Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Fretka
VERONIKE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
VIGE --- 12:22:28 13.8.2008
Tak je to dobrý. Doktorka s ním sepsala akorát zprávu. Platí pásmo do 50 km od hranic. Kdyby to bylo v téhle zóně, tak prý rovnou odvoz na Bulovku. Ještě, že to dopadlo dobře.
VIGE --- 11:03:01 13.8.2008
IVA777: jo snad jo. No já to mám už od mala, pořád jsem měla něco v ruce, pavouky, brouky, žáby, žížaly:) Když jsem jí viděla, jak vybíhá z té zahrady, tak mě fakt napadlo, jé fretka, někomu utekla, půjdu se podívat, jestli nemá nějaký obojek nebo kšíry. Zprvu mě nenapalo, že by v tak poměrně rušné a dost obydlené oblasti mezi baráky pobíhala kuna nebo lasička. Něčím zaujatá hleděla před sebe, jak k ní kamarád šel a sáhnul na ní, asi jí to vyrušilo a ohnala se, nebyl to nijak agresivní útok. Ono pak člověk začíná uvažovat o možnosti, jestli to fakt fretka byla a začne panikařit:)
IVA777 --- 10:31:54 13.8.2008
VIGE: tak to snad bude dobré, držím palce. Ale co vás to napadlo, hladit neznáme zvíře, fakt jak malí :))) To by se rodič k dětem umluvil, co jsem se do holky nahučela, aby se nevrhala na každé zvíře, které vidí :-DDDD
VIGE --- 10:03:50 13.8.2008
Tak byl včera u doktorky, píchla mu tetanovku, dala prášky - Ciplox 500 (něco jako antibiotika, zkrátka to hubí veškerý bakterie, který nemají v těle co dělat.. je to asi pěknej humus... v příbaláku bylo, že se s tím léčí i kapavka:)) a všechny možný záněty) a řekla, aby se jí dneska ještě přišel ukázat. Nic víc zatím nevím. Uvidíme, co mu řekne dneska.

jinak jsem včera psala chlápkovi, nějaký odborník přes očkování a odepsal, že je dost málo pravděpodobný, aby tohle zvíře, na místě, kde jsme ho našli, mělo vzteklinu, ale že při pochybnostech určitě k lékaři.
ARZA --- 9:31:50 13.8.2008
hmm, nebo to byla kuna (nebo jiná šelmička) která tu vzteklinu měla a proto se nechala hladit ;)
navíc ne každej vet tu vzteklinu automaticky očkuje a ještě k tomu ne každej kdo chová nějaký zviřátko je tak zodpovědnej aby ho očkovat nechal :\

ale docela by mě zajímalo jaký bude nakonec řešení (kdyby mě potkalo něco podobnýho:))
IVA777 --- 10:02:17 12.8.2008
VIGE: držím palce, ať to dobře dopadne, ale stejně bych se poptala. Když se Vás nebála a nechala se hladit, určitě něčí bude. My jsme tu naší taky měli očkovanou proti vzteklině.
VIGE --- 23:31:23 11.8.2008
IVA777: Já si taky podle chování myslím, že to byla spíš fretka. Už jsem ho poslala, ale o injekcích do břicha jsem pomlčela. Někdy vědět příliš je horší, než vědět málo nebo nic. Bohužel to byl takový jednorázový pobyt na chalupě na víkend. Ta chatová oblast je dost velká, mohla utéct odkudkoli a toulat se.
IVA777 --- 23:24:38 11.8.2008
VIGE: to vypadá ne fretku, když se nechala hladit. Kuna nebo tchoř by utekli hned. Zbarvení kolem očí a tlamky je různé. Ale k doktorovi bych ho stejně poslala, jeden nikdy neví. A co se optat v okolí, jestli něčí nebyla?
VIGE --- 11:04:11 11.8.2008
IVA777: já fakt nevim, byla tma. řekla jsem mu, aby mi poslal dneska fotku, tak jestli to tam bude poznat, co to je, uvidime. Kouslo ho to do prstu, nebylo to nějak hluboko, spíš jako "škrábnutí".
ARZA: No, vyběhlo to z jedné zahrady a koukalo to na nás. Tak jsem šla k ní, ani neutíkala, koukala na ostatní, normálně jsem si jí hladila a nic. Pak přišel ten kamarád, že si jí taky pohladí a kousla ho do prstu.

S tím zbarvením si fakt nejsem jistá, je fakt, že to mělo docela huňatý ocas, ale velikost by na fretku byla. Koukala jsem na fotky těhle zvířat, jestli bych si to víc vybavila, ale všechno co u nás žije, je tmavší a má světlejší bříško. Mám pocit, že to mělo světlejší tlamičku i kolem očí. Navíc jsou kuny nebo lasičky dost plaché, tohle se chovalo jako zvíře, co žije s lidma. no, počkám na fotku, pak jí sem hodim...

zatím díky
ARZA --- 8:52:26 11.8.2008
VIGE: k doktorovi bych teda mazala okamžitě, ať to bylo cokoli.
Lepší než to řešit až když bude pozdě.
Jak ho to vůbec mohlo pokousat?