Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klub majitelů a pronajímatelů nemovitostí
GREVE

[http://img106.imageshack.us/img106/2719/a32len2620tn3.jpg]Toto je klub pro majitele a zároveň pronajímatele nemovitostí.

Měl by se zabývat všemi právními i praktickými aspekty vlastnictví a pronájmu bytů. Dobré i špatné zkušenosti vítány. Stejně tak je možné zde debatovat o investicích do nemovitostí (ovšem opravdu o investicích, ne o nákupu pro vlastní bydlení).
Co má a nemá být v nájemní smlouvě? Na co má právo pronajímatel a na co nájemník?

Pro začátek bychom mohli třeba dávat dohromady špatné zkušenosti s nájemníky a vymýšlet způsoby, jak podobným nepříjemnostem předcházet.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TOMAS --- 21:55:17 29.3.2011
MICANA: nu, gratulace :-)
MICANA --- 16:31:11 29.3.2011
TOMAS: Díky za odpověď, objevila jsem ji až teď. Přesto jsem sama instinktivně zvolila cestu námluv a cukrbliků, a odvětrávání krz fasádu bude :)
TOMAS --- 1:38:40 11.3.2011
WRACH: tabulky neexistují... musíš podle cen na trhu
WRACH --- 18:54:40 10.3.2011
lama dotaz,, podle ceho nejlepe odhadnout realnou trzni cenu nemovitosti? existuji nejake tabulky s lokalitou a cenou za m2 verejne pristupne? banky nebo realitky s necim takovym predpokladam pracuji denne
GREVE --- 16:24:33 21.2.2011
KIKULINKA: Nestandardní sousedy můžeš mít přece všude. Je jedno, jestli budou na dvorku nebo za stěnou (ta první možnost je možná i lepší, ne?). Nevidím v tom nějaký výrazný problém, pokud má ten byt dobrou cenu.
KIKULINKA --- 15:10:33 21.2.2011
ráda bych znala vas nazor, popr, zda s tim mate nekdo zkusenosti
chceme kupovat 3+kk na Vinohradech a na místě jsme již zjistili že přímo pod bytem se nachází ateliér, ze kterého jako jediného bude přístup na přidružený dvorek ve vnitrobloku,
čímž možná vyvstává první a zásadní problém, že náš případný byt bude kvůli případným "nestandardním" obyvatelům a chování (zejména na zmíněném dvorku) nepoužitelný. zatím jsme to nemohli se sousedy a budoucí obyvatelkou onoho ateliéru ověřit, nicméně má smysl se o tento byt ještě zajímat?
MISHUGE --- 2:11:30 31.1.2011
ahoj, jak je možné, že v katastru má nemovitost "záznam" rodinný dům, když jde o jde o hotel, kde se provozuje ubytovaní a restauraci??
např. Hotel Petřín v Jablonci nad Nisou

Vyhledání stavby
http://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberBudovu.aspx?typ=Stavba

jestli se nepletu prostory restaurace by měly být zkolaudovány na provozovnu, tedy nebytové prostory (??)
TOMAS --- 22:27:05 12.1.2011
MICANA: vzal bych to hned od zacatku...
oni budou tvrdit, ze byt jsi koupila ve spatnem stavu, a je tvoje chyba, ze sis nezjistila moznosti jeho uprav-oprav tak, aby to bylo v souladu s plany sdruzeni vlastniku byt.jednotek..
A za dalsi byt je tvuj-vymezena bytova jednotka, v nem si muzes delat co chces (pri dodrzeni stavebnich, bezpecn. podminek atd), ale navrtavani fasady apod je uz zasah do spolecnych prostor domu, tedy potrebujes souhlas spolecenstvi (je to stejne, jako by sis chtela zbrat pro svoje potreby spolecnou kocarkarnu)
ad komin.. jedna se o spolecne prostory - tam bych videl sance vysoke, ad fasada-tam vidim sance dost male
ad posledni otazka.. nemuzes je popotahovat. Muzes navrhnout na schuzi spolecenstvi vyuziti fondu oprav... odizolovani domu proti vlhkosti, pri souhlasu vetsiny by to slo ze spolecne kasy... tak bud na vsechny hodna, pec babovky, kupuj kyticky starenkam a pak to zkus :-)
MICANA --- 12:08:51 12.1.2011
Zdravím v klubu a mám dotaz týkající se vztahu majitele bytu a společenství vlastníků bytových jednotek (SVJ). Je to trošku specifická záležitost, ale třeba se někdo s něčím takovým setkal.

Koupila jsem suterénní byt ve velmi špatném stavu (způsobeném do značné míry neodbornými stavebními zásahy ze strany dřívějšího družstva). Teď se ho snažím odvlhčit a odvětrat, leč výbor SVJ mi navzdory dřívější vstřícnosti začíná drobně házet klacky pod nohy (velmi zjednodušeně: nechce povolit větrací mřížky na fasádě ve dvoře, nechce zpřístupnit můj komín zabraný jiným nájemníkem atd.), čímž mi prakticky znemožňuje vysušení toho prostoru. Dodávám, že fakt jde o vyvedení dvou trubek zpod podlahy nějakým způspobem ven, ne o nějaké bourání zdí.

Zajímalo by mě toto: pokud přistoupím na jejich podmínky rekonstrukce a povede to k tomu, že bude v bytě vlhko a bude hygienicky nezpůsobilý, můžu je za to nějak popotahovat? Resp. kdo může za nevyhovující hygienické podmínky v bytě, když je dům rozdělený mezi obyvatele?
ONDRI1 --- 14:21:21 24.11.2010
GREVE: Šlo mi o druh zobecnění pro zahraničního klienta. I tak díky. Ještě mě napadá jedná věc. Jak řešit situaci s nájemníkem, se kterým jsem v minulosti uzavřel nájemní smlouvu, jejíž platnost již vypršela a nájemník nereaguje na výzvy k vyklizení, dopis si ani nevyzvedne a dluží mi na nájmu za, řekněme tři měsíce. Musím jít soudní cestou nebo existuje varianta, např. za přítomnosti policie, jak vyměnit zámek a nemuset mít strach, že mě poté nájemník obviní, že jsem mu odcizil v bytě hodnotné věci apod..