Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
BUDDHISMUS
_B2SPIRIT_
" Zazen je velka cesta, velka stezka. Je to zniceni nazoru, existence a neexistence, zivota, smrti, je to zniceni viry ve vecnost, v zanik. Je to nedualita. To, cemu nas uci zazen, je prava povaha vsech veci. Zazen odtina vsechny nase pochyby. Musime cvicit s velkou radosti. Toto cviceni je hluboke a tajemne, nikdo ho nemuze zmerit. Svetlo zazenu je jako jas slunce. Toto cviceni je nekonecne. "

- Mistr Debailly


"Zazen je nejhlubší odpověď na všechny otázky, které si člověk může položit.“


- Rev. Debailly

Zazen (dhyana) - buddhisticka meditace-koncentrace


Brno


Dódžó Myo ji

po: 18:30; čt: 18:30

Plzeň
15. července otevíráme nové dojo v Plzni na adrese Němejcova 6.
Denní praxe bude probíhat pod vedením zenového mistra Seï Yu Debailly.

Zazeny budou probíhat každý všední den ráno od 6:30 do 7:30 a večer od 18:00 do 19:00.
Zen dojo Plzeň

po, út, čt: 19:00-20:00, ranní praxe po domluvě

Praha


Zen dojo při Česko-Japonské společnosti

út: 6:15 - 8:00, 19:15 - 21:00; čt: 6:15 - 8:00


Daruma

čt: 18:45 - 21:30Zen-buddhismus v České republice


Škola sótó ( Taisen Deshimaru přenesl praxi zenu v 60.letech do Evropy)

Zazen v česko-japonské společnosti na Můstku

http://www.zazen.cz/

Sangha mistra Kaisena - dojo Praha, Brno, Ostrava

http://www.sotozen.cz/

Sangha mistra Debaillyho

http://www.zen-asociace.cz

Zen Dojo v Plzni

http://www.zendojoplzen.cz/
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KOCOURMIKES --- 17:45:58 13.7.2018
Poslední slova Steva Jobse

Došel jsem až na vrchol úspěchu ve světě byznysu. V očích druhých je můj život nejspíš ztělesněním úspěchu. Nicméně mimo práce mám jen málo radosti. Na konci je bohatství jen aspektem života, kterému jsem přivykl. Když teď ležím na nemocniční posteli a promítám si celý svůj život, uvědomil jsem si, že všechno to uznání a bohatství, na kterém jsem si tolik zakládal, zbledlo a ztratilo význam tváří v tvář blížící se smrti. Ve tmě se dívám na zelená světla strojů, které mě udržují při životě a slyším jejich mechanické bzučení. Cítím jak se blíží dech boha smrti. Teď už vím, že když nakumulujeme dostatečné bohatství, aby nám vydrželo po zbytek života, měli bychom usilovat i o něco dalšího, co s bohatstvím nesouvisí. Mělo by to být něco mnohem důležitějšího: možná vztahy, nebo umění, snad sen z mládí... Bezuzdné následování bohatství nás promění v pokřivené bytosti, jako jsem já. Bůh nám dal smysly a možnost cítit lásku v srdci každého, ne iluzi kterou přináší bohatství. Bohatství, jež jsem vyhrál v mém životě si nemůžu vzít s sebou. Mohu si odnést jen vzpomínky vysrážené láskou. To je skutečné bohatství, které vás bude následovat, doprovázet a dodávat vám světlo a sílu k tomu jít dál. Láska může cestovat tisíce mil. Život nemá žádné omezení. Jdetě tam kam chcete jít. Dosáhněte výšin, kterých chcete dosáhnout. Je to všechno ve vašem srdci a ve vašich rukou. Jaká postel je nejdražší na světě? Nemocniční postel. Můžete zaměstnat někoho, kdo bude řídit vaše auto, někoho kdo pro vás bude vydělávat peníze, ale nikdy nemůžete najmout někoho, kdo by za vás nesl vaši nemoc. Ztracené materiální věci lze nalézt. Ale je tu jedna věc, která nemůže být nikdy nalezena v případě ztráty - život. Když jede člověk na operační sál, uvědomí se, že existuje jedna kniha, kterou má ještě dočíst - Kniha zdravého života. Bez ohledu na stadium života v němž se nacházíte, budete každý jednou čelit dnu, kdy se opona zatáhne. Ochraňujte lásku k vaší rodině, lásku k svému partnerovi, lásku vůči svým přátelům ... Mějte rádi sami sebe a s láskou opatrujte ostatní.
- Steve Jobs
KOCOURMIKES --- 17:33:43 12.7.2018
Odsoudil Nydahl verejne stareho Kalua ?
KOCOURMIKES --- 17:32:28 12.7.2018
Sogyal a Kalu to je neco strasneho. U Trungpy je usmevne jak ho dodnes nekteri zapadaci berou vazne, kazdy ke svemu :)

Ale ten Dzongsar to je nesmirne zranujici. Napsal ty knihy svoje a ted tohle. Mozna toho jeste bude litovat a omluvi se za to jak poskodil buddhismus svymi slovy.
KOCOURMIKES --- 17:29:05 12.7.2018
Dzongsar se tim krytim diskvalifikoval ze slusne spolecnosti. Za to pujde do Vajra pekla, tragedie.
KOCOURMIKES --- 17:24:11 12.7.2018
Buddhist group leader steps down over sexual assault claims | World news | The Guardian
https://www.theguardian.com/...shambhala-buddhist-group-leader-steps-down-over-sexual-assault-claims
KOCOURMIKES --- 17:24:03 12.7.2018
Warning: Buyer Beware

This is what I mean about the traditional Tibetan lineage teachers and “masters” are often quite mentally and emotionally disturbed; not that they are acting from holy “crazy wisdom” as claimed. They are just plain crazy! Sakyong was Trungpa’s son, no real surprise there. I consider the way these lineages control their people and organizations to be no better than any other “guru” led cults. This is the same pattern of sexual abuse that occurs again and again, like with creepy Sogyal, the drunk Trungpa and the elder Kalu. There are many, many others that others have discussed with me. Then of course we have the bizarre apologists, like Dzongar that try to put down the victims instead of the predators.

Japanese and American Zen traditions have much the same problems with their “masters”. Funny how it’s always the men who head up these patriarchies that become the sexual predators. Wake up people!
KOCOURMIKES --- 19:48:16 10.7.2018
*Whatever happens stay as it is, don't change anything!*
KOCOURMIKES --- 19:40:19 10.7.2018
Manželé z USA adoptovali šest slepých dětí – Novinky.cz
https://www.novinky.cz/koktejl/477403-manzele-z-usa-adoptovali-sest-slepych-deti.html
KILLIAN --- 12:57:45 10.7.2018
KOCOURMIKES: to víšžejo ty mrchožroute
nevšímat si ho a odejde...