Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Jizerské hory
MISHUGE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
FUMO --- 10:14:42 1.12.2009
HNZDD: já taky doufám, že se pleteš... bojím se toho taky, ale doufám, že to tak fakt nebude, že to bude fakt lepší :-)
HNZDD --- 9:54:41 1.12.2009
osobně si myslím že ten "singlík" spíš přispěje k dalšímu "zinstantnění" kusu přírody a je primárně určen pro nalákání dalších lidí do lesa a jak znám čechy tak si myslím ,že je jen otázkou času kdy to někdo začne mrvit a dopřávat si sportovního vybytí mimo zpěvněné cesty.
doufám že se pletu.
FUMO --- 9:42:41 1.12.2009
HNZDD: jo jo, ale jak se těhle debilů zbavíš. Nijak než výchovou k tomu aby nebyli debilové, takovou výchovou, kterou si tu sám popsal, že jsi dostal a já měl asi něco podobnýho. Protože tě lidi naučili mít tu přírodu rádi. Ale tomu by ten singlík mohl pomoci.

Jinak ale souhlas že kolem Hřebínku je to mazec jak je tam nakydáno...

... přiznám se, že dřív jsem třeba i sbíral ty pet lahve a nosil je do kontejneru... ale už jsem to vzdal... jsem moc slabej na to bojovat s debilama. Ale tohle chování vidíš i v praze, jde borec od trafiky, kde si koupil cigára a odloupne ten stanijol a ani se neobtěžuje a pustí ho na zem a s tím stříbrným papírkem udělá totéž a jde stále dál a myslí, že když to nevidí, tak že to není ... tyhle bych rovnou věšel :-)
HNZDD --- 20:15:51 30.11.2009
???: ale jo já jsem dokonce rád za to předražený kolečko ve vesci.. ale mě až tak nejde jen o kolisty, sám na kole jezdim, serou mě nevychovaný debilové který za vidinou adrenalinu a podávání výkonů zkurvěj všechno kolem sebe.
??? --- 20:11:52 30.11.2009
HNZDD: no ten trail by teoreticky mohl soustředit část kolistů na něj a tudíž by jich jinde mohlo být míň....
HNZDD --- 19:50:58 30.11.2009
já třeba nechci zavírat přírodu do akvária, sám se docela často pohybuju tam kde se nemá..
Jen mě dost štve když na místech který mi jsou blízký potkávám bordel z energy tyčinek a vyoraný brázdy - tomu asi rozumíš.
Dál mě dost štve to že plno "sportovců" který se proženou po cyklodromu (běžkodromu) bere přírodu fakt jen jako tělocvičnu ,skoro nikdo z nich pak není schopen vrátit horám svoje radosti aspoň tím ,že by šel ve svým volnu vysbírat bordel kolem hřebínku...
Možná ,že mám naivní představy ale asi to bude tím že jsem se po přírodě začal pohybovat jako hodně malej hajzlík s partou lezců-trampů kteří byly o 10-20 let starší
a ty mě naučily snažit se chovat tak abych toho kolem sebe zkurvil co nejmíň.
sorry za hříchy napáchané na jazyku českém.. ;)
FUMO --- 18:22:38 30.11.2009
KOPEEK: HNZDD: Lidi chtějí trávit svůj volný čas tam kde to je hezké a snadno dostupné, ty se jim divíš? Já v Praze trávím jen nezbytné množství času a hned jak mohu jedu pryč, nejlépe do hor. Ale o tom to není.

To že dřív jich do Jizerek jezdilo méně je způsobeno spoustou faktorů a rozhodně není špatně, že tam lidé jezdí.

Taky si stýskám, že se mi na skalách pletou lidi co to jednak neumí a často svým špatným chováním navíc riskují život nejen svůj ale i ostatních. No ale jako přístup, že by tam vlastně jezdit neměli je mimo.

Budeme to jako zakazovat nebo co chceš dělat?

Lidi se musí vychovávat tak, aby věděli jak se chovat a to jim podle mě ten Singlík může ukázat. Protože nejde jen o jednu cestičku v lese co má 1,5km ale i o věci kolem, legendy, propagaci správného chování s kolem v lese atd...

V ochraně přírody bychom se mohli učit třeba od Belgičanů, ti jsou jednak přísní jednak dobře vychovávají své děti. Btw. oni i vstup na určité chráněná území fakt zakázali bez propustky... k tomu chceme dospět?
HNZDD --- 15:07:00 30.11.2009
KOPEEK: mluvíš mi z duše..
KOPEEK --- 11:53:57 30.11.2009
Ono pro Jizerky je predevsim nestestim dalnice z Prahy do Liberce, kdy pak prazaci pro snadnou dojezdnost do hor v houfech najizdeji a vnimaji to tam jako svoji telocvicnu (at uz v zime na bezkach, bo jindy na kolech) a podle toho se chovaji. Mistnim propagatorum turismu se to do prazskych outdoorovych hlav podarilo natlacit tak, ze to svym zpusobem patri k dobremu tonu, zabezkovat si o vikendu v jizerkach, anebo tam dovezt kola a projet se. Vzdycky si vzpomenu na p. Nevrleho, jak si uz v druhem vydani Knihy o Jiz. horach styskal po klidu, ktery tam drive panoval. To dnesni hemzeni dresu a jaksi neosobni uzitny pristup ke krajine, ktery je pro tenhle masovy turisticky prumysl charakteristicky, mu musi jako cloveku, ktery zazil Jizerky jako uplne opustene, pripadat obzvlaste bizarni. A stavet v lese specialni stezky pro kola ve snazet prilakat turisty i do mist, kde jich zatim tolik neni, mi stastne neprijde (ackoliv na kole taky jezdim). Clovek rozumi starostum zapadlych obci frydlantska, ze turistiku vnimaji jako cestu, jak prinest do techto mist vice zivota (penez, prace), ale stejne se mi to ve svych dusledcich nelibi. Ale uzavrit to nastesti lze tim, ze jizerska upati (severni svahy, ale castecne i ty jizni), jsou porad jeste klidne a pekne. Vrchnim partiim hor se ale uz davno snazim vyhybat. Je to vlastne podobne jako na Jestedskem hrebeni, ktery je taky cely v klidu, ale samotny vrchol je zplundrovany a zaprodany turistum.
FUMO --- 7:55:07 24.11.2009
CZEHUN: kolisty na asfalt je blbina, turisty na asfalt je blbina taky, ale oboje jsou především prasata, který si neuvědomujou jak moc tu krajinu ničí, když dělají něco co se nemá...

...lesáci si neustále vozí prdel ve starých Gazech a tím bych řekl, že fakt škodí nejvíc, ale to se už vůbec nezmění :-(