33 8.7.2012
MIKATCHOU: Netolerantní asi trochu ano, povrchní si úplně nemyslím. Myslím, že drtivá většina lidí co se dostane do nějaké subkultury nerozebírá své pocity a preference k něterým věcem z hlediska sociologie. To je doména studentů sociálních studií.
Jinak jsi mě pěkně rozebrala, ale protože tohle téma má být o skinheads, prosím věci k tématu. Případné pokračování rozboru možné v PM.


SALAMAN: Mods neurazí, jsou důležití. Northern Soul co do toho hraje taky.

Na mě dneska vyskočilo a zaujalo mě tohle:
Skins outside the Last Resort 1980's - YouTube
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lODdGmQfPV4
SALAMAN --- 0:24:28 7.7.2012
Sice spíš Mods, ale myslim že neurazí.... jestli bylo, tak soráč:)

mod comunity - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=1UxA836jZ2Q
GEKONZPRAHY --- 22:34:26 6.7.2012
Dirty Revolutiom- I Love Reggae - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=CV2S1NCED58


Včera jsem slyšel tuhle pecku od nějaký pouliční kapely poblíž nákupáku Arndale v Manchesteru. Skvělá písnička, šel jsem blíž, že jim hodim libru, pak mi ale došlo, co mam na sobě za tričko :D :D :D

MIKATCHOU --- 21:46:19 6.7.2012
MISANTROOP: to je možná tvůj názor insidera, ale je to dost netolerantní a povrchní názor - to je jako když dneska pravičáci říkaj, že je k ničemu filosofie a sociální věda, protože nač znát sami sebe, když nám stačej prachy a umět vydělávat. Okamžik, kdy se lidé přestanou zabývat do hloubky sami sebou, neboť objektivně zřejmou realitu (byť v případě subkultur může být zřejmá jen členům samotným) považují za nezpochybnitelnou, tak je někde problém.

Mě kupř. připadá velmi vtipné v rámci výzkumu pozorovat různé typy krize identity, kterou si lidi snaží skrze subkulturu kompenzovat, a srovnávat je naopak s těmi, kteří v tom mají jasno a jejich vhled do věcí, společnosti, i sama sebe a své subkultury má hloubku. Podle mě je třeba jasně napsat, a zdokumentovat NEJEN v zinech co to vlastně ty subkultury jsou, jakou mají roli ve společnosti, čeho jsou zrcadlem, a z čeho se od nich poučit, a nebo naopak. Je to přecejen pořád součást společnosti, nejsou z ní vyděleni jinak než mentálně. To že ostatním lidem upíráš právo se o subkulturách dozvědět víc, nebo když nechceš, aby tvou subkulturu někdo odborně rozebíral, se vlastně stavíš buď do pozice jakéhosi "nadčlověka", který jediný "má tajný klíč k nepřenositelnému poznání", ale tím se v podstatě stavíš do role jakéhosi nezpochybnitelného boha, a nebo jsi prostě jen setsakramentsky povrchní a kloužeš jen po povrchu. Další možnost je taky ta, že si svou subkulturu de facto personifikuješ, a tudíž máš pocit, jako kdyby ti nějací trapní outsideři nahlíželi přímo do tvý vlastní řiti, což je ti pochopitelně nepříjemný. Ale neni nutné personifikovat, prostě máš jen strach, že se dozvíš nějakou nepříjemnou pravdu i o sobě, nebo o stavu vlastní subkultury, něco, co nechceš slyšet, protože myslíš, že všechno už je dané a že všechno už víš, nebo že o něčem prostě není třeba mluvit... Ale když o něčem nechceme mluvit, něco tím zároveň skrýváme. Většinou buď strach, nenávist, vnitřní krizi, nebo si prostě nějakou lež, která může být zakořeněná někde hluboko v nitru a třeba o tom ani nevíš, jen tušíš...

Taky nesmíš srovnávat diplomky, kde je stokrát omleté dokola o tom, kteří skins jsou SHARP a kteří NAZI, a že se zrodili z Jamajky a bla bla bla... se studiema, který se na nějaký férový úrovni zabývaj trochu hlubšíma otázkama a jejich celospolečenským přesahem.

LAUZER: to tě zklamu že zrovna o kapelách ta naše kniha moc neni. Je to spíš o tom jaké mají členi subkultur hodnoty, postoj k životu, k ostatním subkulturám, ke konzumu, komerci, sami sobě... atd.
LAUZER --- 23:31:30 5.7.2012
MISANTROOP: ja sem se k punku dostal protoze sem bydlel jako malej v regulovanym najmu na Narodce kde furt zevlovali pankaci (dneska uz tam pankacu moc nevidis)... ale stejne sem vzdycky shanel ruzny clanky o subkulturach, protoze pokud nedostavas nejaky poradny kapesny tak neobehnes v tomhle veku koncerty vsech stylu nebo se nekterejch bojis... takhle si prectes aspon trochu co se libi jaky skupine lidi...
MISANTROOP --- 10:38:34 5.7.2012
Subkultury patří do ulic a klubů, bohužel z každý si vytáhne mainstream co se mu hodí na MTV a o pár let později se rozebírají na akademické půdě.
Do hospody a ven se má vyrážet aby jsi se vrátil s novou deskou, nějakou slečnou nebo jizvou od půlitru na hlavě, ne s materiálem na knížku. Čtenáři těhlech knih jsou stejně buď lidi co se o to zajímaj dlouhodobě nebo z kriminálky. Můj názor na podobný počiny.
LAUZER --- 18:35:18 3.7.2012
je to myslim Lajka