Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 13:28:50 5.5.2020
ERIDANI: fakt si nemyslím, že nahlížení na dané věci z různých úhlů a posuzování výhod a nevýhod je mudrovani. Mě se jen nelíbí, když lidi vezmou jednoduchá marketingová hesla a vyhazuji peníze zbytečně, místo toho aby je investovali do věcí co mají pro ekologii a udržitelnost domů skutečně smysl v daném místě.
V některých místech tohle prostě postrádá smysl a upozornit na to, že neni univerzální řešení aplikovatelne všude není nic zlého, nebo se tě to nějak dotklo?

Kde si vzala, že tvrdím, že to je k ničemu netuším...
ERIDANI --- 12:43:52 5.5.2020
???: aha, tak ty sis neprisel pro odpoved na otazku, ale mudrlantit nad tim, ze tvuj nazor, ze je to k nicemu je ten spravny. Mimochodem to, kolik si kdo investuje do stavby je na nem...
??? --- 11:19:37 5.5.2020
ERIDANI: Jednak ta střecha je dost náročná váhově, následně vyžaduje údržbu, takže v typický vesnici kde není nedostatek prostoru pro zeleň je to řešení drahé, zbytečné a například pro zachytávání vody kontraproduktivní. Pokud vodu nezachytavas a potřebuješ ji odparit, tak ok, ve městě dobrý. Jenže dneska máš stejně půl léta naprosté sucho a o nějakým zlepšením mikroklimatu nemůže být řeč. Izolační schopnost není nijak zázračná, spíše jde o to, že se to nerozpaluje jak některé krytiny a to teplo se nepreda dovnitř. Když se dá dostatek izolace, tak to nejen ochrání před vedrem v létě, ale zároveň zabrání i v zimě únikům tepla.

Jinak benefity pro města nijak nezpochybnuju, podobně jako by to mělo mít spousta průmyslových objektů.
ERIDANI --- 10:38:58 5.5.2020
???: U zadrzeni vody nejde o to, aby nutne putovala dal, ale aby na miste zustala a tim prispela k udrzeni mikrocirkulace. Spolu s tim, ze pomaha podrzet vodu na miste souvisi udrzovani nizsich teplot, ve srovnani s plochama vytvorenyma klasickou krytinou. Kdyz si nekdy zkusis, jake to je byt v dome se zelenou strechou v rozpalenem lete, pochopis, jak krasne izoluje. Hodne zalezi, jak hluboka vrstva zeminy muze na strese byt a jake rostliny zvolis, podle toho se pak odviji, zda je v extremne suchem pocasi potreba zalevat. Ale i z techto strech samozrejme vede odvod vody, pri vyssich srazkach je to logicky nutnost. Zelena strecha ma vyznam kdekoliv, kde si muzes dovolit mit maly uhel krovu.
MOLLY --- 9:42:42 5.5.2020
???: Izolace?
??? --- 7:29:20 21.4.2020
JAZZZ: tak ve městě tomu naprosto rozumím. Bohužel jsem to viděl realizovat spíše na vesnicích kde zeleně je dost, dodal bych, že v létě má ta střecha fakt problém přežít a rozhodně není bezudrzbova. Navíc mě vždy napadne jak z ní chtěli earthshipaci sbírat vodu, což jako není úplně to nač se hodí.
Ale jinak jasně, městě to má smysl, jsou i takové co to mají nařízeno jako povinnost a je to dobrě
VODOMERKA --- 14:04:30 20.4.2020
JAZZZ: + teda pomáhá hlavně stabilizovat mikroklima pod tou střechou
JAZZZ --- 21:47:29 19.4.2020
???: lahodí oku :) je ale fakt, že ve městě by měla smysl i při tvorbě mikroklimatu, pokud by bylo vyřešené zalévání odpadní vodou..
XCHAOS --- 18:22:20 19.4.2020
???: třeba z ní neodtečou dešťové srážky do kanálu? (no dobřem, můžeš je chytat do barelu, ale že jo...)

já bych do toho šel hned, kdybych něco projektoval...
??? --- 0:24:57 15.3.2020
SCHIFFI: k čemu je zelená střecha uprostřed zeleně?