Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 21:35:23 5.5.2020
ERIDANI: "má pravda" se zakládá na argumentech a zkušenostech, můžeš tvrdit to samé? Zatím si přišla jen s dojmy.
Nevím co bych si měl plést, když jsou vypsány dotace přímo na zelené střechy. Co asi tak udělá firma která realizuje něco na co se vypisuji dotace jako první...? Zajistí ti ty dotace

Tak ono nic jako normovana, či certifikovaná skladba zelený střechy s lambdou nebo nějakými měřenými daty jaksi není, případně není k dohledání a pokud ano, stejně se nebude vstahovat na všechny systémy, v každé roční době, protože už taková maličkost jako vlhkost substrátu ti s tím dost zahybe.
Je to skladba s hlínou? Je ta hlína lehcená keramzitem, nebo perlitem, kolik toho tam je procentuálně? Nebo to je založeno na nasakujici minerální vate jako v hydroponii? V jaké vlhkosti budeš měřit jaký to má tepelný odpor?
Slyšel třeba o tom, že i pod zelené střechy se dává izolační vrstva stejně jako pod jiný typ střešních krytin? Ze ona to je vážně spíše krytina než reálná izolace?

Ekologická stopa? No ta se bude dost lišit podle toho co použiješ za materiály a kupodivu čím použiješ materiály s horší ekologickou stopou tím lépe a delší část roku ti to bude plnit tu funkci co od toho chceš, zlepšování mikroklimatu. Jako ono to fakt není o tom, že nahazis na střechu pár drnů, to si můžeš dovolit tak někde v severských zemích, těžko tady s našimi vedry.

Do problematiky doskovych střech se mi nechce pouštět a argumenty pro svá tvrzení, dojmy a dohady si laskavě hledej sama, díky
ERIDANI --- 20:48:28 5.5.2020
???: Z meho pohledu nema smysl rozebirat z kterych zbusobu tve argumentace povazuju za slepou ulicku, kterou sis utvoril pro sva utvrzeni ve sve pravde. Diskuze vypada jinak...

Neplet si dotace na strechu s financovanim zbytku stavby.

Jestli jsi schopen nahazet nejaky link na srovnani izolacnich vlastnosti zelene strechy a treba doskove v porovnani i s cenou a eko stopou, sup s tim sem.
??? --- 15:00:28 5.5.2020
???: a zelené střechy se mimochodem taky dotují, proto by asi bylo dobré aby se z peněz nás všech dělali tam kde jsou skutečně potřeba
??? --- 13:28:50 5.5.2020
ERIDANI: fakt si nemyslím, že nahlížení na dané věci z různých úhlů a posuzování výhod a nevýhod je mudrovani. Mě se jen nelíbí, když lidi vezmou jednoduchá marketingová hesla a vyhazuji peníze zbytečně, místo toho aby je investovali do věcí co mají pro ekologii a udržitelnost domů skutečně smysl v daném místě.
V některých místech tohle prostě postrádá smysl a upozornit na to, že neni univerzální řešení aplikovatelne všude není nic zlého, nebo se tě to nějak dotklo?

Kde si vzala, že tvrdím, že to je k ničemu netuším...
ERIDANI --- 12:43:52 5.5.2020
???: aha, tak ty sis neprisel pro odpoved na otazku, ale mudrlantit nad tim, ze tvuj nazor, ze je to k nicemu je ten spravny. Mimochodem to, kolik si kdo investuje do stavby je na nem...
??? --- 11:19:37 5.5.2020
ERIDANI: Jednak ta střecha je dost náročná váhově, následně vyžaduje údržbu, takže v typický vesnici kde není nedostatek prostoru pro zeleň je to řešení drahé, zbytečné a například pro zachytávání vody kontraproduktivní. Pokud vodu nezachytavas a potřebuješ ji odparit, tak ok, ve městě dobrý. Jenže dneska máš stejně půl léta naprosté sucho a o nějakým zlepšením mikroklimatu nemůže být řeč. Izolační schopnost není nijak zázračná, spíše jde o to, že se to nerozpaluje jak některé krytiny a to teplo se nepreda dovnitř. Když se dá dostatek izolace, tak to nejen ochrání před vedrem v létě, ale zároveň zabrání i v zimě únikům tepla.

Jinak benefity pro města nijak nezpochybnuju, podobně jako by to mělo mít spousta průmyslových objektů.
ERIDANI --- 10:38:58 5.5.2020
???: U zadrzeni vody nejde o to, aby nutne putovala dal, ale aby na miste zustala a tim prispela k udrzeni mikrocirkulace. Spolu s tim, ze pomaha podrzet vodu na miste souvisi udrzovani nizsich teplot, ve srovnani s plochama vytvorenyma klasickou krytinou. Kdyz si nekdy zkusis, jake to je byt v dome se zelenou strechou v rozpalenem lete, pochopis, jak krasne izoluje. Hodne zalezi, jak hluboka vrstva zeminy muze na strese byt a jake rostliny zvolis, podle toho se pak odviji, zda je v extremne suchem pocasi potreba zalevat. Ale i z techto strech samozrejme vede odvod vody, pri vyssich srazkach je to logicky nutnost. Zelena strecha ma vyznam kdekoliv, kde si muzes dovolit mit maly uhel krovu.
MOLLY --- 9:42:42 5.5.2020
???: Izolace?
??? --- 7:29:20 21.4.2020
JAZZZ: tak ve městě tomu naprosto rozumím. Bohužel jsem to viděl realizovat spíše na vesnicích kde zeleně je dost, dodal bych, že v létě má ta střecha fakt problém přežít a rozhodně není bezudrzbova. Navíc mě vždy napadne jak z ní chtěli earthshipaci sbírat vodu, což jako není úplně to nač se hodí.
Ale jinak jasně, městě to má smysl, jsou i takové co to mají nařízeno jako povinnost a je to dobrě
VODOMERKA --- 14:04:30 20.4.2020
JAZZZ: + teda pomáhá hlavně stabilizovat mikroklima pod tou střechou