Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
DREVOSTAVBY
DIOJAN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KIKIMURA --- 8:55:08 4.2.2011
Severně od prahy cca 10km. Já momentálně praha. Chci dřevostavbu, rodiný dům pro 4 osoby. Pořád se nedokážu moc rozhodnout jestli architekta ano, nebo ne. Nevím jak to funguje pokud mi něco nakreslí, ale mě to nesedne. Ale zas já si třeba jen tak netroufnu vymyslet otevřenou část přízemí až po krov. Výstavba bude svépomocí, ale kvalitně. Chtěl bych kolektory, pevný paliva, případně jestli se finančně vejdu, tak tepel. čerpadlo. Ale to budu muset ještě nasosat informace.
Stačí to rpo upřesnění?
AQUALOCO --- 8:00:38 4.2.2011
KIKIMURA: ještě taky v jaký lokalitě cca, abys nemusel jezdit přes půl republiky..
FILOMENA --- 7:25:54 4.2.2011
KIKIMURA: a co vlastne potrebujes?
KIKIMURA --- 21:04:17 3.2.2011
Nemáte někdo typ na dobrého projektanta? Nebo tak něco?
??? --- 18:51:24 1.2.2011
GECKO: Hele já tomu vůbec nerozumim, takže se spíš ptám, než že bych se o něco chtěl přít :)

Jen mi to přišlo docela elegantní :)
GECKO --- 18:34:01 1.2.2011
???: Hmm.. no jo, ale potrebujou tu fabriku... Prorez pri obijeni fosnovy konstrukce nemusi byt zadna traga, kdyz clovek trochu premysli a idealne je stavba navrzena s ohledem na modul pouziteho materialu. IMHO to bude lepsi a potreba prace mensi, navic v pripade OSB uvnitr ta plocha bude mnohem kompaktnejsia bude mozne ji pouzit jako parobrzdu... ted me napada, ze tohle ma OSB i zvenci a tim padem je pozadavek na difusne otevreny system (smerem ven difusni odpor klesa) zjevne porusen.

Foukanou izolaci bez problemu aplikues i do klasicky 2by4... proste oplastis z obou stran a pak to tam nafoukas... zvenci muzek klidne dat rovnou ten hofafest, bezs toho OSBska a ty diry si vyriznout do toho hofafestu, pak tam ty puky zase hned snadno zalepit spatky...

jak tahle konstrukce bude tuha tezko rict, kdyz to je lego... nevim nevim..
??? --- 16:36:42 1.2.2011
GECKO: No, asi jde o tu variabilitu a samonosnej systém - jim to bouchaj ve fabrice jak na běžícím pásu a oni pak skládaj jak lego .. výhoda asi bude ta foukaná izolace .. navíc v tom systému bude nulovej prořez ..

ale těžko říct z takový prezentace, to jsou en věci, oc mě napadaj z těch obrázků :)
GECKO --- 16:16:58 1.2.2011
???: Nojo no.. ale podrobnosti chybi, certifikaty co tam maj jsou na nic a navic tak maly,ze nic neprectes...

IMHO je blbost velkoplosny matros jako OSB slozite narezat, vytvorit z nej komplikovane dily a ty pak zase skladt dokupy do velkoplosnych sten...

??? --- 16:02:43 1.2.2011
AQUALOCO:
GECKO: stavěla to takhle firma: http://www.briso.cz/
GECKO --- 16:00:56 1.2.2011
???: Mohla by byt... parozabrana, resp jeji absence neni nutnou podminkou difusne otevrene skladby. Jinak i skladba s tenkovrstvou omitkou muze byt difusne otevrena, treba Difuwall http://insowool.cz/cz/drevostavby ma nejakou tu certifikaci.... Kdyz to neni oblepeny polystyrenem, tak by to mohlo vychazet,chtelo by to mit certifikat a nejaky opdrobnosti o skladbe, optimalne i vypocet bilance zkondenzovane a odparene vody v konstrukci.