Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ulcerozní kolitida a Crohnova nemoc
PAJOVA
Máte jednu z těchto nemocí vy nebo někdo ve vašem okolí? Změnilo vám to život? A pokud ano, tak jak moc? Podělte se o zkušenosti, informace. A pokud si chcete postežovat, tak také neváhejte. Netoleruji zde pouze jedinou věc a to jakékoliv navážení se do lidí.

užitečné odkazy:
http://www.crohn.cz/
http://www.cgs-cls.cz/cps/rde/xchg/cgscls/xsl/index_21159.html
http://cs.wikipedia.org/wiki/Crohnova_choroba
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
7FLAMES --- 0:38:23 16.9.2010
Jdete někdo v sobotu na Svatováclavskou konferenci?
VYTVARNICE --- 14:15:46 12.9.2010
DANARUN: Alkohol bych vyloučila, vzhledem ke Tvé léčbě by se to mohlo prát, marihuana mi pomáhá na bolesti, záněty spojené s crohnem. Osobně bych Ti doporučila přímo výtažek, tedy pryskyřici z konopí, na rozdíl od výluhu v alkoholu, je to koncentrát. F.S. jsem dostala, ale budu vyrábět, chtěla jsem to vyzkoušet a teď jedu na čtvrtý měsíc. Je taky hodně důležitý z jakého druhu konopí to vyrábíš. Ne všechny jsou vhodné. Obecně platí, že by mělo mít co nejvyšší obsah THC. Více k léčebnému konopí zde... http://www.free-grower.cz/viewtopic.php?f=5&t=39
SIN --- 10:48:47 12.9.2010
Rok a něco po operaci tlustého střeva (celé pryč) se zahojeným a funkčním pouchem, bez větších porcí léků. Vše se uklidnilo, nic nebolí, strava normální. Na WC 4 - 5 denně v závislosti na objemu přijatých tekutin (bez problémů s udržením potřeby). Stravuju se normálně, únava zmizela, zvládám bez problémů např. celodenní řízení auta.

Musím si dávat pozor pouze na příjem tekutin, který musí být cca 2 - 2,5 litru denně. Postupně vyzkoušeny všechny možné kombinace jidla s výsledkem, že můžu jíst na co mám chuť. Nepříjemný následek může být pouze větší počet stolic. Vadí pouze nedostatečně rozkousané ovoce a zelenina = nadýmání. Také vadí přejídání.

Současný stav pozitivně předčil všechna moje očekávání. Operace mi jednoznačně pomohla. Současně je, ale nutný říct, že tomu předcházela podstatná změna přístupu k vlastnímu životu, ke které mě paradoxně přivedla až operace a strach z ní. Oceňuju, že se střevem musím "lékařsky" zabývat jen minimálně. V případě, že bych nebyl po TX jater, tak bych nemusel vůbec brát imunosupresiva.

Mám zprávy o dalších dvou lidech, kteří jsou na tom podobně dobře po stejném zákroku se stejným nebo podobným časovým odstupem.
DANARUN --- 14:42:30 10.9.2010
VYTVARNICE: Kde shanis Fenixovy slzy? Kupujes nebo vyrabis?
VYTVARNICE --- 10:46:44 10.9.2010
Taky jsem byla adept na biologickou léčbu, poslední možná možnost klasické léčby. Řekla jsem doktorovi, že to takhle dál nejde, neměla jsem chuť natáhnout bačkory. Tři měsíce beru výtažek z marihuany... Fénixovy slzy. Doktor mi zrušil všechny léky a já se cítím dobře.... Doporučuju!
BAAJA --- 16:51:11 30.7.2010
DANARUN: Držím palce!
BAAJA --- 21:58:55 3.6.2010
..jsem mimo Phu - FNHK, ale nastesti me zatim nemuseli rezat, jen kulirovat :))
7FLAMES --- 16:57:13 1.6.2010
Ve které nemocnici býváte když to na vás přijde? Já se dneska konečně dostal do své oblíbené VFN na Karláku, tak doufám, že mě tu vykurýrujou stejně rychle jako minule :)
VYTVARNICE --- 12:56:18 4.5.2010
zkoušeli jste někdo konopný kapky?