Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Skinheadská subkultura -historie, móda, životní styl, hudba, film, literatura -žádná extrémní politika ani jiné extrémy
MISANTROOP
[http://www.fuk.co.uk/images/skins/big/2v.jpg]
Foto by Gavin Watson
Na nástěnce najdete info k historii a vývoji subkultury
AKTUÁLNÍ ANKETA NA NÁSTĚNCE - HLASUJTE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LAUZER --- 23:31:30 5.7.2012
MISANTROOP: ja sem se k punku dostal protoze sem bydlel jako malej v regulovanym najmu na Narodce kde furt zevlovali pankaci (dneska uz tam pankacu moc nevidis)... ale stejne sem vzdycky shanel ruzny clanky o subkulturach, protoze pokud nedostavas nejaky poradny kapesny tak neobehnes v tomhle veku koncerty vsech stylu nebo se nekterejch bojis... takhle si prectes aspon trochu co se libi jaky skupine lidi...
MISANTROOP --- 10:38:34 5.7.2012
Subkultury patří do ulic a klubů, bohužel z každý si vytáhne mainstream co se mu hodí na MTV a o pár let později se rozebírají na akademické půdě.
Do hospody a ven se má vyrážet aby jsi se vrátil s novou deskou, nějakou slečnou nebo jizvou od půlitru na hlavě, ne s materiálem na knížku. Čtenáři těhlech knih jsou stejně buď lidi co se o to zajímaj dlouhodobě nebo z kriminálky. Můj názor na podobný počiny.
LAUZER --- 18:35:18 3.7.2012
je to myslim Lajka
FORTRESS --- 8:43:07 3.7.2012
To si vybrala dobrý a aktuální téma no. Neni to ta ze štěňat proti rasismu? ;)
MIKATCHOU --- 22:04:48 1.7.2012
GEKONZPRAHY: Petra Stejskalová
MIKATCHOU --- 22:04:36 1.7.2012
ještě bych chtěla dodat, že si momentální situace na knižnim trhu vydání podobné knihy přímo vyžadovala, protože z toho co o subkulturách za poslední dva roky bylo vydáno jsou akorát tak KMENY, což je v podstatě obrázkový nicneříkající bestiář sponzorovaný Budvarem, no a nebo Subkultury Mládeže od Smolíka, který je z oddělení bezpečnostních studií a tu knížu vydal v podstatě jako příručku pro fízly a úřady aby věděli s kým mají tu čest když jednaj s lidma z různých subkultur. V podstatě takový atlas subkultur pro fízláky...
GEKONZPRAHY --- 22:03:25 1.7.2012
MIKATCHOU: Haha... neni to Steffi?:)
MIKATCHOU --- 21:59:34 1.7.2012
MISANTROOP: ta slečna co napsala kapitolu o skinheadech doktorát nedělá a je sama SHARPka. Navíc se nezabývá takovým tím klasickým plkáním jako ti ostatní, ale řeší tam konkrétně hlavně tendence apolitických skinheadů inklinovat k neonacistům.

kromě toho nutno dodat, že ta práce není ani doktorská, ani magisterská práce, je to editovaná a recenzovaná kniha o problematice, která se jinak moc nedostane mezi běžné lidi, protože málokdo si dojde někam do univerzitní knihovny přečíst něčí diplomku. Kromě toho ta kniha dává do kritického světla právě i to množství diplomek a bakalářek co tu o subkulturách vznikají. Naprostá většina diplomek a bakalářek se v teoretické části nekriticky opírá o subkulturní teorie které byly vytvořeny v 70. letech v Británii, nebo před skoro 100 lety v USA. Ta kniha se snaží poukázat na to v čem se kontext Česka a postsocialismu liší od kontextu tradičních západních kaptalistických společností v dobách dávno minulých. Z tohodle hlediska mi to příde dost zajímavý, protože tím se tu dosud nikdo nezabýval - v čem jsou naše subkultury jiné než ty na západě. Třeba já ve své kapitole o punku řeším dost zásadní kontext socialismu a postsocialismu, u nás je punk právě tímhle politickým přechodem v podstatě rozštěpenej na dvě naprosto odlišné subkultury. No ale dost kecání, zkrátka, nikdo z nás si na tý knížce titul neudělal, makali jsme na ní 4 roky a dostali jsme za to zaplaceno v přepočtu asi tak 10 halířů na hodinu práce... takže tak.
HERAK --- 12:04:01 28.6.2012
MIKATCHOU: knihA PRÁVĚ PŘIJELA DO KNIŽNÍ DISTRIBUCE KOSMAS, ASI TAK ZA HODINU BUDE V PRODEJI NA KOSMAS.CZ
MISANTROOP --- 18:36:08 27.6.2012
Přijde mi, že lidí co na skinheadech udělali doktorát už je v Praze víc než skinheadů samotných