Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klub majitelů a pronajímatelů nemovitostí
GREVE

[http://img106.imageshack.us/img106/2719/a32len2620tn3.jpg]Toto je klub pro majitele a zároveň pronajímatele nemovitostí.

Měl by se zabývat všemi právními i praktickými aspekty vlastnictví a pronájmu bytů. Dobré i špatné zkušenosti vítány. Stejně tak je možné zde debatovat o investicích do nemovitostí (ovšem opravdu o investicích, ne o nákupu pro vlastní bydlení).
Co má a nemá být v nájemní smlouvě? Na co má právo pronajímatel a na co nájemník?

Pro začátek bychom mohli třeba dávat dohromady špatné zkušenosti s nájemníky a vymýšlet způsoby, jak podobným nepříjemnostem předcházet.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HOLY --- 23:49:41 7.3.2019
AUTOLOKATOR: průměrná cena pronájmu podobných bytů v té lokalitě za posledních 5 měsíců vychází na cca 290 Kč / m2 (z dat realitních serverů)
AUTOLOKATOR --- 18:34:19 6.3.2019
Ahoj,

potřeboval bych poradit s nastavením nájmu. Jedná se o byt v Praze na Petřinách. Panelák, ale zateplený. Byt zrekonstruovaný a dobře vybavený. Patro 5. s výtahem. Dispozice 2+kk, výměra 54 m2. Kousek na stanici metra a tramvaje. Klidná ulice.

Kolik by byl nějaký aktuální realistický nájem? Dokázal by někdo i říct, jak se nájem změnil za uplynulé dva roky? Mockrát díky.
TBC --- 21:51:49 19.10.2018
Ahoj, nepodelil by se nekdo o najemni smlouvu na byt? treba do posty za lahev dobreho piti?
TOMAS --- 13:26:07 1.10.2018
CUKI: Ahoj, firma co delala fasadu, zkrachovala.. neplatila lidem, ti utekli, leseni stalo zbytecne kolem baraku 6mesicu, a bylo.. na tu vnitrni cast tedy nedoslo, takhle debilne a nekvalitne bych to opravit nenechal, tam byly v planu myslim zasekat traverzy :-)
Ta fotka s myckou prekvapila i mne, duveroval jsem praci realitky.. to tam zustalo zapojene po najemnicich (jako odstupne za posledni mesic).
Pred 16 lety to byl barak s opadavajici omitkou, vypadavajicimi okny, a spolecnymy zachody na chodbe! :-)


GREVE: dost jsem odkryl karty, mohl bys tedy ukazat svoje cinzaky, ktere nejsou "naprostý masakr" nepotrebujes "extra silný žaludek" je to "podprůměr, možná tak zdarma" a "neakceptovatelný" ?
Rad se priucim, nebo si z tvych domů vezmu priklad...
A porad jsi nenapsal, jak jsi poznal, ktere domy prodavam já... asi intuice? vnuknutí?
TOMAS --- 13:14:55 29.9.2018
Koukám, že budu muset změnit realitku... ty uvedené informace i fotky jsou staré, nepravdivé, zavádějící. Přestože jí posílám všechny aktuality :-(
děkuji za upozornění.... (naštěstí když už někdo přišel na prohlídku, k obchodu došlo..)
GREVE --- 12:48:39 29.9.2018
TOMAS: Proboha, teď čtu ten popis inzerátu:

Veškeré bytové jednotky prošly rekonstrukcí zahrnující nové kuchyňské linky, koupelny a toalety, podlahové krytiny a mnohé další úpravy."

WTF? To je vtip?
CUKI --- 12:24:51 29.9.2018
TOMAS: No Dům je pěknej, ale už dálky má profesní deformace vidí dost velké stavební zrůdnosti. Ta druhá fotka domu ze zadu ukazuje jak diletanstky se přistupovalo k výměně stavebních výplní.
Takže navrch huj a vespod fuj. Kdo ti to dozoroval?
Nejvíc mě pobavilo to napojení té myčky.
CUKI --- 12:15:14 29.9.2018
TOMAS: Na fotkách je to před rekonstrukcí. A píše se že v 6ti bytech jsou nájemníci. Tedy 1/4 je nepronajmuta. pokud to tak není, nepsal bych to do inzterátu, vzbuzuje to pochyby (alesoň u mě).
Tak pokud tam ty kamna máš? Já bych tam neměl ani komín a rozhodně bych to nikomu nepovolil předělávat.
GREVE --- 11:53:24 29.9.2018
TOMAS: Našel, našel. Ten libereckej dům je hroznej. Teda na poměry Sudet je to bohužel běžný (i když dneska snad už taky podprůměr), ale mimo tuto oblast je to na bydlení normálních lidí neakceptovatelný. Tohle bys v Praze fakt nabízet nemohl, možná tak zdarma.
TOMAS --- 11:29:21 29.9.2018
GREVE: prosím tě, jak jsi našel ostatní moje domy na prodej? :-) Tohle je naprostý masakr?..https://www.reality.cz/prodej/komercni/Liberec/K58-001786/

CUKI: "pronajmout evidentně nedaří" ... nevím odkud máš tohle info, ale všechny byty jsou obsazené platícími nájemníky, žádný není volný. Někteří zde bydlí 6 let. K tomu topení.. 2 byty jsem na zkoušku udělal s el.kotlem, lidi to odpojili, a radši topí dřevem.. kterého je tu v okolí dostatek... holt jiná mentalita. Střecha je opravená, byty už také (musím zaúkolovat realitku, aby to jela nafotiti znova), zbývá fasáda a ty okna..