Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Fretka
VERONIKE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GRACIIJKA --- 10:44:23 26.5.2011
_PINKY: Tak s tím musím souhlasit. Hravě ty dvířka vykopnou. Už jsem kolikrát přišla domů do příšerného svinčíku, když se samovolně vypustili. Řeším to tak, že tu "záklapku" podstrčím pod horní mříž a tím to pojistím..ovšem už několikrát sem zapomněla...ten bordel a vystresovaného kocoura visícího u stropu si nepřejte vidět. :)
VERCA_ZABA --- 10:34:26 26.5.2011
_PINKY: dej tam nějakou karabinku na ty dvířka, ne?.)
_PINKY --- 10:30:22 26.5.2011
CZTIBA: ja jsem mela puvodne 3 patrovou a postupem casu jsem ji zredukovala na klasickou "bezpatrovou" (nikdy v ni nijak nebehal, maximalne byly misto jednoho patra posrany 3:). Ted pouzivam tu v prvnim odkazu. Velikostne je naprosto v pohode (krasne se tam vejdou velky hamaky), ale bacha na ty dvirka!
Tyhle klece jsou primarne pro potkany, cili fretka ji celkem hrave otevre. Ted to tedy resim tak, ze mam vsechny vchody natvrdo zavazany a zvedam celou horni (kovovou cast), coz neni moc prakticky.
CZTIBA --- 9:48:04 26.5.2011
ZASTERKA: no v tom plastovym rohovym zachodku sou diry, tak sem tim protahnul drat a prikurtoval to k dratum od klece :) coz doufam v ty novy pujde taky. ale tam bych zachod poridil asi vetsi, ne jen ten rohovej
ZASTERKA: takhle má v pokoji misku na vodu, narazil jsem náhodou na nějaou betonovou, se kterou nehne :-)
ZASTERKA --- 9:44:53 26.5.2011
ZASTERKA: a tu misku s jídlem jsem taky vyřešila - sehnala jsem misku pro králíky těžkou jak kráva (ale není to keramika ani porcelán, spíš nějakej kov) a tu ze začátku šoupal po kouskách a teď už ne, už to vzdal. A v noci je úplně zlatej, už si zvykl, že musí spát, páč jsme spolu v jednom pokoji (i když v říji před kastrací mě budil třeba pětkrát za noc, to jsem už myslela, že s nim nevydržim)
ZASTERKA --- 9:40:10 26.5.2011
CZTIBA: a jak jsi ten záchod přidělal? já to dlouho řešila, nakonec jsem použila dva - jeden přilepila dovnitř a druhej do toho zasadila, aby se dal vyndat a umejt. ale nevím, jak dlouho to vydrží přilepený... pak mě napadlo ještě navrtat díry do klece i do toho záchoda a připevnit, jenže to zase nemám vrtačku.
VERCA_ZABA --- 9:19:36 26.5.2011
CZTIBA: já se na to chystám už asi rok, páč mi štve, že on když je nsranej, tak ten záchod odsune a sere za něj, že.)
CZTIBA --- 9:15:44 26.5.2011
GRACIIJKA: tak to máš dobrou smečku :) mně dá zabrat jenom ten jeden :-) Je pravda, že ta patrová má malou základnu a asi si teda spíš vemu tu furet xl. Mně se jen líbila představa, že v tý patrový by měl dole hajzlík v celý ploše, ale to by stejně asi vyhazoval ven kočkolit, navíc tam je nějakej stupidní kovovej rošt, což asi neni příjemný na packy a nevim, jestli by chtěl mít pelíšek o patro vejš, on vyhledává na spaní spíš klidný místa jako skuliny pod skříní nebo přepravku.

VERCA_ZABA: no já to mam nějak podobně, jen klec je nižší a menší. Záchod i pelech jsem mu pevně přidělal ke kleci, protože jeho noční stěhování mě teda nebavilo :) tak zuřivě přemisťuje aspoň misku s jídlem
VERCA_ZABA --- 8:57:05 26.5.2011
CZTIBA: já to tam mám uspořádaný tak, že v jednom rohu má záchod, v druhým pelech a jídlo a pití a nahoře má velkej závěsnej pelech.. on stejně si to furt přestavuje, jakože misku s jídlem strká za záchod a pelech si převrací a tak.)
GRACIIJKA --- 8:52:01 26.5.2011
CZTIBA: já začínala taky u menší klece, pak se plácla přes kapsu a koupila tu Furret XL. Měla sem v tom jednu samičku a byl to pro ní až moc velký luxus :) Teď už jich mám pět takže jsem pořídila Furret Tower, kde se celkem pohodlně vejdou. Ta klec chrom by mně osobně nevyhovovala v tom, že je tak zbytečně vyhnaná do výšky s nic moc základnou, která se celkem rychle zaplní (pelech, záchod, misky), ale stejně tak bych nedoporučila Furret Tower, kterou mám. Dost špatně se čistí a je poměrně dost "fórová" (zvlášť po dlouhodobějším používání). Nedávno jsem byla v klasickým zverimexu a koupila klec na králíka s mega základnou za 900 (mám jí pro případy, když je někdo nemocný).