Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
BUDDHISMUS
_B2SPIRIT_
" Zazen je velka cesta, velka stezka. Je to zniceni nazoru, existence a neexistence, zivota, smrti, je to zniceni viry ve vecnost, v zanik. Je to nedualita. To, cemu nas uci zazen, je prava povaha vsech veci. Zazen odtina vsechny nase pochyby. Musime cvicit s velkou radosti. Toto cviceni je hluboke a tajemne, nikdo ho nemuze zmerit. Svetlo zazenu je jako jas slunce. Toto cviceni je nekonecne. "

- Mistr Debailly


"Zazen je nejhlubší odpověď na všechny otázky, které si člověk může položit.“


- Rev. Debailly

Zazen (dhyana) - buddhisticka meditace-koncentrace


Brno


Dódžó Myo ji

po: 18:30; čt: 18:30

Plzeň
15. července otevíráme nové dojo v Plzni na adrese Němejcova 6.
Denní praxe bude probíhat pod vedením zenového mistra Seï Yu Debailly.

Zazeny budou probíhat každý všední den ráno od 6:30 do 7:30 a večer od 18:00 do 19:00.
Zen dojo Plzeň

po, út, čt: 19:00-20:00, ranní praxe po domluvě

Praha


Zen dojo při Česko-Japonské společnosti

út: 6:15 - 8:00, 19:15 - 21:00; čt: 6:15 - 8:00


Daruma

čt: 18:45 - 21:30Zen-buddhismus v České republice


Škola sótó ( Taisen Deshimaru přenesl praxi zenu v 60.letech do Evropy)

Zazen v česko-japonské společnosti na Můstku

http://www.zazen.cz/

Sangha mistra Kaisena - dojo Praha, Brno, Ostrava

http://www.sotozen.cz/

Sangha mistra Debaillyho

http://www.zen-asociace.cz

Zen Dojo v Plzni

http://www.zendojoplzen.cz/
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KOCOURMIKES --- 13:24:00 12.10.2013
« The Art of Religiousness is the Art of preparing for death and dying in such a way that nothing dies – only the body is left behind and you move into Eternity »
TEDDYBEDDY --- 21:59:47 2.10.2013
Už asi bylo, nešť/ opakování matka moudrosti :)

Velká Cesta je snadná,
pokud ničemu nedáváš přednost.
Když není lásky ani nenávisti,
vše se stává jasným a nezastřeným.
Ale učiň sebemenší rozlišení
a nebesa budou oddělena od země
nekonečnou vzdáleností.
Toužíš-li spatřit pravdu,
nestav se pro ani proti.
Stavět milé proti nemilému,
to je nemoc mysli.
Není-li pochopen hluboký smysl věcí,
je základní mír mysli zbytečně rušen.


Zázračná kočka (tai chi , taj či spis).pdf | Ulož.to
http://www.uloz.to/x5noBx3/zazracna-kocka-tai-chi-taj-ci-spis-pdf
TEDDYBEDDY --- 3:23:24 28.9.2013
Základem pro takovou transformaci mysli je přijmout naučit se/ rozšířit jak vnímat sebe i okolní prostředí komplexně jako nadrozměrné/ neomezené/ nadčasové, etc. Ale obvykle racionálně přednastavené synapse západního člověka naučené pracovat v režimu aristotelské logiky s vyloučením třetího prakticky nedovolují otevírat stezky budhů.
Takový člověk "ordinary unenlightened" má zažité nutkání neustále rozlišovat na dobré/ špatné, to nebo ono a stále se vymezovat. Správná praxe pomáhá uvědomit si bezvýznamnost a nesmyslnou plytkost takového schématu.
Naše cesta se nachází doslova na " třetí straně", a třetí strana je primárně stav mysli. Každý kdo chápe a hluboce prožívá tuto jednoduchou skutečnost je arhat. PS. To neznamená vůbec nic a znamená všechno, všude a nikde a navždy a nikdy zároveň ;)
KOCOURMIKES --- 20:31:06 27.9.2013
A proto Buddha prohlásil: "Opravdu jsem od Osvícení nic nezískal." Je to prostě tajemně tiché porozumění a nic víc.

Jestliže by běžný člověk před svou smrtí dokázal chápat pět elementů vědomí jako prázdné, čtyři fyzické elementy jako netvořící "Já", skutečnou Mysl jako beztvarou a nepřicházející ani neodcházející, svoji podstatu jako něco, co nepočíná při jeho zrození a nemizí při smrti, a je celistvé a ve všech ohledech nehybné, uznat svoji Mysl a předměty jako jedno - a pokud by toto opravdu všechno dokázal, pak by Osvícení dosáhl zábleskem. Už by nebyl vtažen do Trojitého Světa, stal by se Tím, kdo překonal Svět. Nehrozila by mu ani ta nejmenší tendence k opětovnému zrození. A spatřil-li by nádhernou záři všech Buddhů, kteří by ho přišli přivítat, obklopeni všemi druhy vznešených manifestací, nepocítil by žádnou touhu se jim přiblížit. A kdyby spatřil všechny možné druhy hrůz a děsů, nepocítil by žádné obavy. A tak by získal stav nepodmíněného bytí. A toto, je tedy základním principem.

intelpoint.xf.cz
KOCOURMIKES --- 20:30:21 27.9.2013
IOM_NUKSO: protoze dosahli oblasti nirvany, nezrozeneho
IOM_NUKSO --- 0:21:47 27.9.2013
KOCOURMIKES: nelibi se mi spojeni "ordinary unenlightened". Zni to jakoby ordinary people nemohli dosahnout osviceni, nebo to zni i tak, ze ti enlightened nejsou ordinary.
KOCOURMIKES --- 23:38:47 26.9.2013
Immortality

Unlike ordinary unenlightened persons, Buddhas (and arhats) do not die (though their physical bodies undergo the cessation of biological functions and subsequent disintegration)

Dharmakāya - Wikipedia, the free encyclopedia
http://en.wikipedia.org/wiki/Dharmak%C4%81ya
KOCOURMIKES --- 15:59:30 25.9.2013
samsara ma svuj duvod existence. nesmyslne by to tu nebylo. proto ten vymereny cas v samsare je dobre vyuzit. samsara je stejne dulezita. je to totiz jen jinej pohled na to same. samsara dava prostor manifestaci. dulezite je dobre pecovat o samsaru.

- Ogmios
KOCOURMIKES --- 12:41:26 16.9.2013
Když se Tathágata manifestoval v tomto světě, přál si kázat Prostou Pravdu. Ale lidé by mu neuvěřili a posmívali by se mu a tak by se dostali do oceánu smutku (samsára). Na druhé straně, kdyby nic neřekl, propadl by sobectví a nemohl by rozšířit vědění mystické Stezky pro dobro vnímavých bytostí. A tak se rozhodl použít způsob kázání a učení pomocí Třech Prostředků. A i přesto, že tyto prostředky obsahují mělké i hluboké učení, ani jedno z nich není skutečnou Dharmou. Takže lze říci, že existuje pouze Cesta Jednoho Prostředku, a kdyby jich bylo víc, nebyly by skutečné. A navíc, absolutně neexistuje žádný způsob, jak tuto Cestu popsat, jak popsat Dharmu Jediné Mysli. A tak si Tathágata povolal Kášjapu, aby přišel a sedl si k němu na Trůn Zákona, a svěřil mu Nevyslovitelnou Dharmu Jediné Mysli.

Tato nerozlišitelná Dharma musí být cvičena zvlášť a ti, kteří dosáhnou tichého porozumění a budou tiše osvíceni, dojdou stavu Buddhovství.

http://www.intelpoint.xf.cz/
KOCOURMIKES --- 11:47:18 2.9.2013
Nirvana je "vast expanse" prostoru vedomi. tak sup praktikovat, pac je to mozne prozit kvalitativne za zivota... jinak az Primarni Jasne Svetlo Dharmakaye to prinasi.... asi hodinu po smrti (mozku). za zivota je to mozne taky, jako je napr. mozne zazit Prazdnotu