Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Fretka
VERONIKE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ZASTERKA --- 9:40:10 26.5.2011
CZTIBA: a jak jsi ten záchod přidělal? já to dlouho řešila, nakonec jsem použila dva - jeden přilepila dovnitř a druhej do toho zasadila, aby se dal vyndat a umejt. ale nevím, jak dlouho to vydrží přilepený... pak mě napadlo ještě navrtat díry do klece i do toho záchoda a připevnit, jenže to zase nemám vrtačku.
VERCA_ZABA --- 9:19:36 26.5.2011
CZTIBA: já se na to chystám už asi rok, páč mi štve, že on když je nsranej, tak ten záchod odsune a sere za něj, že.)
CZTIBA --- 9:15:44 26.5.2011
GRACIIJKA: tak to máš dobrou smečku :) mně dá zabrat jenom ten jeden :-) Je pravda, že ta patrová má malou základnu a asi si teda spíš vemu tu furet xl. Mně se jen líbila představa, že v tý patrový by měl dole hajzlík v celý ploše, ale to by stejně asi vyhazoval ven kočkolit, navíc tam je nějakej stupidní kovovej rošt, což asi neni příjemný na packy a nevim, jestli by chtěl mít pelíšek o patro vejš, on vyhledává na spaní spíš klidný místa jako skuliny pod skříní nebo přepravku.

VERCA_ZABA: no já to mam nějak podobně, jen klec je nižší a menší. Záchod i pelech jsem mu pevně přidělal ke kleci, protože jeho noční stěhování mě teda nebavilo :) tak zuřivě přemisťuje aspoň misku s jídlem
VERCA_ZABA --- 8:57:05 26.5.2011
CZTIBA: já to tam mám uspořádaný tak, že v jednom rohu má záchod, v druhým pelech a jídlo a pití a nahoře má velkej závěsnej pelech.. on stejně si to furt přestavuje, jakože misku s jídlem strká za záchod a pelech si převrací a tak.)
GRACIIJKA --- 8:52:01 26.5.2011
CZTIBA: já začínala taky u menší klece, pak se plácla přes kapsu a koupila tu Furret XL. Měla sem v tom jednu samičku a byl to pro ní až moc velký luxus :) Teď už jich mám pět takže jsem pořídila Furret Tower, kde se celkem pohodlně vejdou. Ta klec chrom by mně osobně nevyhovovala v tom, že je tak zbytečně vyhnaná do výšky s nic moc základnou, která se celkem rychle zaplní (pelech, záchod, misky), ale stejně tak bych nedoporučila Furret Tower, kterou mám. Dost špatně se čistí a je poměrně dost "fórová" (zvlášť po dlouhodobějším používání). Nedávno jsem byla v klasickým zverimexu a koupila klec na králíka s mega základnou za 900 (mám jí pro případy, když je někdo nemocný).
CZTIBA --- 8:49:39 26.5.2011
VERCA_ZABA: aha, no ja jsem si naivne myslel, ze by bylo fajn, kdyby na jednom patre mel hajzl, na jednom pelech, na jednom misku :-)
VERCA_ZABA --- 8:21:55 26.5.2011
CZTIBA: tak fretka moc patra nepotřebuje.. jako tyhle klece jsou pěkný, taky jsem na ně koukala, ale prostě takový prachy za to nedám.) jinak v noci je fretka dělat pěknej vyrvál.. od škrábání na dřevo, přes cupování pelechu až po lomcování s klecí:)
jinak my máme tuhle a bohatě nám stačí:
Detail zboží | EXO-EKO
http://www.exo-eko.cz/Klece-pro-fretky-a-jejich-vybaveni/Klec-pro-fretku-chrom
CZTIBA --- 8:00:59 26.5.2011
potřeboval bych poradit, kdyby se našel někdo ochotnej sdílet zkušenosti :]

chci tomu smradovi smradlavýmu koupit větší útulek.. teďka má klec 80x46x37 a dycky tu byl někdo, kdo ho přes den pouštěl. Ale někdy se stává, že ho můžu pustit až večer, tak aby měl trochu víc prostoru na ty svý hovadiny co dělá :]

nemůžu se rozhodnout jestli mam vzít tuhle krychli
http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/klece_ohradky/pro_fretky/121323
a nebo spíš patrovej útulek
http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/klece_ohradky/pro_fretky/146160

nedovedu si představit, co tam je fretka schopná dělat (třeba v noci za bordel), v mojí kleci když je, tak tam jenom spí v pelechu (má takovej psí a v tom deku) nebo sedí na hamaku a čeká, až ho někdo pustí.

btw
tahle mi pro něj přide už zbytečně veliká, navíc takovouhle "svini" doma ani (za ty prachy) nechci :-)
http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/klece_ohradky/pro_fretky/121322

případně, kdyby někdo doporučil alternativu na fretčí domov, budu rád :-)
GRACIIJKA --- 18:43:43 18.5.2011
???: Těžko radit..ale pokud si nejseš jistá radši bych šla...udělají sono a budeš mít jasno. Určitě by mělo tělíčko, když jí vemeš pod předníma packama a "vyvěsíš", mít tvar hrušky. A pokud už by měla každým dnem rodit, byl by cítit pohyb. Tak ještě zkus položit ruku na břicho jestli neucítíš pohyb. Před porodem by jí měla z vulvy "odpadnout" hlenovitá "zátka". Prckové by měli být snadno hmatatelní, měla bys cítit bouličky.
GRACIIJKA --- 14:31:54 18.5.2011
???: je dost možné, že má falešku. Ale je taky dost dobře možné, že se v ní něco děje. Žofka mi taky nerodila jak měla a na vete se zjistilo, že jí mrtvé mládě ucpalo východ z dělohy. Nechá si sáhnout na břicho? Cítíš tam bulky?