Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BOTA01 --- 22:13:29 12.6.2011
Ad pozemky a stavebne povolenia - ak chcem zvacsit chatku (t.j. budku s kamnami) na pozemku urcenom k rekreacii (zahrada), ktory ma momentalne 16m2, a chcem z nej celorocne obyvatelnu chatu, potrebujem stavebne povolenie so vsetkymi posudkami a planmi, alebo staci ohlasenie? Predpokladam, ze z toho bude stavebne rizeni, lebo parcela "zastavane uzemi" je len tych 16m2 pod nou, takze musia mi prekvalifikovat kus zahrady, alebo nie?
AMBIENTIUM --- 16:50:05 10.6.2011
???: No ja to beru tak, ze kdyz si chces postavit barak, tak asi musis vzdycky zainvestovat do vypoctu statiky, a pouzit nejakou overenou konstrukci s urcitou pevnosti a nosnosti a mnoho dalsich veci. Jednak proto, ze to vyzadujou zakony a stavebni rizeni, ale hlavne pro tebe samotnyho, protoze nechces, aby Ti to po nekolika silnych destich spadlo cely na hlavu, protoze ses hipisak a zmastil sis to cely sam. V tomto nevidim rozdil mezi velkou stavebni firmou a soukromym stavebnikem. Oba potrebujou stejnej pocet uplne stejnych razitek a stejnou projektovou dokumentaci. Pokud bys to nemel, tak Te to nikdo nenecha ani zacit stavet, natoz to zkolaudovat. Podle me proste neni zadny neco mezi - je to mas x nemas (projekt, statiku, stavebni povoleni, kolaudaci). Nic mezi.
ANNA --- 16:37:55 10.6.2011
Ptala jsem i proto, že pro vizi většího pozemku na nějaké menší zemědělčení + stavbu k tomu uzpůsobenou jsme nakonec experimenty a alternativy pustili ze hry. Přišlo mi to s omezeným rozpočtem jako nadměrné riziko. Nicméně nejsem odborník, ani se extra neorientuju ve stávajících možnostech. Vedle toho slyším od stavařů třeba o tom, jak si architekt navrhne slaměný dům s hliněnou omítkou, přičemž slaměnou výplň už bylo třeba vyměnit, leccos rozkopat a stávající rozpočet je někde na 12 milionech, nebo vidím, o kolik se opozdí podání žádosti na stavebním úřadě jen kvůli blbé konvenční ČOV oproti jímce.
??? --- 15:55:27 10.6.2011
AMBIENTIUM: ted nevim jestli si hrajes na slovickareni nebo nechapes ten rozdil..

kdyz budu mit k ruce architekta, stavare a statika, penize a cas, tak se ta alternativa bude budovat MNOHEM lepe, nez kdyz si to budu chtit udelat sam s omezenejma vedomostma a rozpoctem.. klidne uvnitr tohodle intervalu muze lezet hranice JDE/NEJDE protlacit...
ANNA --- 14:38:17 10.6.2011
???: Teoreticky to možnost je, ale s nejistým koncem, + sežere to čas.

S tou vyloženou alternativou - myslela jsem, jestli se někomu podařilo tady postavit (legálně) něco ala earthship, s účelem trvalého bydlení. Prostě se neorientuju v dění.
To Sluneční údolí mi přijde jako takový malý satelit v alternativnějším balení, kde člověk přijde k hotovému, více méně, tudíž odpadá většina věcí, které jsou pro stavbu na holé louce potřeba.
Zajímá mě samozřejmě verze pro hippie rodinku,)VSOUKOLOHLOR --- 13:19:44 10.6.2011
???: Popravdě řečeno vůbec netuším, co by to "vyložená alternativa" měla být. Prostě v ČR nejsou ještě hotové normy na "alternativní materiály", ty se postupně utvářejí s tím, jak vznikají pilotní oficiálně schválené stavby, jednou z nich je např. i již zmiňovaný dům na PermaLotu. A na základě vyhodnocení těchto se bude utvářet i legislativa.
AMBIENTIUM --- 13:17:21 10.6.2011
???: Já reagoval na "Zajímalo by mě, jestli tohle někdo už procházel s nějakou vyloženou alernativou (tj. ne prostě s pasivním domem z katalogu, nebo zahradním domkem z hlíny)."

A bez ohledu na ideologii okolo je odpověď ano, jde to.
??? --- 12:53:49 10.6.2011
AMBIENTIUM: ne, jen mi to neprijde jako "vylozena alternativa" (na kterou se anna ptala), ve chvili, kdy mas za zady kapital a bandu profesionalu, tak jsi imho nekde jinde, nez hippicka rodinka... ;)
AMBIENTIUM --- 12:38:29 10.6.2011
???: Ano je. A? Neco delaji spatne?
??? --- 12:07:56 10.6.2011
AMBIENTIUM: nejni to ten projekt, jak syn nakyho majitele stavebni firmy se rozhod udelat "alternativu", ale vpodstate za nim stoji tata s technikou a spoustou penez, nakoupili pozemky a cekaj na podobny "alternativce" ?

ANNA: mel jsem za to, ze lze koupit i louku a nechat si ji vyjmout z pozemkovyho fondu, ale to uz je asi dneska sloziejsi..