Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
VSOUKOLOHLOR --- 0:41:21 31.3.2010
DRUDRIGER2: Pokud ti to vyznělo jako osobní útok, tak si to bereš zbytečně osobně. Pokud tu však někdo argumentuje stylem, že beton nebyl použit nýbrž malta a ta že soudě podle googlu asi ekologicky škodlivá není, tak už se tu možná můžeme začít bavit i o sádrokartonu, polystyrenu a OSB deskách, a podobných výkvětech a rovnou celé auditko sloučit s některým ze zdejších konvenčních stavařských. Z tvé původní odpovědi nebylo příliš patrné, cos napsal později, proto jsem tě hodil šmahem do jednoho pitle s KITIAROU. Tak se omlouvám. A tebe, KITIARO, odkazuji například na tuto knihu: http://www.energybulletin.cz/?q=clanek/uvedeni-k-problematice-prirodnich-stavebnich-materialu Určitě se v ní dovíš mnohem víc než o kdovíjak pochybných článcích o domech ze skleněných lahví... P.S.: Plánovač ani inženýr nejsem, a i kdybych byl, určitě se podle jednoho nedá usuzovat na další zdejší čtenáře a přispěvatele.
DRUDRIGER2 --- 0:22:37 31.3.2010
takže tady sou inženiri a planovači. podle mne vlastna vyroba vapna je jednoznacne prinosem k sobestacnosti, otasky zni jestli vapno pri tyomdle typu staveb vubec pouzivat. Ja jsem jenom odpovidal na otazku ohledne malty a vapna.a vubec si nemyslim ze kdyz vysypem moc vapna na malou plochu zeme asi to moc eko nebude, nebo urcite to zabije mrte vselijakejch malich brouku a ruzne. v malem mnozstvi je ale uplne v pohode. nema bit todle forum o sdileni skusenosti, nez osobnim utokum.hlina namisto betonu a malty.z malty uz nikdy nebude malta ani s cementu uz nikdy nebude ten zazracni tvrdnouci prasek.hlina bude vzdy hlinou.
VSOUKOLOHLOR --- 22:22:33 30.3.2010
KITIARA: DRUDRIGER2: Bez urážky, ale právě jste prokázali, že vůbec netušíte, oč tady v tomto vlákně běží. A obávám se, že obracet se v tomto případě na všespásný google vám příliš nepomůže.
DRUDRIGER2 --- 20:39:48 30.3.2010
no tak nejak, ja obcas zvyski davam na kompost hovnak mu rikame, tam davame na kopu hovinka s kompostovaciho hajzliku.sem spis zednik a otaska slova zasadita ci kysela je pro zahradnika.kazdopadne vapno hodne vyzira pokozku a je to ziravina ve vetsi koncentraci ale to nemusime nikomu vysvetlovat ze jo.samozrejme nejlepsi je si vapno uhasit sam ale tak daleko sem se dostal jenom na skole, od ti doby se vsude mrska uz uhasene vapno takzvani hydrat......
LURA --- 17:44:24 30.3.2010
DRUDRIGER2: Naopak - vápno je silně zásadité, proto se někdy používá i na kyselé půdy, např. proti růstu mechů a na jejich zlepšení...
KOKES --- 17:39:47 30.3.2010
chalupa je hra: (ČT1 17:30-17:55) chalupa jar. Duška ve Smrku postavená z pytlů s pískem odkaz tak před týdnem v klubu. Dokument.
DRUDRIGER2 --- 17:27:36 30.3.2010
ohledne malty, odporucuji jenom vlastne namichanou, koupit pisek vapno cement a namichat si maltu podle potreby, pisek je eko vapno je akorat kysele pro pudu a cement je kamen. pytlovane smesy obsahujji kopu jinejch prisad, na obalu je to napsane jako slozeni,ale sou to ruzne sracky.
KITIARA --- 16:27:58 30.3.2010
MR_FUNNYSHOES: nejsem žádný expert, ale skleněné láhve jsou v tomto případě 100% zrecyklované. Beton tam použitý nebyl, ale malta. Bohužel jak ta je ekologická nebo popřípadě kolik škodí prostředí nevím (ale i google mlčí takže v ní asi problem nebude). Co se týká bourání domu, tak to bude asi jako s každým jiným domem. Takže se suť odveze na skládku, ale myslím, že by šlo oddělit sklo od malty a znovu zrecyklovat (ale uznávám že by to byla dost šílená práce). S poškozenými láhvemi do kontejneru se sklem? :))))
MR_FUNNYSHOES --- 14:41:19 30.3.2010
KITIARA: Hm, tak to se mi teda nezdá moc ekologické využití skleněných flašek.
Důvody:
1. sklo je nejlépe recyklovatelné - více než 90% materiálu jde znovu použít pro další výrobu
2. množství betonu je docela veliké, řekl bych skoro 50/50
3. co při případné likvidaci domu
Nehledě na případné poškození skleněných lahví co pak s nima?
KITIARA --- 0:29:49 30.3.2010
YouTube - Beer Bottle House "Empty bottles. Full life" -ecoideasnet
http://www.youtube.com/watch?v=GIx6f1DrQIo&feature=player_embedded