Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ulcerozní kolitida a Crohnova nemoc
PAJOVA
Máte jednu z těchto nemocí vy nebo někdo ve vašem okolí? Změnilo vám to život? A pokud ano, tak jak moc? Podělte se o zkušenosti, informace. A pokud si chcete postežovat, tak také neváhejte. Netoleruji zde pouze jedinou věc a to jakékoliv navážení se do lidí.

užitečné odkazy:
http://www.crohn.cz/
http://www.cgs-cls.cz/cps/rde/xchg/cgscls/xsl/index_21159.html
http://cs.wikipedia.org/wiki/Crohnova_choroba
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
AMORESMORTIS --- 21:21:58 12.6.2014
DJFRACTAL: v ISCARE na to robili tiež štúdiu, ktorá nedávno skončila, ale doktor hovoril, že výsledky neboli nejaké úchvatné. Žiaľ, podrobnejšie info nemám.
DJFRACTAL --- 16:30:26 12.6.2014
Máte někdo zprávy o tom, jaké výsledky má testovací léčba pomocí parazitů? http://cs.wikipedia.org/wiki/Tenkohlavec_praseč%C3%AD Myslím že v Americe už se to testuje přes dva roky, to už by mohly existovat nějaké přesnější prognózy
ABAYO --- 13:15:38 11.3.2014
Tak já poslušně hlásím, že jsem 10. den na syrové stravě a všechno je super (ve skutečnosti lepší). Beru pentasu (4x/den) a neplánuju jí přestat brát, jelikož mám celkem dobrou prognózu, tak nechci "riskovat" (za 3 měsíce snížení dávky a za další půlrok možná vysazení). Předtím mi bylo "nicmoc" prakticky po čemkoli, co jsem snědla (těstoviny, brambory, pečivo,...), tak jsem se po měsíci odkládání odhodlala k překopání jídelníčku... Čistě na raw stravě plánuju být 4 týdny a pak chci občas zařadit i něco vařeného, ale přes léto bych chtěla dodržovat převážně raw. Konec reportu..
7FLAMES --- 8:16:07 31.1.2014
Berte to třeba jako inspiraci, ale já osobně tomu věřím víc a víc... http://www.youngandraw.com/30-ways-to-reduce-inflammation-fast/
ABAYO --- 17:16:33 30.12.2013
7FLAMES: no mě se to hlavně začalo projevovat v době, kdy už jsem vegansky jedla. jestli byly ale příznaky i předtim, to si už nepamatuju. možná taky, ale prostě se to postupně stupňovalo až jsem si říkala, že by to fakt mohl bejt nějakej problém a že mě nebolí břicho proto, že mám v noci na koncertě hlad...

ale tak je taky fakt, že jíst vegansky se nemusí rovnat tomu jíst zdravě... navíc mám ráda luštěniny a tak, viď. no uvidím, asi mi nezbyde nic jinýho, než na sobě udělat pokus. :) každopádně je fajn, že máš pozitivní zkušenost.)
7FLAMES --- 17:06:13 30.12.2013
ABAYO: Já poslední dobou jím taky víc a víc syrovou stravu (pořád ale ne víc než 50%) a pociťuju zlepšení. Beru imuran a salofalk a problémy jsem už dlouhou dobu neměl. Trochu jsem to přičítal právě té zlepšené dietě, ale jak koukám, tak se crohn nevyhýbá ani veganům :(
ABAYO --- 15:40:53 30.12.2013
Ahoj,
před časem jsem se tady sháněla po nějakém lékaři, tak jsem sehnala a nakonec mám k mému (a doktorčinu) překvapení diagnostikovaného crohna... tři týdny beru pentazu, projevy mám slabší, ale břicho mě bolí i tak... snad to zabere víc časem?
jinak nezkoušel jste někdo půst, nebo přejít na syrovou stravu? dva roky se stravuju vegansky, tudíž nejim snad žádný obecně známý problematický potraviny, a stejnak mi bývá zle. rozumím, že když si dám brambůrky, tak mi je zle, ale takový věci běžně nejim a stejně mi je často blbě. hlavně teda v noci...

VYTVARNICE --- 18:00:44 3.12.2013
Ahoj, jak jste na tom s ID, kolik máte výměr ? Pokud máte FB, tak tady je link na stejně bojující pacienty. https://www.facebook.com/groups/169753948950/?fref=ts
SIN --- 9:32:21 23.11.2013
Kdo ještě neviděl - listopadový newsletter sdružení Pacienti IBD: http://app.mailerlite.com/s3u5v1
Připomínáme regionální konferenci v Hradci Králové. Zveme na poslední letošní seminář v Praze: Co o nás lékaři prozradí laboratorní výsledky.
Pak jsou tam novinky na webu, zkušební provoz poraden s odborníky na webu crohn.cz - první tři dotazy a odpovědi a odkaz na na pacientské forum při webu www.crohn.cz.

Díky za pozornost a hezký víkend ;)
SIN --- 12:59:39 17.10.2013
Dnes jsme rozeslali nový newsletter sdružení Pacienti IBD: https://app.mailerlite.com/h2c7h6/view#

Kromě info o akcích, které se budou konat v listopadu, je tam i odkaz na zprávu ze Svatováclavské konference, která byla 28. 9. a jsou tam videa z přednášek pro ty, kteří nemohli přijít.

Přednášky byly dost zajímavé, mně se dost líbila přednáška paní Potměšilové z NFOZP o právech a možnostech zdravotně postižených při zaměstnávání (zjednodušeně.... že se vlastně zaměstnavateli vyplatí mít vyškolenou prac. sílu se zdravotním omezení, protože pak nemusí platit státu odpustky apod.)... a dobrá byla i přednáška MUDr. Ďuricové o akutních stavech IBD.

Pak je tam ještě info k webu a odkaz na nový YouTube kanál, kde jsou všechna videa z akcí. TAk doufám, že to pro vás bude přínosné :) ;)