Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
BUDDHISMUS
_B2SPIRIT_
" Zazen je velka cesta, velka stezka. Je to zniceni nazoru, existence a neexistence, zivota, smrti, je to zniceni viry ve vecnost, v zanik. Je to nedualita. To, cemu nas uci zazen, je prava povaha vsech veci. Zazen odtina vsechny nase pochyby. Musime cvicit s velkou radosti. Toto cviceni je hluboke a tajemne, nikdo ho nemuze zmerit. Svetlo zazenu je jako jas slunce. Toto cviceni je nekonecne. "

- Mistr Debailly


"Zazen je nejhlubší odpověď na všechny otázky, které si člověk může položit.“


- Rev. Debailly

Zazen (dhyana) - buddhisticka meditace-koncentrace


Brno


Dódžó Myo ji

po: 18:30; čt: 18:30

Plzeň
15. července otevíráme nové dojo v Plzni na adrese Němejcova 6.
Denní praxe bude probíhat pod vedením zenového mistra Seï Yu Debailly.

Zazeny budou probíhat každý všední den ráno od 6:30 do 7:30 a večer od 18:00 do 19:00.
Zen dojo Plzeň

po, út, čt: 19:00-20:00, ranní praxe po domluvě

Praha


Zen dojo při Česko-Japonské společnosti

út: 6:15 - 8:00, 19:15 - 21:00; čt: 6:15 - 8:00


Daruma

čt: 18:45 - 21:30Zen-buddhismus v České republice


Škola sótó ( Taisen Deshimaru přenesl praxi zenu v 60.letech do Evropy)

Zazen v česko-japonské společnosti na Můstku

http://www.zazen.cz/

Sangha mistra Kaisena - dojo Praha, Brno, Ostrava

http://www.sotozen.cz/

Sangha mistra Debaillyho

http://www.zen-asociace.cz

Zen Dojo v Plzni

http://www.zendojoplzen.cz/
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KOCOURMIKES --- 2:17:44 19.5.2015
medituj na diamantovou dharmakayu
PTERA --- 11:19:07 15.5.2015
Nevěděl by tu někdo, kde bych mohla sehnat tuto knihu? každé e-knihkupectví má vyprodáno :/ děkuji za tipy http://www.dharmagaia.cz/...zisovo-uceni/text/1431-kap-3-kazani-na-hore-blahoslavenstvi-matous-51-10
PTERA --- 11:17:21 15.5.2015
???: sem vlezu po sto letech a kdo tady neni ;) tebe bych tu opravdu nečekala :))...ale jako pobavil mě tvůj komentář :D je ale dobrý, že se sem alespoň podíváš ;)
KOCOURMIKES --- 3:34:25 15.5.2015
Pohlížíme-li na skutečnost z pohledu Univerzálního Vědomí, překročíme obvykle zažívané polarity. Platí to pro kategorie jako jsou duch a hmota, stálost a pohyb, dobro a zlo, mužský a ženský princip, krása a ošklivost nebo agónie a extáze. V konečném rozboru není absolutního rozdílu mezi subjektem a objektem, pozorovatelem a pozorovaným, sběratelem zážitků a zažívaným, tvůrcem a stvořeným. Všechny role v kosmickém dramatu hraje nakonec jeden jediný herec - Absolutní Vědomí. To je ta jediná a nejdůležitější pravda o bytí odhalená ve staroindických upanišadách. V moderní době sejí dostalo krásného uměleckého vyjádření v básni Nazývejte mě, prosím, mými pravými jmény od vietnamského buddhisty Thič Nhat Hahna:

Neříkejte, že zítra odejdu, protože i dnes stále přicházím. Pozorně se dívejte: přicházím každou vteřinou, abych se stal pupenem na jarní větvičce, drobným ptáčkem s dosud křehkými křidélky, učícím se zpívat v novém hnízdě, housenkou v srdci květu, drahokamem ukrytým v kameni. Stále přicházím smát se a plakat, bát se a doufat, rytmem mého srdce je narození a smrt všeho živého. Jsem jepice proměňující se na vodní hladině a jsem pták, který s příchodem jara doletí včas, aby jepici pozřel. Jsem žába šťastně plující v průzračné vodě rybníku a jsem užovka, která se tiše blíží a žábou se nakrmí. Jsem děcko v Ugandě, jen kost a kůže, s nohama tenkýma jak bambusové hůlky, a jsem obchodník se zbraněmi, který smrtící zbraně do Ugandy prodává. Jsem dvanáctiletá dívka, uprchlice na malé bárce, která se vrhá do oceánu poté, co ji znásilnil pirát, a jsem ten pirát se srdcem dosud neschopným vidět a milovat. Jsem členem politbyra s obrovskou mocí ve svých rukou a jsem oním mužem, který svůj dluh musí splatit krví mému lidu pozvolna umírajícímu v táboře nucených prací. Má radost je jako jaro, jež zahřívá květiny, aby rozkvétaly na všech cestách života. Má bolest je jako řeka slzí, tak obrovská, že naplní všechny čtyři oceány. Nazývejte mě, prosím, mými pravými jmény, abych slyšel současně svůj pláč i smích, abych viděl, že má bolest i radost jedno jsou. Nazývejte mě, prosím, mými pravými jmény, abych procitl a aby brána mého srdce mohla zůstat otevřená, ta brána soucitu.
KOCOURMIKES --- 10:11:14 14.5.2015
Medituj na Absolutni Jadrovou Dharmakayu - Energie Mysli. Medituj primo na Zdroj Vseho! Synu a Dcero, podrzte tyto instrukce v Mysli.

- Vidyadhara Level.
KOCOURMIKES --- 2:39:51 14.5.2015
Appearance is mind and emptiness is mind.
Realisation is mind and confusion is mind.
Arising is mind and cessation is mind.
May all doubts about mind be resolved.

3rd Gyalwa Karmapa Rangjung Dorje
KOCOURMIKES --- 23:12:41 13.5.2015
Pan Jezis je Pán Slávy, videl jsem odraz Jeho ohromujiciho majestatu. Ze s nim mam problem je muj problem.
OGMIOS --- 7:43:30 6.5.2015
???: jo motorovy pily, az jsem z toho celej sentimentalni :D
KOCOURMIKES --- 18:56:51 5.5.2015
???: stal ses obeti Kosmicke iluze! :)
??? --- 18:01:27 5.5.2015
kocourmikes: ja se omlouvam, asi to nevyzni moc zenove, ale tyve nechces jit do prdele? sem vzdycky vlezu a tady takovy blitky.. tady ses hroznej zenovej mistr na diamantovym levelu a ve steam auditku shanis hry, kde muzes lidi rezat motorovou pilou.. tak ja ti nevim:)