Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
DREVOSTAVBY
DIOJAN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SVETLUSKA222 --- 21:52:11 30.12.2010
Ahoj chtěla jsem se optat, jaké máte zkušenosti s podlahovým vytápěním. Jaké jste zvolili, jestli jste spokojeni, atd
AQUALOCO --- 8:42:56 29.12.2010
GECKO: chtěl jsem se zeptat, už jste se zabydleli? zajímaly by mě Vaše pocity z nevytápěné podlahy nad terénem, a samozřejmě všechny další zkušenosti a vjemy z chování stavby...

kdyby náhadou.., dík!
GECKO --- 22:34:07 28.12.2010
ZOM664: Vsechno cos uvedl je resitelny vhodnou konstrukci. Ono i toho sadrose tam je par tun, takze neco naakumuluje (a cihlovzduchy stejne akumulujou v prvnich par centimetrech). Kdyz se ale treba pouzije Stramit, stropy jsou priznane tramove a podobne, tak to neni zase takova traga s akumulaci. A jestli je akumulace dobra ci spatna je na nekonecnou diskusi. Osobne si myslim, ze urcita akumulace neni na skodu, ale neni treba nijak zvlast moc.

Co se tyce kotveni do sten.. zase.. pokud je pod sadrosem OSB deska neni moc co resit. Pokud s enepouzije sadros ale Stramit, zase celkem neni porblem, na to se pri vhodny kotve da zavesit docela dost.

IMHO je nevyhodou drevostavby nutnost zvolit vhodny konstrukcni system a u nekterych jsou urcite technologicke prvky VELMI zavisle na preciznim provedeni. Pokud je konstrukce difusne uzavrena s paroteskou a polysem zvenci, provedeni parotesky je velmi zasadni na dalsi poruchy stavby. Ale to jde resit pouzitim difusne otevrene konstrukce a uzitim materialu, kterym urcita vlhkost nevadi (drevovlakno, konopi, ovci vlna....)
??? --- 16:55:25 28.12.2010
ZOM664: Nedovedu si představit nic tak těžkýho, co by člověk měl kotvit do zdi, aby to nevydrželo osbčko .. ?

Snad leda kotel, nebo boiler?
ZOM664 --- 16:24:19 28.12.2010
Obecně nevýhoda dřevostavby je mizerná akumulace, to se dá vykompenzovat potěrem na podlahách, zděným jádrem popřípadě kachlákama. Další nevýhoda je , že rozvržení v bytě by mělo být dáno do předu cokoliv těžšího kotvit do zdi bez přípravy už při stavbě je problém tohle částečně taky řeší zděný jádro popřípadě přesný plány podle , kterých je to přesně uděláno.
??? --- 16:06:39 28.12.2010
Ahoj, rád bych se zeptal na pár věcí ohledně dřevostaveb (sendvičovejch, nikoliv srubů) ..

Všude se píše o výhodách, ale jaký jsou reálnýn evýhody oproti zděný klasice?

Pokud by tu byl někdo, kdo v takový dřevostavbě bydlí - jak se vám bydlí? Co je lepší a co je horší?


Díky moc.

(O dřevostavby jsem se začal zajímat nedávno, takže trochu plavu v terminologii a hlavně v těch systémech, tak se dopředu omlouvám :)
ZOM664 --- 14:51:40 21.12.2010
Mě to přijde jako vrchol nevkusu velký střešní okna, velký prosklený plochy a taška která je na střeše na tenhle typ stavby prostě nepatří exisstují i moderní sruby u kterých by mi to pasovalo víc , ale proti dyšputátu žádný gusto.
RAMJAH --- 21:00:09 18.12.2010
???: jako stavba mi to příjde pěkny, ale závisí to na lokaci, ted sem viděl srub zasazenej mezi zástavbu v satelitu....ekl:( ...joooo takhle v rusky tajze bych si to uměl představit..