Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
BUDDHISMUS
_B2SPIRIT_
" Zazen je velka cesta, velka stezka. Je to zniceni nazoru, existence a neexistence, zivota, smrti, je to zniceni viry ve vecnost, v zanik. Je to nedualita. To, cemu nas uci zazen, je prava povaha vsech veci. Zazen odtina vsechny nase pochyby. Musime cvicit s velkou radosti. Toto cviceni je hluboke a tajemne, nikdo ho nemuze zmerit. Svetlo zazenu je jako jas slunce. Toto cviceni je nekonecne. "

- Mistr Debailly


"Zazen je nejhlubší odpověď na všechny otázky, které si člověk může položit.“


- Rev. Debailly

Zazen (dhyana) - buddhisticka meditace-koncentrace


Brno


Dódžó Myo ji

po: 18:30; čt: 18:30

Plzeň
15. července otevíráme nové dojo v Plzni na adrese Němejcova 6.
Denní praxe bude probíhat pod vedením zenového mistra Seï Yu Debailly.

Zazeny budou probíhat každý všední den ráno od 6:30 do 7:30 a večer od 18:00 do 19:00.
Zen dojo Plzeň

po, út, čt: 19:00-20:00, ranní praxe po domluvě

Praha


Zen dojo při Česko-Japonské společnosti

út: 6:15 - 8:00, 19:15 - 21:00; čt: 6:15 - 8:00


Daruma

čt: 18:45 - 21:30Zen-buddhismus v České republice


Škola sótó ( Taisen Deshimaru přenesl praxi zenu v 60.letech do Evropy)

Zazen v česko-japonské společnosti na Můstku

http://www.zazen.cz/

Sangha mistra Kaisena - dojo Praha, Brno, Ostrava

http://www.sotozen.cz/

Sangha mistra Debaillyho

http://www.zen-asociace.cz

Zen Dojo v Plzni

http://www.zendojoplzen.cz/
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
IOM_NUKSO --- 0:21:47 27.9.2013
KOCOURMIKES: nelibi se mi spojeni "ordinary unenlightened". Zni to jakoby ordinary people nemohli dosahnout osviceni, nebo to zni i tak, ze ti enlightened nejsou ordinary.
KOCOURMIKES --- 23:38:47 26.9.2013
Immortality

Unlike ordinary unenlightened persons, Buddhas (and arhats) do not die (though their physical bodies undergo the cessation of biological functions and subsequent disintegration)

Dharmakāya - Wikipedia, the free encyclopedia
http://en.wikipedia.org/wiki/Dharmak%C4%81ya
KOCOURMIKES --- 15:59:30 25.9.2013
samsara ma svuj duvod existence. nesmyslne by to tu nebylo. proto ten vymereny cas v samsare je dobre vyuzit. samsara je stejne dulezita. je to totiz jen jinej pohled na to same. samsara dava prostor manifestaci. dulezite je dobre pecovat o samsaru.

- Ogmios
KOCOURMIKES --- 12:41:26 16.9.2013
Když se Tathágata manifestoval v tomto světě, přál si kázat Prostou Pravdu. Ale lidé by mu neuvěřili a posmívali by se mu a tak by se dostali do oceánu smutku (samsára). Na druhé straně, kdyby nic neřekl, propadl by sobectví a nemohl by rozšířit vědění mystické Stezky pro dobro vnímavých bytostí. A tak se rozhodl použít způsob kázání a učení pomocí Třech Prostředků. A i přesto, že tyto prostředky obsahují mělké i hluboké učení, ani jedno z nich není skutečnou Dharmou. Takže lze říci, že existuje pouze Cesta Jednoho Prostředku, a kdyby jich bylo víc, nebyly by skutečné. A navíc, absolutně neexistuje žádný způsob, jak tuto Cestu popsat, jak popsat Dharmu Jediné Mysli. A tak si Tathágata povolal Kášjapu, aby přišel a sedl si k němu na Trůn Zákona, a svěřil mu Nevyslovitelnou Dharmu Jediné Mysli.

Tato nerozlišitelná Dharma musí být cvičena zvlášť a ti, kteří dosáhnou tichého porozumění a budou tiše osvíceni, dojdou stavu Buddhovství.

http://www.intelpoint.xf.cz/
KOCOURMIKES --- 11:47:18 2.9.2013
Nirvana je "vast expanse" prostoru vedomi. tak sup praktikovat, pac je to mozne prozit kvalitativne za zivota... jinak az Primarni Jasne Svetlo Dharmakaye to prinasi.... asi hodinu po smrti (mozku). za zivota je to mozne taky, jako je napr. mozne zazit Prazdnotu
RAPAL --- 11:11:28 2.9.2013
hoši, melete hrušky s jabkama, meditace na vzácnost lidskýho zrození je metoda. přístup k nějaké relativní skutečnosti. tím že vím že mám teď NEUVĚŘITELNOU příležitost, v podstatě všecky esa v rukávu, tak neztrácím energii pochybnostma a dělám jak nejlíp umím. když si naopak řeknu že to zas tak vzácný není, je nás tu přece 7mld noobů (a dokonce přibývá:) a že se to nějak přemele a je jedno jestli teď nebo v kolikaterym zivote, viz SMILE_DOG: tak to asi nebude úplně ono
OGMIOS --- 9:52:09 2.9.2013
KOCOURMIKES: zamerujes li se na na jedine zrozeni promrhas krasu hry mezi muzskym a zenskym principem ktera se manifestuje jako veskera existence. neb zdroj dal vzniknout teto hre. tudiz byti zdrojem je soucast a manifestovat se je soucast. prelevas se jako more. z jedne existence do druhe. z jednoho stavu do druheho. zastavis to a zas se prelevas. bud jsi jednotlivcem a nebo jsi vsim. je to zkusenost. je to manifestace. staci si vzpomenout proc jsi tim cim jsi.
DIDGENAUT --- 7:35:53 2.9.2013
KOCOURMIKES: "Zapadni buddhismus ktery je agnostisticky a ateisticky je chybny :-)" Cože? Z pohledu buddhistického fundamentalisty možná, ale z pohledu nestranného pozorovatele existují v rámci "jednotné tradice buddhismu" stovky různých směrů, které se dále člení s spojují s jinými myšlenkami. Podle jakého měřítka chceš poměřovat, který z nich je správný a který chybný? Někteří badatelé zcela odmítají, že někdy existoval "čistý" buddhismus, který by později "zdegeneroval" smíšením s něčím jiným (podrobněji např. P. Williams: Buddhistické myšlení). Jiní poukazují na problém upáji - volby vhodných prostředků, který značně komplikuje spojování jednotlivých súter, které Buddha pronesl, do systematické nauky, která je však dílem až jeho následovníků.

TEDDYBEDDY --- 23:01:54 1.9.2013
Ve skutečnosti záleží jen na jednotlivci, jestli bude v pravý čas schopen nalézt, expandovat a spojit se všech dimenzích prvotní přirozenosti. Tu cestu je nutné vyhledat a připravovat právě teď.
KOCOURMIKES --- 20:37:29 1.9.2013
SMILE_DOG: lidske znovuzrozeni je velmi vzacne... na jednoho cloveka na Zemi je 1:1 0000000000 000 moc bytosti