Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Fretka
VERONIKE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CZTIBA --- 8:32:25 25.3.2011
_PINKY: aha no ja jsem to nekde cetl, ze nemaj bejt tucny.. ale tedka koukam do jiny knizky zase a tam pisou, ze to tucny bejt ma :))
no ja mymu fretakovi stejne davam netucny a je krasnej :)) von fretci granule ani nechce, dycky si radsi bral friskies od kocky :) ale tak zase rozhodne netrpi na nedostatek... dostava hodne zeleniny obcas i tvaroh a nejakej ten bilej jogurt.. je spokojenej, takze to moc neresim :) navic ho laduju jeste susenym masem, coz to asi vynahrazuje


ZASTERKA: ovoce to barvi dost.. kdyz muj smejdil sezere treba celou papriku, tak pak sere jenom cerveny hovna :)
GRACIIJKA --- 8:16:26 25.3.2011
.3.2011
Jj to je dost možný. Já se jednou zhrozila zelených řidkých bobků a pak zjistila, že je máma nacpala salátovkou. :) Snad bude dobrej. Můžeš mu zkusit koupit probican. Ten je na podporu střevní mikroflory. Ale moc fretek to dobrovolně nežere :)
CZTIBA: právě naopak, jak píše Pinky, fretčí granule by měly mít vyšší obsah tuku, takže nejlépe kvalitní kotěcít a nepřipadá v úvahu krmit kočičím (zrním v trojobalu) jako je např. whiskas a podobný hrůzy :)
VERCA_ZABA --- 7:14:03 25.3.2011
to by mohlo.. já třeba když ignorovi dám na okousání meloun, tak pak má taky takový řidší hovínka
ZASTERKA --- 2:35:29 25.3.2011
ale když se to míchá s vitakraftem?? u rodičů v maloměstě byla máma v nouzi (že došlo) kupovat krmení pro fretky, ženská jako prodejkyně doporučila nějakou směs míchanou jima (není tam napsané složení a cca 20 za kč 2 kg, že u nás někdo chová 5 fretek a krmí je jen tim - vůbec nevim kdo) jsem jí to hned zakázala - granule náký zelený, lump pak zelený hovínka..... teď mě napadá, že po tý kastraci byl na 14 dní u rodičů (kastrace nás na vesnici vyšla o litr míň než v praze) a tam ho věčně ládovali ovocem za odměnu, u mě tohle nemá, tak jestli ty hovínka můžou bejt divný z toho??
_PINKY --- 19:36:49 24.3.2011
CZTIBA: ...naopak, granule pro fretky se lisi od kocicich hlavne obsahem tuku...
ZASTERKA --- 12:28:03 24.3.2011
ucpaný žlázky nemá, protože převčírem se lekl a zapušil :) a citlivej zadeček taky ne. přesrsťovat? zatím jsem si nevšimla, že by mu padaly chlupy nějak víc. no snad to bude dobrý. hovínka má zatim docela ok, snad se to zase nezhorší, když mu dneska nedám gimpetku
CZTIBA --- 12:03:13 24.3.2011
tak tuku by prave ty granule mit moc nemely ne? aby fretka zrala castejc a neukladal se v ni tolik.
GRACIIJKA --- 10:34:18 24.3.2011
Je možný, že předtím čůral víc, protože to bylo v rámci značkování. Ta hravost..to je v pořádku :) Tou purinou jsem krmila taky...jenže pak jsem zjistila, že má hrozně málo tuku a fretkám moc nevyhovuje. A začal ti přesrsťovat? S těma hovínkama nevím...ještě mě napadly ucpaný žlázky. Nemá na pohmat citlivej zadeček?
ZASTERKA --- 10:15:09 24.3.2011
chová se úplně normálně. loužičky dělá kolečko cca 5 cm, ale jen teď ne tak často jako předtim. dokonce mi přijde, že je ještě více hravej než před kastrací. Dávám mu vitakraft a purinu (cat chow kitten) jako vždycky. Po tý gimpetce zase dělat dlouhý hovínka, ale nevim jak to bude dál. jí normálně.
GRACIIJKA --- 8:25:54 24.3.2011
ZASTERKA: a chová se normálně? Není na něm vidět, že by ho něco trápilo? Louže, kterou udělá je velká nebo malá? Co převážně žere?