Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klub majitelů a pronajímatelů nemovitostí
GREVE

[http://img106.imageshack.us/img106/2719/a32len2620tn3.jpg]Toto je klub pro majitele a zároveň pronajímatele nemovitostí.

Měl by se zabývat všemi právními i praktickými aspekty vlastnictví a pronájmu bytů. Dobré i špatné zkušenosti vítány. Stejně tak je možné zde debatovat o investicích do nemovitostí (ovšem opravdu o investicích, ne o nákupu pro vlastní bydlení).
Co má a nemá být v nájemní smlouvě? Na co má právo pronajímatel a na co nájemník?

Pro začátek bychom mohli třeba dávat dohromady špatné zkušenosti s nájemníky a vymýšlet způsoby, jak podobným nepříjemnostem předcházet.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SPIRAL_FORCE --- 9:51:17 21.9.2010
nemate nekdo odkaz na zahranici web, pres ktery je mozne inzerovat rozsahla pole, stavebni pozemky + usedlost k prodeji? je tu nekdo, kdo ma zkusenosti s prodejem bezmala jednoho milionu metru ctverecnich?
LUCIANA --- 16:14:37 3.9.2010
Nevlastnite tu nekdo nemovitos v zahranici? rikala jsem, si, ze nejaka investice do apartmanu u more by nemusela byt spatna, nemate nekdo zkusenost?
VODNIK --- 12:32:26 2.9.2010
???: pár upřesnění - není to pronájem, ale podnájem. A souhlas družstva je třeba jen v případě, že to neřeší přímo stanovy, u těch bych začal.
PAULMUADDIB --- 8:16:24 25.8.2010
http://finance.idnes.cz/pronajmy-na-cerno-odhali-az-soudni-spory-a-pak-to-bude-drahe-pom-/p_dane.asp?c=A091204_113010_p_dane_hru

To je zase splácania. Prý "reposazba (kolem dvou procent)". Už tak dva roky je kolem jednoho procenta...

Jinak samozřejmě nejjednodušší je podepsat nájemní smlouvu bez data, v případě neplacení nájmu, nebo poškozování vybavení, nebo jiné potřeby nájemníka dostat z bytu stačí dopsat datum před škodní událostí, nebo prvním nesplaceným nájemným, nájemníka pomocí soudu vystěhovat a za ty 2-3 měsíce daň zaplatit :-)
DORON --- 0:21:44 21.8.2010
???: Jo, děkuju =)
??? --- 9:55:36 18.8.2010
DORON: jen jedna ppoznamka co nenapsal TOMAS - pro pronajem druzstevniho bytu je treba mit souhlas druzstva. to je majitelem bytu. vy mate akorat podil v druzstvu
TOMAS --- 12:00:31 3.7.2010
DORON: spousta otazek, velmi tezke jen tak "na papir" odpovedet.
ad rekonstrukce... v jakém je stavu? Rozhodne je výhoda byt vymalovat, pak vypadá lépe a dá se výhodněji pronajmout. Ad další... určitě kontrola spotřebičů (ohřev vody, sporák, zdroj tepla) jste povinni dělat revize!
ad pronájem... pro Vás bude nejjednodušší přes realitku. Ta si v mém případě bere provizi od nových nájemníků ve výšijednoho nájmu a sama sepíše nájemní smlouvu a připraví další podklady vč. stanovení dobré ceny nájmu.

ad daně, vymáhání dluhu, vystěhování neplatičů, placení inkasa, vztah k družstvu apod... u jednoho bytu doporučuji spíš počkat cca 2 roky, než se ceny zvednou a byt dobře prodat. PS: nejsem veden svým zájmem, v Praze bych nepodnikal nikdy :-)
DORON --- 23:25:46 28.6.2010
Ahoj

Máme po zesnulé tetě byt v Praze 8 Libni (5 minut od stanice metra palmovka) který bysme rádi pronajímali. Jedná se o starší dvoupokojový byt (samostatná místnost pro záchod, samostatná pro sprchový kout, kuchyňská linka součástí jednoho z pokojů), plocha zhruba 50m čtverečních. Byt je družstevní v klasickém starém cihlovém domě.

Nikdo z našeho okolí nemá s najímáním zkušenosti, takže bych potřeboval zjistit v podstatě všechno - Jak je to s pronajímáním družstevních bytů? Jakou zhruba nastavit cenu? Má smysl ho nějak rekonstruovat? Jaké je s tím spojeno další papírování, daně etc? Předpokládám že většina toho bude někde přehledně sepsaná, tak mě prosím případně odkažte...
GREVE --- 18:38:06 28.6.2010
RUDIEE: Zeptej se spíš v klubu o bydlení, sem to zas tak moc nepatří, pokud tedy nechceš ten byt pronajímat.
RUDIEE --- 18:19:16 28.6.2010
Ještě bych se chtěla zeptat:
Jaká jsou úskalí koupě bytu v družstevním vlastnictví? A taky jeho dalšího užívání... Měl by se toho člověk bát?