Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
QUANTI --- 10:19:03 30.3.2009
LALAITHWEN: hehe, pěknej výraz s etnocentrickejma čurákama :)))
MAFO --- 1:33:36 30.3.2009
LALAITHWEN: hm...
diky moc za info!

(jestli je SWPS teda http://www.swps.pl, tak) uz na to koukam...

ja pred casem poctive googloval, pravda jen po univerzitach, a nabyl jsem dojmu, ze kulturoznawstwo je spis jako kulturologie, tedy snazi se "sprecyzować pojęcie kultury w ramach jednolitej teorii" (slovy polske wiki), coz mi prislo v protikladu k obvyklym vymezeni cultural studie (ktery se pri vysloveni "jednolitej teorii" osypou nebo zautoci ;-)

ale jsem celkem rad, pokud jsem se mylil ;-)
takze diky za info, projdu si to nekdy znovu...
LALAITHWEN --- 0:25:25 30.3.2009
MAFO: Z vlastni zkusenosti muzu mluvit jen za SWPS, ktery sama studuju. Jinak podle studijnich programu bych se fakt nedivala, spis bych procitala fora a nazory studentu, on totiz program nebo predmety muzou vypadat stejne, nebo podobne, ale jde o to, co se na nem (na nich) uci. Treba u nas na predmetu o toposech ethosech a podobnejch srackach bych fakt necekala ze to profesor dokaze skloubit s nejakejma Lvama Manovichema a ehjle. Quanti ma pravdu, ze si UP musi delat reklamu, ale podle me je je pekne debilni ze sebe delat etnocentricky curaky, zvlast kdyz jim jde o ty slavny 'kulturalni studia'.
MAFO --- 20:16:07 29.3.2009
LALAITHWEN: prijde mi, ze kulturoznawstwo je spis blizsi prazske kulturologii nez cultural studies, aspon co se mi podarilo projit studijni programy...

mel bys tip na nejake konkretni pracoviste, kde je kulturoznawstwo blizsi cultural studies? byl bych Ti vdecny!
LALAITHWEN --- 19:48:27 29.3.2009
MAFO: np. v Polsku na kazde druhe univerzite. to co se tady uci se jmenuje kulturoznawstwo a ne kulturologia, je to blizsi cultural studies.
MAFO --- 15:18:42 29.3.2009
LALAITHWEN: a kde?
LALAITHWEN --- 14:56:35 29.3.2009
MAFO: jo
AJSPEJS --- 13:45:30 29.3.2009
zdravim všechny !!! toto pondeli v době vašich přednášek přijde agitační skupina s anketními lístky ohledně vyjádření vašeho postoje k záměru stěhování se do hotelu krystal--- PROSÍM VE VAŠEM a nejen VAŠEM STUDIJNÍM ZÁJMU VYPLNIT TUTO ANKETU- která bude podkladem pro jednání vedoucích kateder s děkanem uskutečnív se pravděpodobně koncem týdne... v
Ve spolupráci s andragogikou a na základě výsledku jednání s vyplívající z výše uvedené schuzky děkana a vedoucích kateder budou podniknuty další kroky( petice, demonstrace, medializace) - o kterých vás nejen zde budeme informovat! Prosím komunikujte a předávejte si o tomto informace mezi sebou - jde především o VÁS! Dostavte se tedy na přednášky v pondělí.. Pravděpodobně budou ankety distribuovány na více místech( osobně, katedra kulturologie atd.- jde ale o zučastnění se co nejvíce osob a o rychlé zpracování dat(do středy) zatim !!!! a mluvte )
MAFO --- 23:19:58 25.3.2009
LALAITHWEN: vis o nejakych kulturalnich studiich u nas, na Slovensku, v Polsku ci Madarsku? ;-)
QUANTI --- 14:58:02 23.3.2009
LALAITHWEN: nojo, narvou do toho trochu politiky a myslí, že zachrání svět... na druhou stranu, pokud se nevychválí v tiskovce sami, jiní to za ně neudělají :)