Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Jihoslovanské kulturní a společenské reálie, souvislosti, kuriozity
ORGANA

v našich zeměpisných šířkách méně známé kulturní, společenské a jinak vědní skutečnosti především jižních slovanských národů, více či méně kuriozní
kultura, společnost, lingvistika, folklór, etnika, významné osobnosti, mezinárodní interkulturní vztahy, přír. vědy, filozofie...co mozek a srdce ráčí...

[http://www.balkan.szm.sk/index.files/image002.jpg]
[http://www.dkvsetin.cz/fkvsetin/images/lfm2010/baner720.gif]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NOA --- 12:38:36 18.9.2009
a koncert byl bezkonkurenční!
ORGANA --- 14:00:54 16.9.2009
Tady mame web jedne balkanske nadsenkyne, studentky z Prahy chorvatskeho puvodu, ktera se pozdeji prestehovala do Srbska a od svych osmi let zije u nas.
Pomerne mlady web, vznikl letos na jare...tak kouknete, treba vas to necim zaujme
http://www.vanjaigic.cz/
NOA --- 11:47:39 15.9.2009
super, tak to asi zajdu :)
ORGANA --- 9:46:22 14.9.2009
Slavnostní koncert „Slovanský Jih přátelům českým“

17.9.2009 (19:30) - 17.9.2009 (23:59) CR - Praha - Staroměstské náměstí

http://bregovicpraha.cz/

Mág balkánské hudby Goran Bregović se po čase vrátí do české metropole. Společně se svým Weddings and Funerals Bandem vystoupí 17. září na Staroměstsk

Goran Bregović je současný moderní balkánský skladatel a producent a mimo jiné právě díky jeho tvorbě je balkánská hudba vřele přijímána po celém světě. Známý je především svou filmovou hudbou, kterou spolupracoval na filmech Emira Kusturici. Jeho hudební tvorba je silně ovlivněna hudbou balkánských Romů, world music, ale i rockem a moderní elektronickou hudbou.

Zbývá dodat, že vstup na koncert bude zdarma.
ORGANA --- 10:57:35 9.9.2009
RVHP: to vis, "Polak potrafi":)
RVHP --- 10:44:11 9.9.2009
ORGANA: Obdivuju teda, ze si nejakejch hodinek vsim, mam originalni dvd a kvalita neni nepodobna piratske vhs z let osmdesatych...
ORGANA --- 9:35:20 9.9.2009
RVHP: Ja to nikdy nevidela cely...
ten Polak si taky zadnyho traktoru nevsim, zminuje akorat naramkovy hodinky na jednom z Turku.
Uprimne nektery casti scen mi prijdou az vesely diky nevyrovnanemu vykonu hercu - treba jak Obilić kuchne Murata - ti dva jsou jeste v poradku, ale potom ti, co se nad nim sklaneji...
Me asi nejvic zaujalo, ze zrovna a prave na srbskym serveru jsem na to nasla takovej pohled - muze byt zpusobeny tim, jak pisou, ze to srb tv dava minimalne jednou rocne a je to zkratka film na kazdou prilezitost, pro kazdy rezim + ten patos ..

anebo proste si to jen setreli a hotovo:)
RVHP --- 8:22:14 9.9.2009
ja teda nevim, ale BnK jsem videl nekolikrat a neprijde mi jako nejakej dzihad, mozna mohlo byt mene patosu, ale jinak si dovolim nesouhlasit .. traktoru imt jsem si bohuzel nevsiml. ale samozrejme tomu nerozumim jako filmski.net:-)
ORGANA --- 1:32:33 9.9.2009
na co clovek takhle v noci neprijde...
jde o film o bitve na Kosove poli...
Boj na Kosovu (1989), reziser Zdravko Šutra
[http://i8.tinypic.com/53gp9iu.jpg]
roku 2007 ho srbsky filmovy portal filmski.net prohlasil za nejhorsi film v historii srbske kinematografie a priznal mu "Zlatni džem od šljiva":)

""Zlatni džem od šljiva" za najgori film u istoriji srpske kinematografije je dobio film 'Boj na Kosovu' redatelja Zdravka Šotre.

“Na Kosovu se neće sukobiti samo dve države, Turska i Srbija, niti dva naroda niti dva vladara nego dva kontinenta, dve vere, dva boga. Eto, u takvu borbu ulaziš, Lazare”; citat iz filma.

Obrazloženje: "Nijedna nagrada nije donešena ovako jednoglasno kao ova. Ovaj istorijski spektakl nas je sve ostavio u šoku istog trenutka kada se pojavio te već daleke 1989. godine. Film za sva vremena i sve režime. Film za sve prilike. Pred bombardovanje, za referendum, za parlamentarne izbore. Film koji ćemo gledati bar jednom godišnje, uoči Vidovdana.

U "Kosovskom boju" lepo smo mogli da vidimo kako se naši preci, još u 14. veku, vozikaju po Kosovu ravnu na IMT-traktoruš, i da je Srblja tada tehnološki bilo dosta napredna s obzirom na radijatore po kućama, a takodje da je na vreme došlo na boj, sve gledajući u ručne „doxe“ koje su nosili u boj.

Eh da, i te zlatne kašike, naravno. Samo su nešto za(h)rđale za sve ove vekove i počele su da služe nekima za klanje..."
http://www.filmski.net/vijesti/dugometrazni-film/4819/zlatna_sljiva_-_u_sridu,_ovaj,_utorak
kdo ctete polsky, na pl wiki je to taky puvabne popsane... http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_na_Kosowym_Polu_(film)
ORGANA --- 14:31:15 8.9.2009
RVHP: neprovokovat:)
jinak jak je komu milejsi, samozrejme...:)