Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klub majitelů a pronajímatelů nemovitostí
GREVE

[http://img106.imageshack.us/img106/2719/a32len2620tn3.jpg]Toto je klub pro majitele a zároveň pronajímatele nemovitostí.

Měl by se zabývat všemi právními i praktickými aspekty vlastnictví a pronájmu bytů. Dobré i špatné zkušenosti vítány. Stejně tak je možné zde debatovat o investicích do nemovitostí (ovšem opravdu o investicích, ne o nákupu pro vlastní bydlení).
Co má a nemá být v nájemní smlouvě? Na co má právo pronajímatel a na co nájemník?

Pro začátek bychom mohli třeba dávat dohromady špatné zkušenosti s nájemníky a vymýšlet způsoby, jak podobným nepříjemnostem předcházet.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GREVE --- 21:01:50 9.12.2009
MISERY: Ale blbost. Můžeš jen pro informaci uvést, co je to za byt a kolik stojí?
MISERY --- 20:30:36 9.12.2009
GREVE: Nepozaduju vysoky najemny, naopak je dost nizky, i jsem ho snizovala, ackoliv jeste na jare tam byli lidi s mnohem vyssim najemnym, halt ale je dost nabidky, alespon v Praze jo a taky banky uz daj tu hypoteku kdekomu, tak proc platit cizi, kdyz muzou lidi platit vlastni no... :-/
GREVE --- 19:58:04 9.12.2009
MISERY: Měl jsem v bytě velmi podobný případ. Záleží to na tobě, jak se k tomu zachováš. V principu by měly dodržet všechny podmínky, ale jestli jsou na tom zle, pak je asi lepší vše ukončit ihned.
Pokud ti trvalo dlouho, než jsi někoho sehnala, tak požaduješ zbytečně vysoké nájemné. Sniž ho a najdeš nájemníka hned.
MISERY --- 19:41:08 9.12.2009
Měla bych jeden dotaz, pronajímám byt na dobu určitou 1 rok, nájemníci bydlí právě měsíc (respektive za pár dní) a chtějí se odstěhovat, že prý jeden z nich má silnou alergii a v bytě se mu to hodně zhoršilo. No nevím, předtím v tom samém bytě bydlel astmatik a alergik a nic mu nebylo, ale ok.
Mám s nima 2 měsíční výpovědní lhůtu, ale oni se chtěj odstěhovat už příští měsíc a dávají důraz na to, že kvůli zdravotním hlediskům. Mám se s tím nějak srovnat a nechat je jít, nebo můžu říct:"nenene, koukejte to dodržet". Trvalo mi to docela dlouho, než jsem někoho sehnala, stálo mě to dost peněz a času a nakonec jsem měla 2 zájemce, nechala jsem to jim, protože jednak si řekli jako první a taky vypadali, že o to mají fakt vážný zájem a oni mě teď takhle.... a ještě před Vánocema :-/
MISERY --- 22:02:36 30.11.2009
TOMAS: píše, že kousek od Aera, tudíž v Praze
TOMAS --- 19:52:53 30.11.2009
TBC: v Novem Meste pod Smrkem tak 1000 korun :-)
TBC --- 18:37:45 30.11.2009
Kolik myslite ze muze byt tak plus minus ciste najemne v trafice v dome cca 20m2 se vsim vsudy, ve cinzovnim dome ne na hlavni ulici (je to kousek od kina aero), 5 tisic? nebo to je moc?
KOZICH2 --- 16:19:38 18.11.2009
mám trochu netradiční dotaz: vyúčtování lsužeb za rok 2008, bylo řádně předáno nájemníkům, nedoplatky přeplatky zaplaceny a ted jsme našli chybu, kvuli které budeme muset předělat celé vyúčtování, mezitím byly byty prodány do osob. vlastnictví.. vztahuje se na to také ta promlčecí tříletá lhůta nebo prodejem bytů zaniká a už nemůžem předělat vyúčtování? Moc děkuji az odpověd nebo nasměrování v kterém zákoně bych to našla.
TOMAS --- 1:36:41 14.10.2009
???: prodavalo by se mene bytu ..... takze by se mene bytu stavelo ..... takze by jich na trhu bylo mene ..... takze by klesla nabidka .... a pritom rostla poptavka po najemnim bydleni.... Joj, ceny by asi rostly :-)

Ale v dnesni krizove dobe, kdy se lide radeji uskromni v mensim byte, i kdyz maji na vetsi, protoze co kdyby... dneska trh vicemene zamrznul a navic hypotekari svoje byty pronajimaji, aby vydelali aspon neco na splatku hypoteky (pokud prisli o praci, nebo zjistili, ze to neutahnou) a ceny se tlaci dolu... v poslednich 3 mesicich dost vyrazne - na trhu je strasne moc prazdnych bytu, co hledaji platiciho najemnika

A uz prestanu nasavat, a jdu spat :-)
??? --- 22:16:36 13.10.2009
T_Y_L: taky doufám, protože tohle je poněkud šílené. Regulace trhu sice ano, ale ne tímto způsobem - nemyslím, že by stabilitu bank v Evropě výrazně narušilo nesplácení občanských hypoték poskytovaných v Evropě, takže očividně banky si nějakým způsobem bonitu klientů hlídají - a if it ain´t broken, don´t fix it...