Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ulcerozní kolitida a Crohnova nemoc
PAJOVA
Máte jednu z těchto nemocí vy nebo někdo ve vašem okolí? Změnilo vám to život? A pokud ano, tak jak moc? Podělte se o zkušenosti, informace. A pokud si chcete postežovat, tak také neváhejte. Netoleruji zde pouze jedinou věc a to jakékoliv navážení se do lidí.

užitečné odkazy:
http://www.crohn.cz/
http://www.cgs-cls.cz/cps/rde/xchg/cgscls/xsl/index_21159.html
http://cs.wikipedia.org/wiki/Crohnova_choroba
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SIN --- 15:32:57 26.11.2010
SHOGUN23: neni zač. Ať tě to brzy přestane bolet a vyšetření dobře dopadne.
SHOGUN23 --- 15:31:53 26.11.2010
SIN: dík za info,na vyšetření střeva půjdu až mé zbavěj téhle bolesti
SIN --- 11:11:28 26.11.2010
SHOGUN23: Být tebou tak bych počkal až si budou doktoři finálně jisti (až absolvuješ vyšetření střeva, pokud už ti ho nedělali) anebo z nich vytáhnul o co vlastně jde. Pak až budeš vědět jestli je to chronický zánět (ulcerozní kolitida) nebo co vlastně tak pak se můžeš zabývat léčbou.

Obecně - což se tě nemusí týkat viz výše - léčba UC (chronického zánětu) trvá celý život, protože zatím není lék, který by vyřešil jeho příčinu. Takže se pouze mírní jeho projevy. Což v praxi znamená, že pacient může mít velmi dlouhá období klidu, kdy se cítí dobře, ale v momentě, kdy je vystaven třeba stresu se to může znovu projevit a trápit ho to třeba několik měsíců i let v kuse. V každém případě s chronickým zánětem je nutné celý život brát léky (v různých podobách a typech, protože na každého zabírá něco jiného) a starat se o jídelníček i o psychiku.

Na tvé místě bych se zatím snažil odpočívat a sehnat si co nejpřesnější informace o vlastním zdravotním stavu. Rozhodně bych se předčasně neděsil nějakou diagnozou a výhledem do budoucna.
SHOGUN23 --- 7:24:53 26.11.2010
ahoj lidičky,ležim ted v motole ze zánětem tlustyho střeva.aspon to doctoři říkali,ale přišlo mi že si nejsou uplně jisty.nevíte jak dlouho trvá léčba?a jestli máte náky rady jak se toho co nejlíp zbavit(nejlépe přírodní cestou)moc děkuji
_IV_ --- 22:29:12 16.11.2010
doslechla jsem se, že na Crohna zabírají nějaká homeopatika. máte někdo zkušenost, případně doporučení na nějaké konkrétní? díky
7FLAMES --- 0:38:23 16.9.2010
Jdete někdo v sobotu na Svatováclavskou konferenci?
VYTVARNICE --- 14:15:46 12.9.2010
DANARUN: Alkohol bych vyloučila, vzhledem ke Tvé léčbě by se to mohlo prát, marihuana mi pomáhá na bolesti, záněty spojené s crohnem. Osobně bych Ti doporučila přímo výtažek, tedy pryskyřici z konopí, na rozdíl od výluhu v alkoholu, je to koncentrát. F.S. jsem dostala, ale budu vyrábět, chtěla jsem to vyzkoušet a teď jedu na čtvrtý měsíc. Je taky hodně důležitý z jakého druhu konopí to vyrábíš. Ne všechny jsou vhodné. Obecně platí, že by mělo mít co nejvyšší obsah THC. Více k léčebnému konopí zde... http://www.free-grower.cz/viewtopic.php?f=5&t=39
SIN --- 10:48:47 12.9.2010
Rok a něco po operaci tlustého střeva (celé pryč) se zahojeným a funkčním pouchem, bez větších porcí léků. Vše se uklidnilo, nic nebolí, strava normální. Na WC 4 - 5 denně v závislosti na objemu přijatých tekutin (bez problémů s udržením potřeby). Stravuju se normálně, únava zmizela, zvládám bez problémů např. celodenní řízení auta.

Musím si dávat pozor pouze na příjem tekutin, který musí být cca 2 - 2,5 litru denně. Postupně vyzkoušeny všechny možné kombinace jidla s výsledkem, že můžu jíst na co mám chuť. Nepříjemný následek může být pouze větší počet stolic. Vadí pouze nedostatečně rozkousané ovoce a zelenina = nadýmání. Také vadí přejídání.

Současný stav pozitivně předčil všechna moje očekávání. Operace mi jednoznačně pomohla. Současně je, ale nutný říct, že tomu předcházela podstatná změna přístupu k vlastnímu životu, ke které mě paradoxně přivedla až operace a strach z ní. Oceňuju, že se střevem musím "lékařsky" zabývat jen minimálně. V případě, že bych nebyl po TX jater, tak bych nemusel vůbec brát imunosupresiva.

Mám zprávy o dalších dvou lidech, kteří jsou na tom podobně dobře po stejném zákroku se stejným nebo podobným časovým odstupem.
DANARUN --- 14:42:30 10.9.2010
VYTVARNICE: Kde shanis Fenixovy slzy? Kupujes nebo vyrabis?
VYTVARNICE --- 10:46:44 10.9.2010
Taky jsem byla adept na biologickou léčbu, poslední možná možnost klasické léčby. Řekla jsem doktorovi, že to takhle dál nejde, neměla jsem chuť natáhnout bačkory. Tři měsíce beru výtažek z marihuany... Fénixovy slzy. Doktor mi zrušil všechny léky a já se cítím dobře.... Doporučuju!