Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Fretka
VERONIKE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
IVA777 --- 10:31:54 13.8.2008
VIGE: tak to snad bude dobré, držím palce. Ale co vás to napadlo, hladit neznáme zvíře, fakt jak malí :))) To by se rodič k dětem umluvil, co jsem se do holky nahučela, aby se nevrhala na každé zvíře, které vidí :-DDDD
VIGE --- 10:03:50 13.8.2008
Tak byl včera u doktorky, píchla mu tetanovku, dala prášky - Ciplox 500 (něco jako antibiotika, zkrátka to hubí veškerý bakterie, který nemají v těle co dělat.. je to asi pěknej humus... v příbaláku bylo, že se s tím léčí i kapavka:)) a všechny možný záněty) a řekla, aby se jí dneska ještě přišel ukázat. Nic víc zatím nevím. Uvidíme, co mu řekne dneska.

jinak jsem včera psala chlápkovi, nějaký odborník přes očkování a odepsal, že je dost málo pravděpodobný, aby tohle zvíře, na místě, kde jsme ho našli, mělo vzteklinu, ale že při pochybnostech určitě k lékaři.
ARZA --- 9:31:50 13.8.2008
hmm, nebo to byla kuna (nebo jiná šelmička) která tu vzteklinu měla a proto se nechala hladit ;)
navíc ne každej vet tu vzteklinu automaticky očkuje a ještě k tomu ne každej kdo chová nějaký zviřátko je tak zodpovědnej aby ho očkovat nechal :\

ale docela by mě zajímalo jaký bude nakonec řešení (kdyby mě potkalo něco podobnýho:))
IVA777 --- 10:02:17 12.8.2008
VIGE: držím palce, ať to dobře dopadne, ale stejně bych se poptala. Když se Vás nebála a nechala se hladit, určitě něčí bude. My jsme tu naší taky měli očkovanou proti vzteklině.
VIGE --- 23:31:23 11.8.2008
IVA777: Já si taky podle chování myslím, že to byla spíš fretka. Už jsem ho poslala, ale o injekcích do břicha jsem pomlčela. Někdy vědět příliš je horší, než vědět málo nebo nic. Bohužel to byl takový jednorázový pobyt na chalupě na víkend. Ta chatová oblast je dost velká, mohla utéct odkudkoli a toulat se.
IVA777 --- 23:24:38 11.8.2008
VIGE: to vypadá ne fretku, když se nechala hladit. Kuna nebo tchoř by utekli hned. Zbarvení kolem očí a tlamky je různé. Ale k doktorovi bych ho stejně poslala, jeden nikdy neví. A co se optat v okolí, jestli něčí nebyla?
VIGE --- 11:04:11 11.8.2008
IVA777: já fakt nevim, byla tma. řekla jsem mu, aby mi poslal dneska fotku, tak jestli to tam bude poznat, co to je, uvidime. Kouslo ho to do prstu, nebylo to nějak hluboko, spíš jako "škrábnutí".
ARZA: No, vyběhlo to z jedné zahrady a koukalo to na nás. Tak jsem šla k ní, ani neutíkala, koukala na ostatní, normálně jsem si jí hladila a nic. Pak přišel ten kamarád, že si jí taky pohladí a kousla ho do prstu.

S tím zbarvením si fakt nejsem jistá, je fakt, že to mělo docela huňatý ocas, ale velikost by na fretku byla. Koukala jsem na fotky těhle zvířat, jestli bych si to víc vybavila, ale všechno co u nás žije, je tmavší a má světlejší bříško. Mám pocit, že to mělo světlejší tlamičku i kolem očí. Navíc jsou kuny nebo lasičky dost plaché, tohle se chovalo jako zvíře, co žije s lidma. no, počkám na fotku, pak jí sem hodim...

zatím díky
ARZA --- 8:52:26 11.8.2008
VIGE: k doktorovi bych teda mazala okamžitě, ať to bylo cokoli.
Lepší než to řešit až když bude pozdě.
Jak ho to vůbec mohlo pokousat?
IVA777 --- 23:38:01 10.8.2008
VIGE: žíhané? To tedy nevím, ale fretky žíhané nejsou... Jak moc ho to pokousalo? Možná bych pro jistotu doktora vyhledala, ale injekce proti vzteklině jsou hodně nepříjemné..
VIGE --- 21:47:18 10.8.2008
nevim, kam s tímhle dotazem. Tak asi sem. Včera v noci v jedné chatové oblasti v čechách, kamaráda pokousalo zvíře, co vypadalo jako fretka. Kuna je větší a má viditelně ohraničenou náprsenku, tohle bylo takové "žíhané", ačkoli nemůžu říct s jistotou, byla tma. Je možné, aby ta fretka, která se v noci volně pohybovala mezi domky po zahradách, měla třeba vzteklinu nebo něco takového? Má smysl s tím kousnutím jít k doktorovi? neměla žádný "obojek", byla docela krotká, ale myslím, že si majitelé většinou tahle zvířata hlídají a nepouštějí je ven, jen tak...