Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klub majitelů a pronajímatelů nemovitostí
GREVE

[http://img106.imageshack.us/img106/2719/a32len2620tn3.jpg]Toto je klub pro majitele a zároveň pronajímatele nemovitostí.

Měl by se zabývat všemi právními i praktickými aspekty vlastnictví a pronájmu bytů. Dobré i špatné zkušenosti vítány. Stejně tak je možné zde debatovat o investicích do nemovitostí (ovšem opravdu o investicích, ne o nákupu pro vlastní bydlení).
Co má a nemá být v nájemní smlouvě? Na co má právo pronajímatel a na co nájemník?

Pro začátek bychom mohli třeba dávat dohromady špatné zkušenosti s nájemníky a vymýšlet způsoby, jak podobným nepříjemnostem předcházet.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CUKI --- 1:09:08 23.9.2018
VODNIK: A co je to za charakter nemovitostí? byt v Ptaze asi těžko, že? :-)
VODNIK --- 21:45:35 22.9.2018
CUKI: nájemné je OK, ale ceny nemovitostí se poněkud zbláznily. Takže kupovat teď byt a myslet si že vydělám na pronájmu docela nefunguje. Jinak já pronajímám nemovitosti už přes 20 let a jsem dlouhodobě na ročním nájmu kolem 7-10% pořizovací ceny
CUKI --- 11:22:04 22.9.2018
???: Tak to není vůbec špatný, to máš rozdíl jednoho měsíce za 4 další zpátky. Ale nepochopil jsem proč by to měli převzít tak pozdě. To je skoro další jeden měsíc. Předpokládám že ti to nenabídli včera. Pokud je ten počáteční měsíc jediná přestávka v placení a máš garantováno na nějaké období, že ti budou platit (ne do odchodu nájemníka), tak to nezní špatně.
Já dělám sám na sebe, takže to taky mám čas řešit, ale uznávám, že pro člověka s pevnou pracovní dobou je to dost naprd. Navíc pronajímat ten byt pro mě není nějaká zisková záležitost. Jen rekonstrukci budu z toho splácet přes 5 let. A přitom nájemné v Praze samo o sobě je šíleně nízké. Byt pronajímám za 2,6% ceny nemovitosti. To není ani na inflaci :-(
Ostatní nemovitosti, které mě doufám budou jednou živit v Praze určitě nebudou a byty to také s jistotou nebudou...
??? --- 10:19:41 22.9.2018
CUKI: Do 15. 10. by si byt prohlídli a převzali, ten měsíc maji na prvního nájemníka.
Chtěli původně garantovat cca 12 000 a přistoupili na 15 000.
Jako služba to asi pro někoho úplně blbé nebude, ale zatim mam vždy dobré zkušenosti s nájemnikama a že tam bude nějaká oprava po jejich odchodu s tím počítám. Vzhledem k tomu, že mam viceméně čas tohle řešit a nepřijde mi to jako extra opruz, tak nevidím důvod byt nechat ležet ladem...
CUKI --- 0:08:53 22.9.2018
???: a kolik jsi měl představu ty a kolik oni? 3000 je relativní číslo :-)
Měsíc mají ma prvního nájemníka a nebo vždy když se změní.
Co by se dělo s bytem do 15.10?
??? --- 17:23:09 21.9.2018
CUKI: Tak nakonec opět u mě vyhrála Bezrealitky.cz - týpek sympaťák z Arménie, byt si chce upravit podle sebe - předešlí nájemnici (mladí kluci, časem se k nim přidala přitelkyně jednoho z nich) tam udělali dost bordel, že když jsem to viděl po cca půl roce, při prohlidce s novým zájemce, tak jsem myslel, že je nakopnu.
S novým zájemcem jsme se domluvili, že za snížení kauce si byt upraví jak chce on, klasicky první smlouva na rok, ale prý to v čr po dvou letech úspěšného podnikáni vidí na alespon dalších 5let.
Dnes jsme byli oveřit podpisy na smlouvě pro cizineckou policii a prý nic jiného po mě chtít nebudou, někdo s tímto zkušenosti? Týpek v ČR žije už 2 roky - ukazoval mi povolení a vzal mě i do své firmy s kterou se mu daří, tak snad vše bude v klidu... Můžou fízlové nějak prudit?
K tomu Ideálnímu nájemci, chtěli byt vymalovat a převzali by si ho k 15. 10. a mají měsíc na hledání zájemce, takže by platili až od 15. 11. s garancí, při případném dřívějšim obsazení by platili poměrnou část. Dali nějaký nástřel ceny, já jim napsal svoji představu a v podstatě na ní přistoupili o cca 3 000kč víc.
Ale čekat měsíc než se oni uráčí, když jsem měl za 2dny kolem 15 zájemců mi přišla jako blbost...Pro někoho asi dobré, ale mě by to za to nestálo.
CUKI --- 19:50:15 5.9.2018
???: Zatím mě jen stále uhánějí na schůzku, ale jde o nemovitost o kterou se lidi pomalu porvali. Nepronajímám a nechci pronajímat za tržní cenu, raději za méně a sympatickým lidem, které si sám vyberu. Pokud bych chtěl pronajímat za tržní cenu, je otázkou jestli jsou schopni o tolik navýšit cenu nájmu aby si na sebe vydělali. U nás je ještě několik takových firem, ale zatím žádná nenabízí služby jako jsou třeba v GB nebo Německu, kde uzavřeš smlouvu s nima na dobu určitou (třeba 5let) za konkrétní nájem a tobě může být jedno jestli někoho najdou nebo ne. Je to jejich boj. Pokud by chtěli o smlouvy odstoupit jsou tam slušné sankce. Takže se fakt nemusíš starat, ale u ideálního nájemce, žádné garance nejsou, co jsem pochopil z telefonátu.

Druhá věc co je problematická u všech těchto služeb, je údržba nemovitosti. Problémy se řeší často tou nejlevnější metodou, která ale není zpravidla dlouhodobá. Tam mám bohužel vlastní špatnou zkušenost z GB.
??? --- 15:36:06 5.9.2018
Nekdo zkusenosti s https://idealninajemce.cz ?
TETHALKA --- 17:27:41 2.8.2018
CUKI: Je to krátká ulička, možná 60 metrů. A od hlavní se zužuje. Momentálně se tady nestřetáváme hlavně díky tomu, že ráno ti, co potřebují vyjet autem, vyjedou, a taky proto, že se dá prozatímně otáčet na jedné parcele, kde bude stát rodinný dům a majitel nám to dovolil.
CUKI --- 23:03:31 1.8.2018
TETHALKA: a vzdálenost těch úseků co se jde vyhnout? Něco mi říká že je minimum 300m, ale to bych plácal...